Milano pergalę prieš „Olympiakos“ sužlugdė kvailas „Olimpia“ žaidėjo sprendimas

[[ge:lrytas:lrytas:3630355]][[ge:lrytas:lrytas:3630363]][[ge:lrytas:lrytas:3630381]][[ge:lrytas:lrytas:3630379]][[ge:lrytas:lrytas:3630399]]

A.Gudaitis.
A.Gudaitis.
Daugiau nuotraukų (3)

Nov 23, 2017, 6:33 PM, atnaujinta Nov 24, 2017, 1:32 AM

Eurolygos turnyro rengėjai nesutarė dėl FIBA prašyto „lango“ rinktinių planetos atrankos varžyboms ir vykdo savo varžybas. Ketvirtadienį 9-ojo turo akistatose buvo žaidžiami penki mačai. Kovojo ne tik Kauno „Žalgiris“, tačiau ir Milano „Olimpia“ klubas su dviem lietuviais – Mantu Kalniečiu ir Artūru Gudaičiu. Ir italai buvo arti pergalės, tačiau ją sužlugdė Milano komandos narys.

Milano ekipai teko itin sunki užduotis: pabandyti pratęsti nepralaimėtų dvikovų seriją iki trijų su galinguoju Pirėjo „Olympiakos“. Graikai savi sąskaitoje turėjo 6 laimėjimus ir žengė turnyre antri.

Milano „Olimpia“ apmaudžiai namuose 85:86 (21:17, 21:29, 20:20, 23:20) turėjo pripažinti Pirėjo krepšininkų pranašumą.

Pergalingais tapo Jamelo McLeano dvitaškis su bauda, likus žaisti 46 sek.

Likus 30 sekundžių A.Gudaitis prametė labai svarbų dvitaškį, o pražanga sustabdytas Kostas Papanikolaou prametė abi baudas.

Lemiamos atakos metu, kuriai italai turėjo net 15 sekundžių, iniciatyvos ėmėsi Curtisas Jerrellsas. Jis pasiėmė kamuolį, bandė veržtis, tačiau sugrįžo prie tritaškio linijos ir mesdamas bandė provokuoti pražangą, tačiau šis kvailas planas neišdegė. Tad visas Milano ekipos pastangas akimirksniu sužlugdė vienas netikęs žaidėjo sprendimas.

Mantas Kalnietis per 21 minutę įmetė 2 taškus (1/3 dvitaškiai), sugriebė 2, perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, kartą suklydo, 3 sykius pažeidė taisykles ir surinko 1 naudingumo balą.

21 minutę rungtyniavęs A.Gudaitis pelnė 19 taškų (6/8 dvitaškiai, 7/9 baudos metimai), atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 6 pražangas, 3 sykius pažeidė taisykles ir surinko 28 naudingumo balus. Eurolygoje „centro“ karjeros rekordas yra 20 taškų ir 28 efektyvumo balai.

Milano komandai 20 taškų pelnė Jordanas Theodore'as, 15 – Vladimiras Micovas, 10 – Cory Jeffersonas.

„Olympiakos“ ekipoje 22 taškus surinko J.McLeanas, 18 – Brianas Robertsas, 14 – Janis Strelniekas, 11 – Kostas Papanikolaou.

Neįtikėtiną pergalę Eurolygoje pasiekė Bambergo „Brose Bamberg“ (5/4) klubas, kuris namuose 83:82 (20:23, 21:24, 11:19, 31:16) palaužė ispanų Valensijos „Valencia“ (3/5).

35-ąją minutę „Valencia“ pirmavo 77:62, bet šeimininkai kilo į lemiamą šturmą ir likus 15 sekundžių sugebėjo deficitą sumažinti iki vieno taško – 80:81. Svečių veteranas Fernando San Emeterio pataikė vieną baudą iš dviejų – 82:80. Likus 2 sekundėms Ricky Hickmanas atakavo iš toli, tačiau buvo pažeistos taisyklės ir jis stojo mesti trijų baudos metimų. Visi jie pasiekė tikslą – 83:82, o lemiamą metimą ir vėl metęs F.San Emeterio prametė. Tad Vokietijos ekipa neįtikėtinai išsigelbėjo.

Nugalėtojams Ricky Hickmanas pelnė 26 taškų (5/8 tritaškiai, 28 naud. bal.), Augustine’as Rubitas – 13, Bryce’as Tayloras – 10, Danielis Hackettas pridėjo 9. Pralaimėjusiems 17 taškų įmetė Ericas Greenas, po 12 surinko Willas Thomasas, Samas Van Rossomas ir Fernando San Emeterio.

Dar vienoje akistatoje „Barcelona“ (Ispanija) komanda namuose 89:67 (22:11, 22:13, 22:20, 23:23) nugalėjo Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) ekipą.

Barselonos komandai Petteri Koponenas pelnė 20 taškų, Rakimas Sandersas – 18.

Tel Avivo ekipoje 13 taškų surinko Deandre Kane'as, 10 – Jonahas Boldenas.

Tuo tarpu galingai su nauju treneriu pradėjusi žaisti Vitorijos „Baskonia“ (Ispanija) komanda išvykoje 85:81 (22:17, 25:21, 17:19, 21:24) įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) krepšininkus.

Svečiams 17 taškų pelnė Johannesas Voigtmannas, 16 – Tornikė Šengelija, 15 – Janis Tima, 13 – Mattas Janningas, 10 – Rodrigue'as Beaubois.

Belgrado ekipoje 19 taškų surinko Mathiasas Lessortas, 17 – Ognjenas Dobričius, 10 – Jamesas Feldeine'as.