Rusijos šturmą atlaikiusi Serbija – Europos čempionato finale

[[ge:lrytas:lrytas:2568474]]

Serbijos ir Rusijos rinktinių rungtynės.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Sep 15, 2017, 9:28 PM, atnaujinta Sep 15, 2017, 11:39 PM

Europos krepšinio čempionato finale susikaus pirmą kartą taip toli nužygiavusi Slovėnijos rinktinė ir šiemet daugybės liaupsių sulaukiantys Serbijos krepšininkai, kurie ištvėrė tikrą ketvirtojo kėlinio košmarą.

Penktadienį Serbijos rinktinė pusfinalyje parodė raumenis ir kantrybę bei 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22) palaužė Rusijos komandą, kuri ketvirtajame kėlinyje varžovams užkūrė tikrą pragarą, bet nesulaikė 222 cm milžino Bobano Marjanovičiaus ir „Sacramento Kings” gynėjo Bogdano Bogdanovičiaus.

2014 metų pasaulio čempionato ir 2016 Rio de Žaneiro žaidynių sidabro medalių laimėtojai serbai pirmuosius du kėlinius žaidė gerokai lengviau, bet rusai antrojoje pusėje spėjo pateikti nemenką iššūkį.

Ketvirtajame kėlnyje rusai priartėjo iki penkių taškų skirtumo (61:66). Rusai spaudė varžovus po A.Švedo tritaškio priartėjo 73:75. Įtampą buvo galima ranka apčiuopti, tačiau gerokai didesnio atsarginių suolelio indėlio sulaukusi Serbijos rinktinė atsispyrė ir iškovojo vietą Europos čempionato finale.

Po šios dvikovos serbai džiaugėsi, bet Aleksandras Džordževičius pirmiau norėjo sužinoti, kokia Stefano Jovičiaus situacija. Krepšininkas trečiajame kėlinyje patyrė traumą ir aikštę paliko negalėdamas viena koja atsistoti ant parketo. Vėliau krepšininkas paliko atsarginių suolą ir patraukė į rūbinę. Į lemiamą kėlinį jis sugrįžo tam, kad palaikytų komandą.

Sekmadienį Serbijos rinktinei prireiks kiekvieno krepšininko indėlio, nes jų kelyje – siautėjančių Gorano Dragičiaus ir Luka Dončičiaus vedama Slovėnijos komanda.

Statistika.

Rusija: A.Švedas 33 (26 naud. bal.), A.Voroncevičius 14, T.Mozgovas 11, D.Chvostovas 10, A.Zubkovas 6, V.Fridzonas 3, N.Kurbanovas 2.

Serbija: B.Bogdanovičius 24, B.Marjanovičius 18, V.Lučičius 13, S.Jovičius 8, D.Milosavljevičius 7, V.Mičičius 5, M.Macvanas 4, O.Kuzmičius, M.Guduričius po 3, S.Bircevičius 2.

Rusija – Serbija

Dvitaškiai: 13/27 (48 proc.) – 26/37 (70 proc.)

Tritaškiai: 12/32 (38 proc.) – 7/19 (37 proc.)

Baudų metimai: 17/24 (71 proc.) – 41/21 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 26 (8) – 34 (8).

Perimti kamuoliai: 4 – 3

Klaidos: 7 – 10

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 21

Slovėnų galimybes pajuto Ispanijos rinktinė, kur broliai Gasoliai tik gūžčiojo pečiais, kai jų komandą Slovėnija triuškino 92:72.

Ir būtent su ta nusivylusia, bet medalio trokštančia Ispanijos komanda sekmadienį mažajame finale ir žais Rusijos krepšininkai.

Rusijos ir Serbijos rinktinės tarpusavyje žaidė jau dešimtąjį kartą. Jau ir šiame čempionate abi rinktinės kovojo grupių etape, kur rusai 75:72 patiesė serbus.

Penktadienio Serbijos rinktinės pergalė leido išlyginti tarpusavio kovų rezultatą – 5:5.

B.Bogdanovičius šiose rungtynėse pelnė 24 taškus ir surinko 24 naudingumo balus, o milžinas B.Marjanovičius pelnė 18 taškų bei surinko 22 naudingumo balus.

Abu krepšininkai ir toliau išlieka kertiniais Serbijos rinktinės ramsčiais, o rusams tenka sveikinti A.Švedą, kuris šiose rungtynėse įdėjo daugiausia pastangų – pelnė 33 taškus ir surinko 26 naudingumo balus.

Rusijos rinktinėje atsarginių suolelis pelnė vos 11 taškų, kai serbų komandoje atsarginiai surinko 37.

Varžovų baudos aikštelėje serbai pelnė 42 taškus, o rusai – 22.

Šiose rungtynėse Rusija pirmavo tik 1 taško skirtumu. Serbų didžiausias skirtumas – 16 taškų.