Eurolygos lietuviai: Milano lietuvių pergalė ir Edgaro Ulanovo kvailas poelgis

Ketvirtajame Eurolygos ture pergales iškovojo visi trys užsienio klubai, kuriems atstovauja Lietuvos krepšininkai. Tuo tarpu Kauno „Žalgiriui“ laimėti antrą kartą per savaitę nepavyko – Lietuvos čempionai ketvirtadienį savo aikštėje 66:87 nusileido Madrido „Real“ komandai.

"Žalgiris" pralaimėjo "Real"<br> G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (44)

Oct 28, 2017, 9:44 AM, atnaujinta Oct 28, 2017, 9:53 AM

„Žalgirio“ lietuvių ir legionierių indėlis pasidalijo beveik perpus – Lietuvos krepšininkai pelnė 36 iš 66 komandos taškų.

Vienas geriausių rungtynių Eurolygoje sužaidė 16 taškų įmetęs Antanas Kavaliauskas, bet jam ir 20 taškų pelniusiam kanadiečiui Kevinui Pangosui trūko komandos draugų pagalbos.

Kitų šešių lietuvių rezultatyvumas buvo vienženklis. Paulius Jankūnas pelnė 9 taškus, Edgaras Ulanovas – 4, Paulius Valinskas – 3, Martynas Arlauskas ir Gytis Masiulis – po 2, Artūras Milaknis – 0.

Supratęs, kad pavyti varžovų nebepavyks, treneris Šarūnas Jasikevičius 36-ąją min. į aikštę įleido du jauniausius krepšininkus 17-metį M.Arlauską ir 19-metį G.Masiulį.

Jie jau debiutavo Eurolygoje per pirmąsias sezono rungtynes su Belgrado „Crvena Zvezda“, bet tąkart žaidė tik po 6 sek. Ketvirtadienį jaunuoliams buvo skirta daugiau laiko – po 4 min. 11 sek.

Nors dėl pergalės tuo metu jau nebuvo kovojama, ir M.Arlauskas (0/1 dvitaškio, 2/3 baudų), ir G.Masiulis (1/2 dvitaškių) pasiekė kitokį tikslą – pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje.

Ketvirtąją pergalę iškovojusio „Real“ puolėjas Jonas Mačiulis į savo buvusios komandos krepšį įmetė 6 taškus (2/5 dvitaškių). Atstovaudamas „baltiesiems“ J.Mačiulis prieš „Žalgirį“ žaidė aštuntąsias rungtynes. Jo vidurkis per šiuos mačus yra 7,9 taško (daugiausiai pelnė 12 taškų, mažiausiai – 3).

Ketvirtadienį pirmąją pergalę pasiekė Milano „Olimpia“, namie įveikusi „Barcelona“ komandą 78:74. Naudingai žaidė abu Milano ekipos lietuviai: Mantas Kalnietis pelnė 14 taškų, Artūras Gudaitis įmetė 7 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.

Penktadienį antrąją pergalę iškovojo Atėnų „Panathinaikos“, namie paskutinėmis akimirkomis palaužęs čempiono vardą ginantį Stambulo „Fenerbahče“ klubą 70:68. „Panathinaikos“ gynėjas Lukas Lekavičius žaidė gana trumpai (11,5 min.), bet patikimai ir pelnė 3 taškus (1/2 tritaškių).

Savaitės lietuviai

Mantas Kalnietis („Olimpia“). M.Kalnietis nebuvo rezultatyviausias žaidėjas, tačiau būtent jis buvo svarbiausias svarbiausias pirmosios „Olimpia“ pergalės kalvis. Lietuvio agresyvumas atgaivino Milano komandą, kai ji antrojo kėlinio viduryje atsiliko 15 taškų skirtumu, o antroje mačo dalyje M.Kalnietis toliau žaidė agresyviai ir energingai, bet kartu – šaltakraujiškai ir protingai (to jam labai trūko praėjusį sezoną). Jis per 19 min. pelnė 14 taškų (6/9 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Antanas Kavaliauskas („Žalgiris“). Pirmojo kėlinio viduryje vos įėjęs į aikštę A.Kavaliauskas sustabdė rungtynių pradžioje siautėjusį Gustavo Ayoną, o paskui irgi neleido varžovų aukštaūgiams šeimininkauti „Žalgirio“ baudos aikštelėje. Vidurio puolėjas tučtuojau įsidrąsino ir puldamas – jis vien per pirmąjį kėlinį pelnė 6 taškus. A.Kavaliauskas žaidė 23 min., pelnė 16 taškų (7/10 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas (pakartojo asmeninį rekordą). A.Kavaliauskas rezultatyviau Eurolygoje žaidė tik kartą – kai pernai įmetė 20 taškų į Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšį.

Artūras Gudaitis („Olimpia“). A.Gudaitis rungtynes pradėjo neužtikrintai, todėl vietą aikštėje užleido kitam vidurio puolėjui, neįprastai sėkmingai žaidusiam Kalebui Tarczewski. Vis dėlto treneriui Simone Pianigiani reikėjo ir A.Gudaičio paslaugų, o ketvirtajame kėlinyje lietuvis nenuvylė. Jis atkovojo porą labai svarbių kamuolių po varžovų krepšiu, pats pelnė taškų (įmetė 5 taškus per paskutines 2,5 min.) ir gerai dengė Ante Tomičių. A.Gudaitis žaidė beveik 18 min. (trumpiausiai šį sezoną), pelnė 7 taškus (3/6 dvitaškių, 1/4 baudų) ir atkovojo 11 kamuolių.

Paulius Valinskas („Žalgiris“). Antrojo kėlinio pirmoje pusėje P.Valinskas gindamasis tiesiog suvystė Jaycee Carrollą ir tiksliai žaidė puldamas, bet treneris Šarūnas Jasikevičius neįvertino jo veiksmų ir į aikštę leido daug prasčiau žaidusius krepšininkus. P.Valinskas antrą progą gavo tik ketvirtojo kėlinio viduryje, kai „Žalgirio“ padėtis buvo beviltiška. Gynėjas per 9,5 min. pelnė 3 taškus (3/4 baudų) ir pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą (iki ketvirtadienio jis trejose rungtynėse pelnė po 2 taškus).

Savaitės nusivylimas

Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). Nors E.Ulanovas puldamas labai lengvai laimėjo kelias dvikovas su Jonu Mačiuliu ir per 23,5 min. pelnė 4 taškus (1/5 dvitaškių, 2/2 baudų), kovoti su kitais „Real“ puolėjais jam sekėsi daug sunkiau. O trečiojo kėlinio viduryje E.Ulanovo kvaila ir visiškai beprasmė pražanga (teisėjai ją įvertino kaip nesportinę) prieš Luką Dončičių galutinai sužlugdė „Žalgirio“ viltis. Iki tol vangiai žaidęs L.Dončičius (per 23 min. pelnė vos 4 taškus) po šio epizodo per 7 min. iki trečiojo kėlinio pabaigos įmetė 14 taškų ir mačo baigtis buvo nulemta.

Artūras Milaknis („Žalgiris“). A.Milakniui lankas vėl buvo per siauras. „Žalgirio“ snaiperis žaidė 22 min., bet į krepšį nepataikė nė karto (0/3 dvitaškių, 0/2 tritaškių). Nuo Eurolygos sezono pradžios A.Milaknis pataikė vos 15,8 proc. metimų (1/7 dvitaškių, 2/12 tritaškių) ir per 4 rungtynes pelnė tik 8 taškus. Praėjusį sezoną jo vidurkis buvo 7,3 taško.