Eurolygoje čempionai tik po pratęsimo palaužė lietuvių atstovaujamą „Olimpia“

[[ge:lrytas:lrytas:3128575]][[ge:lrytas:lrytas:3128690]][[ge:lrytas:lrytas:3128719]][[ge:lrytas:lrytas:3128698]]

Mantas Kalnietis<br> euroleague.net nuotr.
 Luka Lekavičius ir Atėnų ekipa džiaugėsi pergale<br> euroleague.net nuotr.

2017-10-19 20:22, atnaujinta 2017-10-20 00:46

Eurolygos antrojo turo rungtynėse ketvirtadienį Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio atstovaujama Milano „Olimpia“ namuose po pratęsimo 86:92 (21:23, 17:14, 16:27, 26:16, 6:12) nusileido čempionų titulą ginantiems Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkams ir patyrė jau antrąją nesėkmę iš tiek pat galimų.

A.Gudaitis aikštėje praleido beveik 24 minutes, per kurias pasižymėjo 8 taškais (0/3 dvit., 8/10 baud.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, dusyk suklydo, 4 kartus prasižengė, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 5 naudingumo balus. M.Kalnietis žaidė apie 14 minučių. Per jas Lietuvos rinktinės atakų organizatorius pasižymėjo 3 taškais (0/1 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 5 naudingumo balus.

Tris kėlinius nė vienai ekipai nepavyko atsiplėšti daugiau nei 5 taškais. Galiausiai, trečiojo ketvirčio pabaigoje iniciatyvos „Fenerbahce“ ekipoje ėmėsi Kostas Sloukas. Jo pastangomis svečiai po 30-ies minučių pirmavo dviženkliu skirtumu – 64:54, o baigiantis dvikovai – 77:68.

Tada šeimininkai spurtavo 6:0 ir ėmė kvėpuoti į nugaras (75:77). Likus 28 sekundėms, Luigi Datome suklydo ir „AX Armani“ įgijo šansą išplėšti pratęsimą. Lemiamoje atakoje „Fenerbahce“ dusyk leido kartoti netaiklius metimus varžovams, kol galiausiai, Vladimiras Micovas tolimu šūviu rezultatą išlygino 80:80 ir komandos žaidė pratęsimą.

Jo metu, likus pusketvirtos minutės, Jordanas Theodore'as išvedė „Olimpia“ į priekį (84:82). Tačiau tada Milano krepšininkai sustojo, o „Fenerbahce“ surengė lemiamą spurtą 8:0. Įgiję 6 taškų pranašumą (90:84) pergalės jie iš savo rankų nebepaleido.

„Olimpia“: Dairis Bertanis ir Amathas M'Baye po 16, Vladimiras Micovas ir Jordanas Theodore'as (7 rez. perd.) po 15, Andrew Goudelockas 9.

„Fenerbahce“: Kostas Sloukas 17 (9 rez. perd.), Luigi Datome (7 atk. kam.) ir Bradley Wanamakeris po 16, Nicolo Melli 15 (11 atk. kam.), Jasonas Thompsonas 10 (5 atk. kam.).

Pirmąją pergalę ketvirtadienį Eurolygoje šventė Atėnų „Panathinaikos“ klubas su Luku Lekavičiumi, kuris 93:83 (22:15, 21:20, 26:21, 24:27) palaužė Bambergo „Brose“ ekipą.

Atėnų klubas pirmavo visų rungtynių metu ir šventė įtikinamą pergalę.

Lukas Lekavičius per 15 minučių pelnė 10 taškų (3/4 dvitašk., 1/1 tritašk., 1/2 baud.), atliko tris rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, padarė dvi klaidas ir dukart prasižengė.

Bambergo klubui tai buvo antras pralaimėjimas Eurolygoje.

„Panathinaikos“: N.Calathesas 23, Ch.Singletonas 15, J.Gistas ir I.Vougioukas po 11, L.Lekavičius 10.

„Brose“: R.Hickmanas ir L.Radoševičius po 19.

Kitose Eurolygos rungtynėse Tel Avivo „Maccabi“ 74:68 (19:16, 20:14, 17:23, 18:15) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“.

Tai buvo antra pergalė Izraelio klubui ir antras pralaimėjimas Ispanijos ekipai.

„Maccabi“: N.Cole'as 24, D.Thomas 17.

„Baskonia“: R.Beaubois 22, I.Diopas 12, T.Šengelija 11.

Madride „Real“ 82:69 (20:15, 25:18, 11:20, 26:16) nukovė Maskvos CSKA.

Jonas Mačiulis per 14 minučių pelnė 6 taškus (2/4 tritašk.), atliko rezultatyvų perdavimą ir perėmė kamuolį.

„Real“: A.Randolphas 16, L.Dončičius 14.

CSKA: W.Clyburnas 15, C.Higginsas 11.