Eurolyga: nors lietuviai stengėsi, Milano klubas krito Turkijoje

[[ge:lrytas:lrytas:3738056]][[ge:lrytas:lrytas:3738111]][[ge:lrytas:lrytas:3738112]][[ge:lrytas:lrytas:3738114]][[ge:lrytas:lrytas:3738113]]

Mantas Kalnietis<br> euroleague.net nuotr.
 Artūras Gudaitis<br> euroleague.net nuotr.

Nov 30, 2017, 6:44 PM, atnaujinta Dec 1, 2017, 12:55 AM

Eurolygos turnyre ketvirtadienį startuoja dešimtasis turas, o šiandien savo kovas žaidžia penkios poros. Be  išvykoje su Tel Avivo „Maccabi“ žaidžiančiais Kauno žalgiriečiais, savo jėgas išbandė ir du lietuvius – Mantą Kalnietį it Artūrą Gudaitį – turintis Milano „Olimpia“. Italai kovojo su autsaideriu Stambulo „Anadolu Efes“ ir turėjo galimybę pasigerinti turnyrinę situaciją, tačiau tuo nepasinaudojo.

Milano „Olimpia“ svečiuose 68:73 (16:23, 14:10, 20:19, 18:21) pralaimėjo turkams ir ekipos susilygino pergalių skaičiumi. Dabar jos turi po 3 laimėjimus.

Svečiai po dviejų kėlinių atsiliko 30:33, o po trijų – 50:52. Paskutinio ketvirčio pradžioje Milano klubas persvėrė rezultatą savo naudai 61:57, bet aikštės šeimininkai spurtavo 8:0 ir susigrąžino pranašumą (65:61). Likus žaisti 2 min. 13 sek., rezultatas buvo lygus 67:67, tačiau „Anadolu Efes“ krepšininkai laimėjo likusią rungtynių atkarpą 6:1 ir išplėšė pergalę.

A. Gudaitis per 23 min. surinko 11 taškų (dvitaškiai 4/5, baudos 3/4), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 metimą, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

M. Kalnietis per 21 min. pelnė 5 taškus (dvitaškiai 0/1, tritaškiai 1/3, baudos 2/2), atkovojo 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei 2 sykius suklydo.

Milano komandai po 15 taškų pelnė Vladimiras Micovas ir Jordanas Theodore'as.

Stambulo ekipai Vladimiras Štimacas pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, Erickas McCollumas surinko 15 taškų, Zoranas Dragičius pridėjo 12 taškų.

Šeštąją pergalę Eurolygoje ketvirtadienį iškovojo Maskvos srities „Chimki“, savo arenoje 82:73 (23:21, 19:19, 20:16, 18:15) sudorojęs vokiečių Bambergo „Brose Basket“.

Po trijų kėlinių komandas skyrė 6 taškai ir viskas sprendėsi ketvirtajame – 62:56. Likus žaisti 3 minutes po dar vieno eilinio Aleksejaus Švedo tritaškio maskviečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 78:66. Iš šios duobės svečiai išsikapanoti jau nesugebėjo.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 26 (4/8 tritaškių, 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Anthony Gillas 14 (5 atk. kam.), Jamesas Andersonas 12, Malcolmas Thomasas 10.

„Brose Basket“: Ricky Hickmanas 21 (4/10 tritaškių), Bryce‘as Tayloras (4/7 tritaškių, 6 atk. kam.), Dorrellas Wrightas (5 atk. kam., 3 per. kam.) ir Danielis Hackettas po 13.

Eurolygos čempionės titulą ginanti turkų Stambulo „Fenerbahce“ komanda svečiuose 83:69 (15:25, 26:12, 25:14, 17:18) nugalėjo Vitorijos „Baskonia“ (Ispanija) ekipą.

Svečiai pirmąjį kėlinį pralaimėjo 15:25, tačiau prieš ilgąją pertrauką išsiveržė į priekį 41:37, o po trijų ketvirčių jau pirmavo 66:51.

Stambulo komandai Jamesas Nunnally pelnė 16 taškų, Kostas Sloukas – 14, Luigi Datome – 12, Bradas Wanamakeris – 11, Nicolo Melli ir Janas Vesely pridėjo po 10 taškų.

Vitorijos ekipai 13 taškų pelnė Tornikė Šengelija, po 10 – Janis Tima, Marcelinho Huertas ir Rodrigue'as Beaubois.

Kitose rungtynėse Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai išvykoje 72:64 (20:13, 15:17, 19:15, 18:19) palaužė Valensijos „Valencia Basket“ (Ispanija) ekipą.

Pirėjo komandai 13 taškų pelnė Kostas Papanikolaou, po 12 – Janis Strėlniekas ir Georgios Printezis, (4 atk. kam.).

Valensijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Erickas Greenas. Jo sąskaitoje – 26 taškai. Tiboras Pleissas surinko 14 taškų, Samas van Rossomas – 7.