„Rockets“ sugadino šventę NBA čempionams – „Golden State Warriors“ sezoną pradėjo pralaimėjimu

„Warriors“ krito pirmame sezono mače prieš „Rockets“ <br> AP nuotr.
 AP nuotr.
 AP nuotr.
 AP nuotr.
 AP nuotr.
„Warriors“ įteikti NBA aukso žiedai<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Oct 18, 2017, 9:19 AM, atnaujinta Oct 18, 2017, 9:27 AM

NBA sezonas prasidėjo dramatiškomis rungtynėmis tarp dviejų Vakarų konferencijos elito atstovų – Oklando „Golden State Warriors“ ir „Houston Rockets“ klubų. Nors mažai kas tikėjosi, kad įvyks stebuklas, tačiau NBA čempionai sezoną pradėjo pralaimėjimu. Hjustono krepšininkai turėjo 17 taškų deficitą, o pirmavo tik pirmosiomis ir paskutinėmis mačo akimirkomis, tačiau tai nesutrukdė Mike'o D'Antoni auklėtiniams triumfuoti svečiuose 122:121 (34:35, 28:36, 26:30, 34:20).

Rungtynių pradžia nieko gero „Rockets“ nežadėjo. Šeimininkai staigiai atitrūko 22:9. Tačiau vėliau labiausiai Jameso Hardeno ir Erico Gordono pastangomis Hjustono krepšininkai atsipeikėjo po šalto dušo, varžovus pasivijo ir pirmąjį ketvirtį pabaigė turėdami tik taško deficitą (34:35).

Antrajame ketvirtyje vėl išryškėjo „Warriors“ pranašumas, o po Draymondo Greeno tritaškio, komandas skyrė 17 taškų (66:49). Iki pat ketvirtojo kėlinio pradžios Oklando krepšininkai laikėsi saugiu atstumu, tačiau „Rockets“ nepasidavė.

Lemiamą ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 9:0 ir vėl priartėjo 97:101. Stephenas Curry varžovų entuziazmą mėgino gesinti, tačiau kai P.J.Tuckeris pataikė tritaškį, likus pusketvirtos minutės, intriga grįžo – 115:118.

Netrukus tritaškį pridėjo Trevoras Ariza, o į Patricko McCaw taiklų metimą atsakė J.Hardenas (120:121).

Likus kiek daugiau nei minutei, E.Gordonas blokavo Kevino Duranto metimą, o kitoje aikštės pusėje „Rockets“ žaidėjai susikūrė du papildomus šansus kartoti metimus.

Shaunas Livingstonas pažeidė taisykles ir likus 44 sekundėms, P.J.Tuckeris pirmą kartą nuo pat susitikimo pradžios (kai svečiai pelnė pirmuosius taškus) išvedė „Rockets“ į priekį (122:121).

Lemiamoje atakoje tikslą pasiekė K.Duranto metimas iš vidutinio nuotolio. „Warriors“ žaidėjai pradėjo švęsti gražią pergalę, tačiau netrukus teisėjai nutarė, jog metimas buvo atliktas, pasibaigus rungtynių laikui.

Laikmatyje degant „nuliams“, kamuolys vis dar buvo K.Duranto rankose. Šiame susitikime „Warriors“ gretose puikiai atrodė vasarą komandą papildęs Nickas Youngas. Snaiperis per 26 minutes surinko 23 taškus, pataikydamas 6 iš 7 tritaškių. Jis buvo rezultatyviausias pralaimėjusiųjų gretose.

Prieš šias rungtynes „Warriors“ žaidėjams buvo įteikti 2017 m. NBA čempionų žiedai, kurių kiekvienas turėjo po 31 vienuolikos karatų deimantą ir 36 mėlynus safyrus.

Tradiciškai prieš naujo sezono atidarymo rungtynes Oklando klubo krepšininkai išsirikiavo aikštės viduryje, o žiedus jiems skirstė klubo savininkai – Joe Lacobas ir Peteris Guberis.

„Warriors“ krepšininkai ceremonijoje vilkėjo treningus, kurie po šių rungtynių su žaidėjų parašais bus parduoti aukcione, o gauti pinigai bus skirti nuo gaisrų nukentėjusiems žmonėms paremti.

„Warriors“: Nickas Youngas 23, Stephenas Curry 22 (5 atk. kam.), Kevinas Durantas 20 (7 rez. perd., 8 kl.), Klay'us Thompsonas 16 (6 atk. kam.).

„Rockets“: Jamesas Hardenas 27 (4/9 trit., 10 rez. perd., 6 atk. kam.), Ericas Gordonas 24 (9/10 dvit., 0/6 trit.), P.J.Tuckeris 20 (6 atk. kam.), Lucas Mbah a Moute 14, Ryanas Andersonas 13 (8 atk. kam.), Clintas Capela 12... Chrisas Paulas 4 (11 rez. perd., 8 atk. kam.).