Švilpimu pasibaigusiame pragare Italijoje – fantastiška „Lietkabelio“ pergalė

„Lietkabelis“ savaitgalį atleido trenerį.<br> G.Šiupario nuotr.
 „Lietkabelis“ savaitgalį atleido trenerį.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Dec 13, 2017, 9:28 PM, atnaujinta Dec 13, 2017, 11:53 PM

Kova, kai lyderis keičiasi kas keletą atakų, nuolatinė įtampa, sudrebėjus varžovo rankai išplėštas pratęsimas, o tada – skambi ir taip reikiama pergalė. Panevėžio „Lietkabelio“ išvyka į Italiją pažymėta neįtikėtinai karšta drama, kurią trenerį Artūrą Štalbergą atleidusi Lietuvos komanda užbaigė reveransu savo gerbėjams.

„Lietkabelis“ per pratęsimą perlaužė rungtynių eigą padedamas Kšyštofo Lavrinovičiaus, Žanio Peinerio ir Simo Jasaičio metimų – komanda per pratęsimą Europos taurėje šventė pergalę 85:82 (15:18, 22:22, 19:16, 16:16, 13:10).

A.Štalbergą pakeitęs Vitalijus Černijus iškart į savo sąskaitą įsirašė ne tik pergalę. Pirmiausia – „Lietkabeliui“ itin svarbu rinkti pergales, nes komanda dar neturi vietos Europos taurės „Top 16” etape.

Be to, „Lietkabelis“ nutraukė dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją.

Šiose rungtynėse paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę „Lietkabelis“ pasiekė atsilikdamas 69:72, tačiau tada L.Williamsas pataikė du baudų metimus (71:72). Netrukus K.Lavrinovičius pražanga stabdė vieną kartą du baudų metimus jau prametusį J.Wrightą. „Grissin Bon“ legionierius ir šįkart nepataikė nė vieno iš dviejų metimų.

Likus žaisti 6,5 sekundės A.Juškevičius išprovokavo pražangą ir stojo mesti baudų, tačiau pirmasis baudos metimas buvo netaiklus. Antrasis metimas buvo taiklus – 72:72.

Paskutinę ketvirtojo kėlinio ataką „Grissin Bon“ organizavo per Amedeo Della Valle, bet jo tritaškis buvo netaiklus. Prireikė pratęsimo.

Per pratęsimą lūžis įvyko būtent tada, kai taikliai metė K.Lavrinovičius, prie jo tritaškį pridėjo Ž.Peineris. „Lietkabelis“ pirmavo 82:78.

Varžovai dar bandė prispausti „Lietkabelį“, bet Panevėžio komanda galiausiai šventė pergalę 85:82, o aistruoliai reikalavo fiksuoti pražangą prieš A.Della Valle, kuris metė tritaškį su sirena.

Pirmojo etapo finiše „Lietkabelis“ dar žais su dviem kitais konkurentais: devintajame ture namie – su Stambulo „Galatasaray“, dešimtajame ture svečiuose – su Podgoricos „Budučnost“.

Statistika.

„Lietkabelis“: K.Lavrinovičius 18, Ž.Peineris 17, A.Juškevičius 12, Ž.Skučas 11, S.Jasaitis (11 atk. Kam.) 9, D.Lavrinovičius 8, L.Williamsas (8 rez. perd.) 4, G.Taltonas 3, D.Tarolis 2, G.Leonavičius 1.

„Grissin Bon“: A.Della Valle 20, M.Markoišvilis 18, J.Wrightas (7 atk. Kam.) 14, J.White'as 10, J.Reynoldsas (7 atk. Kam.) 8, L.Sane'as 6, N.De Vico 5, P.Llompart 1.