A.Švedas buvo tiesiog nesustabdomas. <br> Fiba.com nuotr.
B.Bogdanovičius yra sunkiai sustabdomas Europos čempionate.<br>AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2017-09-10 23:30, atnaujinta 2017-09-11 09:47

Europos čempionato aštuntfinalyje Rusija pademonstravo, kad keturios pergalės grupių etape nebuvo atsitiktinumas. Aleksejaus Švedo vedami rusai užtikrintai įveikė Kroatiją  101:78 (25:23; 21:19; 26:15; 29:21).

Rusijos rinktinės lyderis padarė viską, ko tik reikėjo, o rusai tiesiog nepaliko vilčių ambicingajai Kroatijos rinktinei.

Visų rungtynių metu Rusija pirmavo, tačiau tik po pertraukos sugebėjo atsiplėšti. A.Švedo dėka rusai trečią ketvirtį laimėjo 11 taškų skirtumu, o per paskutines 10 minučių atliko formalumus.

Išlaikę persvarą rusai tik dar labiau žudė Kroatiją taikliais metimais, o neilgai trukus kroatų rinktinė atrodė nuleidusi rankas.

Kroatijos rinktinė nieko negalėjo padaryti prieš fantastiškai žaidusį A.Švedą. Rusas per 31,5 minutes pelnė 27 taškus (4/7 dvit., 3/9 trit., 10/12 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 12 rezultatyvių perdavimų, perėmė ir prarado po kamuolį ir surinko net 32 naudingumo balus.

Kroatų gretose gerai atrodė ir Bojanas Bogdanovičius, kuris pelnė 28 taškus, tačiau nemažą dalį taškų kroatas pelnė, kai nugalėtojas rungtynėse jau buvo aiškus.

Rusai taip pat išsprendė ir Dario Šaričiaus klausimą. Kroatų lyderis vis tiek pelnė 13 taškų, tačiau pataikė tik 3 metimus iš 14 iš žaidimo. Aukštaūgis surinko tik 2 naudingumo balus per 35,5 minutes.

Rusija: A.Švedas 27 (12 atk. k.), A.Zubkovas ir D.Kulaginas po 14, V.Fridzonas 13, T.Mozgovas 10 (1 atk. k.).

Kroatija: B.Bogdanovičius 28 (7/10 dvit.), D.Šaričius 13 (3/11 dvit., 0/3 trit.), L.Zoričius 11.

Rusai ketvirtfinalyje susigrums su Lietuvos rinktinę nugalėjusia Graikijos rinktine.