NBA klubų pergalės – be lietuvių pastangų, tačiau diena be muštynių neapsėjo

NBA čempionate klubai, kuriems atstovauja mūsų šalies krepšininkai, penktadienį iškovojo pergales, tačiau nė vienas iš mūsiškių nepasirodė aikštėje. „Toronto Raptors“, kuriame dėl čiurnos traumos vis dar nežaidžia Jonas Valančiūnas, šeštame pirmenybių mače išvykoje palaužė „Los Angeles Lakers“ 101:92 (19:26, 26:25, 27:20, 29:21), o „New York Knicks“ galiausiai džiaugėsi pirmąja sėkme. Be Mindaugo Kuzminsko žaidusi komanda įveikė namie „Brooklyn Nets“ 107:86 (23:28, 24:14, 36:24, 24:20).

Antrojo kėlinio pabaigoje įvyko muštynės tarp Draymondo Greeno ir Bradley Bealo <br> AP nuotr.
„Raptors“ įveikė „Lakers“ ekipą <br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Oct 28, 2017, 8:49 AM, atnaujinta Oct 28, 2017, 9:08 AM

Los Andžele likus žaisti daugiau kaip septynias minutės rezultatas dar buvo lygus 83:83, bet tuomet„Raptors“ laimėjo atkarpą 11:0 94:83 ir pergalės iš savo rankų nepaleido.

Nugalėtojams DeMaras DeRozanas pelnė 24 taškus (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Serge‘as Ibaka (8 atk. kam.) ir Pascalis Siakamas (5 atk. kam.) – po 18, Kyle‘as Lowry pridėjo 11 taškų, sugriebė 10 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, taip užfiksuodamas trigubą dublį.

Pralaimėjusiems 18 taškų įmetė Juliusas Randle‘as, Kyle‘as Kuzma (10 atk. kam.) pridėjo 15, Brookas Lopezas (5 atk. kam.) pasižymėjo 13 taškų, Jordanas Clarksonas – 11.

Pirmąją pergalę NBA pelniusi „Knicks“ sugebėjo susitvarkyti su jau net tris laimėjimus turinčia  „Nets“  107:86 (23:28, 24:14, 36:24, 24:20). Bruklyno klubas praėjusį sezoną buvo visiškas turnyro autsaideris, tačiau šiame čempionate jau nustebino staruodamas trimis laimėjimais iš šešių akistatų.

Mindaugas Kuzminskas dėl traumos vis dar nebuvo registruotas rungtynėms. Pirmuosius taškus per savo karjerą NBA pirmenybėse įmetė prancūzas Frankas Ntilikina, kuris per 23 minutes pasižymėjo 9 taškais (4/11 metimai) ir 5 rezultatyviais perdavimais.

Nugalėtojams Kristapas Porzingis pelnė 30 taškų (9 atk. kam.), Courtney Lee – 13, Enesas Kanteris (6 atk. kam.) ir Dougas McDermotas (5 atk. kam.) – po 12, Timas Hardaway‘us pridėjo 11 taškų.

Svečiams 15 taškų įmetė D‘Angelo Russellas, 12 – Quincy Acy (4/6 tritaškiai), 10 surinko Trevoras Bookeris.

Dramatišką pergalę penktadienį iškovojo titulą ginanti „Golden State Warriors“ komanda, kuri savoje arenoje 120:117 (27:34, 26:33, 34:30, 33:20) palaužė „Washington Wizards“ krepšininkus. JAV sostinės ekipos žaidėjai kontroliavo rungtynes nuo pat dvikovos pradžios ir trečiojo kėlinio viduryje turėjo 18 taškų pranašumą – 80:62.

Tritaškiais varžovus ėmusi skriausti „Warriors“ artėjo dideliais tempais ir jau ketvirtajame kėlinyje likus žaisti kiek mažiau nei 7 minutes rezultatą persvėrė savo naudai – 102:101.

Netrukus šeimininkai jau turėjo 7 taškų pranašumą – 116:109. Vis dėlto „Wizards“ atsigavo po šalto dušo ir likus 17 sekundžių priartėjo – 117:118.

Kevinas Durantas sumetė abi baudas, o pratęsimą galėjęs išplėšti Jodie Meekso tritaškis skriejo pro šalį.

Antrojo kėlinio pabaigoje įvyko muštynės tarp Draymondo Greeno ir Bradley Bealo. Abu žaidėjai taip rimtai susikibo, kad juos skirti supuolė visas būrys abiejų komandos žaidėjų bei personalo. Nuo žemės pakilusio D.Greeno marškinėliai buvo visiškai suplėšyti. Abu krepšininkai buvo išvaryti iš aikštės.

„Nežinau, ką turėjau daryti, kai jis man trenkė dukart. Ką turėjau daryti? Juk turėjau kažką daryti“, – po dvikovos retoriškai klausė D.Greenas.

Šeimininkams 31 tašką įmetė Kevinas Durantas (4/9 tritaškiai, 11 atk. kam., 6 rez. perd.), Stephenas Curry – 20 (3/13 tritaškiai, 5 atk. kam., 8 rez. perd.), Klay‘us Thompsonas – 18 (2/8 tritaškiai), Davidas Westas pridėjo 16 taškų.

Pralaimėjusiems 29 taškus (7/9 tritaškiai, 10 atk. kam.) įmetė Otto Porteris, 20 – Johnas Wallas (14 rez. perd.), 19 – Kelly Oubre‘as (4/6 tritaškiai, 8 atk. kam.), 18 – Marcinas Gortatas, 14 – Mike‘as Scottas (7 atk. kam.), 10 surinko Jodie Meeksas.

Penktadienio rungtynių rezultatai.

„New York Knicks“ – „Brooklyn Nets“ 107:86 (23:28, 24:14, 36:24, 24:20)

„Los Angeles Lakers“ – „Toronto Raptors“ 92:101 (26:19, 25:26, 20:27, 21:29)

„Charlotte Hornets“ – „Houston Rockets“ 93:109 (30:27, 16:29, 28:22, 19:31)

„Orlando Magic“ – „San Antonio Spurs“ 114:87 (32:18, 29:16, 34:30, 19:23)

„Atlanta Hawks“ – „Denver Nuggets“ 100:105 (23:26, 29:27, 19:22, 29:30)

„Minnesota Timberwolves“ – „Oklahoma City Thunder“ 119:116 (26:33, 33:26, 31:30, 29:27)

„Golden State Warriors“ – „Washington Wizards“ 120:117 (27:34, 26:33, 34:30, 33:20).