Eurolygos komandų dvikovoje žalgiriečiai pranoko „Chimki“

Kauno „Žalgirio“ komanda įsirašė pirmąją pergalę pasiruošimo sezonui etape. Už uždarų durų „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje vykusiame mače kauniečiai 78:76 (28:31, 17:15, 18:14, 15:16) įveikė Eurolygoje artėjantį sezoną rungtyniausiančią Maskvos srities „Chimki“ komandą.

P.Jankūnas buvo rezultatyviausias tarp žalgiriečių. <br> G.Bitvinsko nuotr.

Sep 8, 2017, 10:42 PM

Pirmuosius taškus žalgiriečiams nuo baudų metimo linijos pelnė Brandonas Daviesas, netrukus 4 taškus pridėjo P.Jankūnas, tačiau kitoje aikštės pusėje dominavo buvęs žalgirietis Jamesas Andersonas – 6:12. P.Jankūnas pasižymėjo ataka „2+1“, baudas sumetė Kevinas Pangosas, bet J.Andersono dvitaškis su pražanga ir Stefano Markovičiaus tritaškis svečius išlaikė priekyje – 11:19. Po Šarūno Jasikevičiaus minutės pertraukėlės baudas sumetė Antanas Kavaliauskas, o į aikštelę pirmą kartą žengęs Dee Bostas iškart pasižymėjo tritaškiu su sirena ir prasiveržimu (18:24).

Rezultatyviame kėlinyje Aaronas White‘as pridėjo dvitaškį su bauda, prasiveržė Paulius Valinskas, D.Bostas smeigė antrąjį tritaškį, o pirmąjį ketvirtį reidu su sirena užbaigė Lukas Uleckas –28:31.

Antrąjį kėlinį metimu iš vidutinio nuotolio atidarė P.Valinskas, bet varžovai išnaudojo po to sekusią tuščią 3 minučių atkarpą – 30:39. Tada jau „Žalgirio“ gynyba veikė puikiai, o puolime buvo atliktas spurtas 11:0. Jį pradėjo iš vidutinio nuotolio pataikęs A.White‘as, varžovą suklaidino P.Valinskas, o P.Jankūnui prametus antrąją baudą pats kapitonas griebė atšokusį kamuolį ir situaciją užbaigė dvitaškiu su pražanga – 41:39. Po minutės pertraukėlės „Chimki“ atsakė 7 taškais, tačiau paskutinė antrojo kėlinio ataka priklausė žalgiriečiams: P.Valinsko perdavimą tritaškiu aidint sirenai pavertė A.White‘as – 45:46.

Po didžiosios pertraukos abiejų komandos nebebuvo tokios rezultatyvios. P.Jankūnas tritaškiu iš kampo išvedė komandą į priekį, K.Pangosas prasiveržė krepšio link, bet sužaidus 5 kėlinio minutes rezultatas buvo lygus 51:51. Derinį „du prieš 2“ puikiai realizavo K.Pangosas ir B.Daviesas, o jaunimui daug minučių suteikęs Š.Jasikevičius sulaukė šiokių tokių vaisių: Martynas Arlauskas prasiveržė po krepšiu, Ignas Sargiūnas smeigė tritaškį po itin gražaus dalijimosi kamuoliu – 60:55. Kėlinio pabaigoje taškus nuo baudų metimo linijos rinkosi D.Bostas – 63:60.

Didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvieno taiklaus metimo. Į „Chimki“ 5 taškus tritaškiu atsakė L.Uleckas (66:65), su sirena pasižymėjo P.Valinskas, puskablį įmetė A.Kavaliauskas – 70:69. Puikiai rungtyniavo kapitonas P.Jankūnas, įmetęs dvitaškį su pražanga (73:72), puolime atkovojęs kamuolį  lengvus taškus rinko B.Daviesas – 75:74. Tuomet „Chimki“ lyderis J.Andersonas prametė dvi baudas, o B.Daviesas smeigė dvitaškį iš vidutinio nuotolio – 77:74. Paskutinėmis sekundėmis komandos apsikeitė baudų metimais ir žalgiriečiai šventė pergalę 78:76.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 19 (7 atk. kam., 2 per. kam.), D.Bostas 13, B.Daviesas 9, P.Valinskas 9 (5 rez. perd.), A.White‘as 8, A.Kavaliauskas 6 (5 atk. kam.), L.Uleckas 5, K.Pangosas 4 (6 rez. perd., 3 per. kam.), I.Sargiūnas 3, M.Arlauskas 2, M.Varnas 0, G.Masiulis 0.

„Chimki“: J.Andersonas 18, T.Honeycutas 14 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), C.Jenkinsas 14, M.Thomasas 9 (6 atk. kam.).