Trečiadienio penketas. Juodadarbiai aukštaūgiai ir gelbėtojas A.Švedas

Serbas Bobanas Marjanovičius ir rusas Andrejus Voroncevičius per Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynes pelnė nedaug taškų. Tačiau jų indėlis į pergales trečiadienį buvo gal net svarbesnis negu rezultatyviausių žaidėjų serbo Bogdano Bogdanovičiaus bei ruso Aleksejaus Švedo ir juo labiau – savo komandos neištraukusio graiko Niko Kalačio.

Aleksejus Švedas<br> AP nuotr.
 Aleksejus Švedas.<br> AP nuotr.
 B.Bogdanovičius<br> AP nuotr.
 A.Voroncevičius
 Bobanas Marjanovičius
 Nickas Calathesas
 Europos čempionato atkrintamųjų medis<br> Lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Sep 14, 2017, 12:14 AM, atnaujinta Sep 14, 2017, 10:22 AM

Dienos penketas

Nikas Calathesas (Graikija). 25 taškai (8/12 dvitaškių, 2/8 tritaškių, 3/4 baudų), 5 atk.kam., 7 rez.perd. per 36 min. Graikija pralaimėjo Rusijai 69:74.

Pirmoje rungtynių pusėje graikų kilmės amerikietis puikiai diktavo žaidimo tempą, pats taikliai atakavo ir patikimai dengė varžovų lyderį A.Švedą. Tačiau noras žaisti efektingai padarė meškos paslaugą. Keliskart suklydęs 28 metų Atėnų „Panathinaikos“ gynėjas pradado žaidimo vadžias, ir nors per ketvirtąjį kėlinį įmetė 13 taškų, pralaimėjo taškų lenktynes A.Švedui.

Aleksejus Švedas (Rusija). 26 taškai (5/11 dvitaškių, 2/11 tritaškių, 10/11 baudų), 5 rez.perd. per 30 min. Rusija nugalėjo Graikiją 74:69.

Per dvi savaites ne vieną varžovų komandą parbloškęs „Chimki“ gynėjas tapo didžiausiu graikų siaubu. Tiesa, iki pertraukos jis pataikė tik 1 iš 7 metimų ir pelnė 4 taškus, o rusai buvo smarkiai atsilikę. Tačiau paskui viskas apsivertė aukštyn kojomis. 28 metų A.Švedo metamas kamuolys pradėjo skrosti varžovų tinklelį, Rusijos rinktinės lyderis vien per trečiąjį kėlinį pelnė 13 taškų ir graikams teko pakelti baltą vėliavą.

Bogdanas Bogdanovičius (Serbija). 22 taškai (7/9 dvitaškių, 1/9 tritaškių, 5/6 baudų), 6 atk.kam. per 33 min. Serbija nugalėjo Italiją 83:67.

Šių metų Eurolygos čempiono taikiklis nebuvo gerai suderintas, bet jis davė varžovams individualaus meistriškumo pamokų. 25 metų „Sacramento Kings“ naujokas per ketvirtąjį kėlinį pelnė 14 taškų ir galutinai užgniaužė Italijos rinktinės pasipriešinimą.

Andrejus Voroncevičius (Rusija). 8 taškai (1/1 dvitaškio, 2/4 tritaškių, 0/2 baudų), 12 atk.kam. per 35 min. Rusija nugalėjo Graikiją 74:69.

Aleksejus Švedas nemėgsta skirtis su kamuoliu, todėl kitų komandos žaidėjų puolimo galimybės ne visada panaudojamos. Vis dėlto 30-mečio Maskvos CSKA puolėjo A.Voroncevičiaus tritaškiai trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje varžovams taip pat padarė daug žalos. A.Voroncevičius dar labiau prie pergalės prisidėjo baudos aikštelėje lopydamas gynybos skyles, kurių nemažai palikdavo ir tas pats A.Švedas.

Bobanas Marjanovičius (Serbija). 10 taškų (3/6 dvitaškių, 4/4 baudų), 7 atk.kam. per 16 min. Serbija nugalėjo Italiją 83:67.

222 cm ūgio B.Marjanovičius jau ne pirmose rungtynėse atrodė kaip Guliveris nykštukų šalyje. Jei jis gavęs kamuolį visada mestų į krepšį, italai gal ir būtų sugalvoję, kaip apsiginti, tačiau 29 metų „Detroit Pistons“ milžinas neretai rasdavo kitokį atakos tęsinį ir staigiu perdavimu suskaldydavo visą varžovų gynybą. O tada vienas ar kitas komandos draugas atsidurdavo visai laisvas ir taškai būdavo neišvengiami.