Žalgiriečiai ketvirtadienį žaidė dešimtojo Eurolygos turo mačą išvykoje su „Maccabi“ ekipa ir po rimtos kovos krito 74:81. Kauniečiai trečiame kėlinyje atsiliko net 17 taškų skirtumu, tačiau lemiamame ketvirtyje sugebėjo žaidimą išlyginti, taikliai pradėję mesti tritaškius.
Net 4 tolimus metimus įsūdė Artūras Milaknis ir vieną Kevinas Pangosas, o paskutinę žaidimo minutę kauniečiai atsiliko tik 74:78. tačiau klaidos neleido dar labiau priartėti ir Šarūno Jasikevičiaus vedama ekipa Eurolygoje patyrė penktąją nesėkmę.
„Mes rimčiau smogėme varžovams tik antroje mačo dalyje, – po nesėkmės kalbėjo Lietuvos čempionų treneris Š.Jasikevičius. – Man ir mano labai jaunai komandai tai labai didelė patirtis žaisti „Maccabi“ arenoje prieš tokią ekipą ir sirgalius.
Aš iš tiesų labiau bijojau šios arenos atmosferos nei varžovo faktoriaus. Mat kai kuriems mano krepšininkams tai buvo pirmoji patirtis šioje arenoje – patikėkite, Tel Avive atmosfera neturi sau lygių.
Jei kalbėsime apie rungtynes, labai sunku sugrįžti į mačą, kai pralaimi 16 taškų skirtumu, bet mes tai padarėme. Aš į žaidimą mečiau tuos krepšininkus, kurie jau praėjusiais metais buvo praėję šį egzaminą. Manau, kad paskutiniosios dvidešimt mačo minučių yra tai, kur mes turime eiti ir kaip žaisti Eurolygoje“.
- Kaip įvertinsite visą mačą?, – buvo paklaustas Š.Jasikevičiaus.
– Pradžioje įkritome į didelę duobę, vėlavome visur. Daugelis kamuolių gulėjo ant parketo, tačiau juos ėmėme ne mes. Buvome kažkokie užsnūdę. Kalbėkime apie metimus – mes žinojome, kad susikursime progas metimams, tačiau kovojant Tel Avive reikia pataikyti. Labai svarbu pataikyti, o mes nepataikėme. Po to jau pradėjome kovoti kiečiau, bet... Nenoriu kaltinti tokio dalyko, kaip pataikymo, bet reikia pataikyti.
– „Maccaci“ metė tris kartus daugiau baudų nei „Žalgiris“. Iš žaidėjų nesugebėjote išsireikalauti agresyvumo?
– Jei A.White'as krauna kamuolį, iš jo rankų išmušamas kamuolys su bauda ir nieko ir tokių dar penki ar šeši momentai. Tai paprasčiausiai mums rodoma nepagarba iš teisėjų pusės. Mes pagarbos iš teisėjų negavome. Taip, gal aš kentėsiu dėl tokių žodžių, bet reikia sakyti tokius dalykus, kaip yra. Mes stengėmės veržtis, mes stengėmės dėti kamuolius į krepšį, bet teisėjams atrodė kitaip. Galbūt, tai emocijos, reikia pasižiūrėti vaizdo įrašą ir atsakysiu už savo žodžius, tačiau baudų skirtumas akivaizdus.
– Kalbėta apie prastą „Maccabi“ tritaškių pataikimą. Tačiau šįkart jie pataikė net 56 proc. tolimų metimų. Tai išmušė iš vėžių?
– Taip. Dalis jų žaidėjų statistikos buvo nekokia, o jie dabar pataikė. Tačiau, mano galva, mes žaidėme per minkštai pirmąsias 20 minučių. Gaila, mes galvojome, kad esame už juos stipresni, tačiau įvyko kitaip.





















