Per Lavrinovičių gimtadienį – „Lietkabelio“ šventė Turkijoje: Darjušas spindėjo

[[ge:lrytas:lrytas:3368529]]

D.Lavrinovičius.<br> G.Šiupario nuotr.
 „Lietkabelis” Europos taurę pradėjo pergale, bet tada patyrė du pralaimėjimus iš eilės.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Nov 1, 2017, 6:46 PM, atnaujinta Nov 1, 2017, 8:53 PM

Darjušas Lavrinovičius per savo ir brolio Kšištofo gimtadienį sužaidė geriausias rungtynes, bet Panevėžio „Lietkabelio“ sirgaliai nusilenkė ir Žaniui Peineriui, Vaidui Čepukaičiui ir Gary Taltonui. Legionierius iš JAV tempė „Lietkabelį“ pačiais karščiausiais metimais ir būtent jis leido Panevėžio komandai ketvirtajame kėlinyje išsiveržti.

„Lietkabelis“ trečiadienį Europos taurėje išgyveno velnišką dramą ir labai daug bei sunkiai dirbo, kol pasivijo ir aplenkė Stambulo „Galatasaray“. „Lietkabelis“ 78:73 (13:25, 19:18, 26:18, 20:12) Turkijoje nugalėjo savo varžovus.

Ketvirtajame kėlinyje G.Taltonas tritaškiu išlygino rezultatą (63:63), o tada dvitaškiu išvedė savo komandą pirmąjį kartą į priekį (67:65). Prie jo svarbiausiu metu prisidėjo ir Simas Jasaitis su Žaniu Peineriu, kurie pataikė po tritaškį ir leido Panevėžio klubui pirmauti 75:68.

Tai buvo antroji „Lietkabelio“ pergalė Europos taurėje. Panevėžio klubas po sėkmingo starto patyrė du pralaimėjimus, bet dabar atsigavo.

„Galatasaray“ komanda per keturis turus taip ir lieka be pergalių.

Statistika.

„Lietkabelis“: D.Lavrinovičius 18, Ž.Peineris 16, G.Taltonas 10, V.Čepukaitis (12 atk. Kam.) ir A.Juškevičius po 7, G.Leonavičius, K.Lavrinovičius, S.Jasaitis po 5, L.Aukštikalnis 3, Ž.Skučas 2.

„Galatasaray“: D.Summersas 20, S.Hopsonas 14 (8 atk. Kam.), R.Hendrixas 12, A.Renfroe 9, G.Koksalas 7, Tj. Cline 5,  D.Hardy 4, M.Yagmuras 2.

Stambulo „Galatasaray“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Dvitaškiai: 16/38 (42 proc.) – 18/39 (46 proc.)

Tritaškiai: 11/24 (46 proc.) – 9/26 (35 proc.)

Baudų metimai: 8/12 (67 proc.) – 15/21 (71 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 29 (5) – 35 (10)

Perimti kamuoliai: 9 – 5

Klaidos: 11 – 11

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 15

Panevėžio klubas šį sezoną pradėjo aštuoniomis pergalėmis iš eilės visuose frontuose, tačiau ji nutrūko spalio 18 dieną. Tuomet Vokietijoje Miuncheno „Bayern“ krepšininkai tiesiog sumušė Panevėžio komandą 93:57.

„Lietkabeliui“ Europos taurėje nepavyko pergalės pasiekti ir rungtynėse su Emilijos Redžo „Grissin Bon“. A.Štalbergo komanda pralaimėjo 75:82. Spalio 29 dieną „Lietkabelis“ buvo priverstas įsirašyti ir pirmąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Čia „Lietkabelis“ pralaimėjo tik 90:92.

Turkijoje A.Štalbergo krepšininkai jau rungtynių pradžioje ėmė taikyti aikštės gynybą, o po varžovų krepšiu rinko kamuolius, bet „Lietkabelis“ nenumatė DaJuano Summerso ginklo. 29 metų buvęs „Detroit Pistons“, „New Orleans Hornets“ ir „Los Angeles Clippers“ krepšininkas pataikė 4 tritaškius iš tiek pat galimų. Po paskutinio jo metimo „Galatasaray“ pirmavo 23:10, o kėlinį užbaigė 25:13.

Šaltas dušas pabudino „Lietkabelio“ komandą, kuri buvo priartėjusi prie „Galatasaray“ iki 25:29, tačiau „Galatasaray“ krepšininkai buvo šaltakraujiškesni ir į didžiąją pertrauką išsinešė skirtumą 43:32.

A.Štalbergas per pertrauką tikrai turėjo, ką pasakyti savo komandai ir jo žodžiai įkvėpė gimtadienį švenčiantį D.Lavrinovičių. Du jo tritaškius, o tada ir dvitaškis leido priartėti 46:49. Ado Juškevičiaus metimas po akimirkos skirtumą mažino iki 53:54.

Bet dėl didžiojo metimo, kuris persvertų rezultatą teko arti sunkiai ir ilgai. Ketvirtajame kėlinyje  Gary Taltonas buvo išlyginęs rezultatą (63:63), o tada jis, likus žaisti beveik 3 minutes, leido pirmą kartą „Lietkabeliui“ išsiveržti 67:65.

Netrukus S.Jasaitis ir Ž.Peineris tritaškiai prismeigė „Galatasaray“ komandą ir šventė itin svarbią pergalę.