Reabilituotis nepavyko: apmaudžiai klydęs „Lietuvos rytas“ krito Berlyne

[[ge:lrytas:lrytas:3370288]]

Net ir gerai pasirodžiusio Martyno Echodo indėlio nepakako sostinės klubui pasiekti pergalę<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Sostinės klubas pralaimėjo Berlyne<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Sėkmingai žaidusio indaugo Lukauskio indėlio pergalei nepakako<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Sostinės klubas pralaimėjo Berlyne<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Nov 1, 2017, 8:41 PM, atnaujinta Nov 1, 2017, 11:32 PM

Antrosios pergalės Europos taurėje Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandai dar teks palaukti.  Rimo Kurtinaičio auklėtiniai Berlyne (Vokietija) rungtynes baigė ir vėl nuleista galva.

Sostinės klubas rezultatu 86:93 (16:21, 29:21, 18:27, 23:24) nusileido Berlyno ALBA komandai ir Europos taurės C grupėje įsirašė jau trečiąją nesėkmę.

Berlyno komandai tai buvo trečioji pergalė. Per ketverias rungtynes ji yra patyrusi vieną nesėkmę. „Lietuvos rytas“ savo sąskaitoje turi vienintelę pergalę, kuri buvo iškovota Belgrade įveikus „Partizan“ ekipą.

ALBA: Peytonas Siva 26 (4/8 tritaškių, 9 rez. perd., 5 klaidos), Dennisas Cliffordas 14, Luke‘as Sikma (10 atk. kam.) ir Spenceris Butterfieldas po 10, Nielsas Giffey 8 (5 atk. kam.).

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Lukauskis 19 (5/6 tritaškių, 3 per. kam.), Loukas Mavrokefalidis 18, Martynas Echodas 16 (7/12 dvitaškių, 9 atk. kam.), Chrisas Krameris 12 (10 rez. perd.), Rokas Giedraitis 9.

Statistika: ALBA – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 29/40 (72.5%) – 19/40 (47.5%)

Tritaškiai: 8/19 (42.1%) – 10/21 (47.6%)

Baudų metimai: 11/19 (57.9%) –18/22 (81.8%)

Atkovoti kamuoliai: 33 – 19

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova ir įpusėjus pirmajam kėliniui buvo lygu (11:11), tačiau tuomet „Lietuvos rytui“ krepšys užsirišo, o varžovai surengė spurtą ir atitrūko. Paskutinėmis kėlinio akimirkomis vilniečiai šiek tiek atsigavo, o po pirmojo ketvirčio atsilikinėjo 16:21.

Antrajame kėlinyje sostinės komanda atrodė kaip gimusi iš naujo, o visa tai vyko labai sėkmingai žaidusio Martyno Echodo dėka. Puolėjas dėjimais drebino varžovų lanką, sėkmingai stumdėsi po krepšiu, o vilniečiai į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudami 45:42.  M.Echodo sąskaitoje tuomet jau buvo 13 taškų (6/8 dvit.) bei 6 atkovoti kamuoliai.

Nors trečiajame kėlinyje M.Echodas sausas neliko, jo žaidimas jau buvo kiek ramesnis. Laimei, tuomet metimai krito Mindaugui Lukauskiui, tačiau tai buvo tik menkas blykstelėjimas. Vilniečiai pralaimėjo atkarpą net 0:9, darė neleistinas klaidas ir prieš lemiamą ketvirtį jau vijosi varžovus.

Ketvirtajame kėlinyje krepšys iš toli ir toliau buvo atsirišęs „Lietuvos ryto“ veteranui M.Lukauskiui, kuris tapo rezultatyviausiu žaidėju. Tačiau neleistinos klaidos vilniečiams pirmauti vis tiek neleido. Tik patyrusio žaidėjo dėka paskutinėmis akimirkomis sostinės komandai dar buvo vilties, tačiau koją pakišo ir šansus iškovoti pergalę ištrynė nedrausmingas žaidimas gynyboje bei puolime pro šalį skrieję metimai. Patirta dar viena nesėkmė.