LKL čempionate „Šiauliai“ namuose triuškinamai pralaimėjo „Dzūkijai“

[[ge:lrytas:lrytas:3325729]]

„Šiaulių“ talismanas<br> G.Šiupario nuotr.

2017-10-29 18:57, atnaujinta 2017-10-29 20:49

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienio tvarkaraštyje dvejos rungtynės. Pirmi į aikštę išbėgo Šiaulių „Šiauliai“ ir Alytaus „Dzūkija“. Pergalę rezultatu 105:84 (26:29, 28:17, 22:19, 29:19) iškovojo alytiškiai (4/5). Tai buvo „Dzūkijos“. ketvirtas laimėjimas Lietuvos pirmenybėse.

Tuo metu šiauliečiai (2/6) patyrė jau šeštą nesėkmę.

„Šiauliai“ pirmavo tik pirmame ketvirtyje, o vėliau iniciatyvą perėmė dzūkai.

Dzūkijos“ gynėjas Alejandro Hernandezas, surinkęs 37 naudingumo balus užfiksavo naują sezono efektyvumo rekordą.

Gynėjas atliko ir 17 rezultatyvių perdavimų, taip pagerindamas dar vieną sezono rekordą. Ispanui pritrūko vos 1 rezultatyvaus perdavimo pakartoti visų laikų lygos rekordą.

Ankstesnis šio sezono rezultatyvių perdavimų rekordas priklausė Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjui Marcui Carteriui.

„Dzūkijos“ gretose Gediminas Navickas pelnė 22 taškus, A. Hernandezas surinko 16 taškų, Gediminas Žalalis pridėjo 15 taškų ir atkovojo 7 kamuollius, Paulius Petrilevičius įmetė 15 taškų, Mindaugas Sušinskas – 12.

„Šiaulių“ ekipoje Omaras Prewittas surinko 14 taškų, Donatas Sabeckis ir Ignas Vaitkus įmetė po 12 taškų, Arminas Urbutis ir Šarūnas Beniušis pelnė po 11 taškų.

Rungtynėse galingai startavo „Dzūkijos“ gynėjas G. Navickas, kuris per kiek daugiau nei pirmąsias 4 minutes buvo pelnęs 12 taškų.

Alytiškiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 37-24 ir pataikė 14 tritaškių iš 27 (52 proc.). Šiauliečiai pataikė 6 tolimus metimus iš 13 (46 proc.).

Nors pirmajame ketvirtyje komandos kovėsi taškas į tašką, tačiau jau antrojo kėlinio pabaigoje „Dzūkija“ susikrovė dviženklį pranašumą (51:41), o trečiojo ketvirčio viduryje skirtumas peržengė ir 15 taškų (66:50).

N.Vasiljevas taip pat džiaugėsi geru komandos kapitonu G.Navicku žaidimu.

„Jis šiuo metu geros sportinės formos, jis labai gerai treniruojasi. G.Navickas yra vienas vyriausių mūsų ekipos žaidėjų, bet jis labai profesionalus ir geras pavyzdys kitiems.“

„Kai pataikė Anatolijus Kaširovas aš supratau, jog šitų rungtynių nelaimėsime, - po pralaimėjimo kalbėjo „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika. – Valdemaras Chomičius, man sakė nepykti, jie patys stebėjosi, kad viskas krito.“

Rungtynėse galingai startavo „Dzūkijos“ gynėjas G.Navickas, kuris per kiek daugiau nei pirmas 4 minutes buvo pelnęs 12 taškų.