NBA startą užgožė kraupi „Celtics“ krepšininko trauma – visų akivaizdoje žaidėjui lūžo čiurna

Pasaulis 72-uoju NBA čempionatu džiaugėsi ir krykštavo vos penkias minutes – po jų „Boston Celtics“ ir „Cleveland Cavaliers“ komandų gerbėjai suprato, kad žmogus yra ne geležinis ir per sekundę viskas gali apsiversti aukštyn kojomis. Rytų konferencijos praėjusių metų finalininkų dvikovoje jau pirmame kėlinyje kraupią traumą gavo Gordonas Haywardas.

Kraupi "Celtics" žaidėjo trauma užgožė NBA čempionato startą.<br> AP nuotr
Daugiau nuotraukų (14)

Oct 18, 2017, 6:55 AM, atnaujinta Oct 18, 2017, 9:03 AM

Išskirtinis mačas, kurį namie kovojęs „Cavaliers“ paskutinėmis sekundėmis laimėjo 102:99 (29:19, 25:19, 18:33, 30:28), labiau įsimins šiurpia „Celtics“ žaidėjo trauma.

Nors daug krepšinio specialistų spėliojo, kad dvikovos vinimi bus Kyrie Irvingo sugrįžimas į buvusios komandos tvirtovę, viskas apsivertė jau po pirmosios pertraukėlės „Quicken Loans“ arenoje.

Kamuolį turėję svečiai pasitarimo metu parengė dėjimu turėjusią pasibaigti ataką, kurios smaigalyje atsidūrė šią vasarą ketverių metų 128 milijonų JAV dolerių trukmės sutartį su „Celtics“ pasirašęs krašto puolėjas Gordonas Haywardas.

Po K.Irvingo perdavimo iš „Utah Jazz“ ekipos į naująjį klubą perėjęs žaidėjas G.Haywardas pagavo kamuolį ore, tačiau pateko į LeBrono Jameso gynybinius redutus ir ant parketo nusileido nevykusiai: visu svoriu ant į išorę sulenktos kairės kojos.

Vos tik pamačius, vaizdą nusileidus, žiūrovus ir krepšininkus apėmė siaubas – koja ties čiurna buvo sulūžusi it pagaliukas, o pėda atkritusi į šoną.

G.Haywardą netrukus apspito medikų brigada, kuri jo koją įdėjo į specialų įtvarą ir išvežė iš aikštelės į „Cavaliers“ rūbinę.

Prieš išgabenant, prie „Celtics“ puolėjo priėjo LeBronas Jamesas ir Dwyane’as Wade’as bei padrąsino jį.

Įpusėjus antram mačo kėliniui, tiek „Cavaliers“, tiek „Celtics“ medikai patvirtino čiurnos lūžį. Maža to - jau po rungtynių Bostono treneris Bradas Stevensas dar šokiravo, kad G. Haywardui sutrūpėjo blauzdikaulis. Per kiek daugiau nei penkias minutes trukusį debiutą naujajame klube žaidėjas spėjo pasižymėti dviem taškais.

Praėjusį sezoną G.Haywardas per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 22,2 taško, atkovodavo po 5,5 kamuolio ir atlikdavo po 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

Pačios rungtynės po siaubingo įvyko vyko atkakliai ir viską lėmė paskutinės sekundės. Rezultatą išlyginti galėjęs K. Irvingas su sirena paleido tritaškį per L. Jameso rankas, tačiau buvusio „Cavaliers“ įžaidėjo metimas buvo netaiklus ir šeimininkai šventė dramatišką pergalę

Nugalėtojams LeBronas Jamesas pelnė 29 taškus (12/19 met., 16 atk. kam., 9 rez. perd.), Kevinas Love'as 15 (11 atk. kam.), Derrickas Rose'as 14, Jae Crowderis 11, J. R. Smithas 10 taškų.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 25 (11/23 met.), Kyrie Irvingas 22 (4/9 trit., 10 rez. perd.), Jaysonas Tatumas 14 (10 atk. kam.), Marcusas Smartas 12 taškų.

Kitose startinėse NBA rungtynėse kovojo „Houston Rockets“ ir NBA čempionai „Golden State Warriors“.