Pasaulinio dėmesio sulaukęs „Vytautas“ namuose tik du kėlinius priešinosi „Žalgiriui“

[[ge:lrytas:lrytas:3911262]]

Kauno Žalgiris, Šarūnas Jasikevičius, Antanas Kavaliauskas.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Kauno „Žalgiris“. <br> G.Bitvinsko nuotr.
 Paulius Jankūnas.<br> G.Bitvinsko nuotr.
 Virginijus Šeškus.<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2017-12-16 19:48, atnaujinta 2017-12-18 12:21

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate Prienų-Birštono „Vytautas“ savo aikštėje šeštadienį susitiko su Kauno „Žalgiriu“. Dėl sutarties su broliais Ballais visame pasaulyje staiga išgarsėjęs „Vytautas“ išmėgino jėgas su puikias Eurolygos rungtynes Stambule sužaidusiais žalgiriečiais, bet pralaimėjo 70:89 (20:27, 12:12, 16:23, 22:27).

Įpusėjus pirmam kėliniui dar vyko lygi kova (9:9, 11:11). Netrukus kauniečiai kiek atitrūko 11:19. Po Axelio Toupane'o dvitaškio svečiai įgijo dviženklę persvarą 11:21 (atkarpa 0:10). Prieniškiai dviem tritaškiais iš eilės sumažino deficitą (17:21). Po pirmo kėlino žalgiriečiai pirmavo 20:27.

Antro kėlinio pradžioje Martynas Sajus puskabliu ir Aaronas White'as dėjimu vėl atitolino „Žalgirį“ (25:35). „Vytautas“ neleido varžovams toli pabėgti (30:35). Antram ketvirčiui  artėjant į pabaigą kauniečiai susigrąžino 9 taškų pranašumą (30:39). Po 20 min. kovos Kauno atstovai pirmavo 32:39, o kėlinys baigėsi lygiosiomis 12:12.

Žalgiriečiai po po trijų kėlinių pirmavo – 48:62, o paskutiniame ketvirtyje intrigos jau nebuvo.

Ketvirtame kėlinyje užsiautė gerus perdavimus lengvais taškais pavertęs Anatanas Kavaliauskas, iš toli iššovė persvarą iki 71:52 didinęs A.White‘as. Kamuolį puolime ėmė nuostabų darbą tęsęs A.Kavaliauskas, Martyno Arlausko tikslų perdavimą tolimu dūriu iš krašto pavertę P.Valinskas – 57:76.

Rungtynių baigčiai nebekėlus abejonių šeimininkai išjudino savo puolimą, tačiau net pagalvoti apie galimą intrigos atkūrimą jiems neleido baudas sumetęs P.Valinskas ir tritaškį realizavęs 17-metis M.Arlauskas – 63:81. Mačo pabaigoje ledus pralaužė gražų reidą dėjimu užtvirtinęs Vasilije Micičius, dvitaškiu po šešto atkovoto kamuolio puolime pergalingą vakarą uždarė Gytis Masiulis – 70:89.

„Žalgiriui“ 14 taškų pelnė Antanas Kavaliauskas (7/10 dvitaškiai), 13 – Gytis Masiulis (5/6 dvitaškiai, 8 atk. kam.), 12 – Axelis Toupane'as, 11 – Aaronas White'as, Brandonas Daviesas įmetė 9 (7 atk. kam.), Paulius Valinskas – 7 (4 per. kam.), Vasilije Micičius (6 rez. perdav.) ir Martynas Arlauskas – po 6, Artūras Milaknis – 5 (2 per. kam.), Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas ir Martynas Sajus – po 2 taškus.

Šeimininkų gretose 19 taškų surinko Edvinas Šeškus (tritaškiai 3/8, 6 atk. kam.), po 15 – Regimantas Miniotas (8 atk. kam.) ir Gediminas Maceina (5 rez. perdav.), 10 – Egidijus Dimša.

Kauniečiai yra LKL pirmenybių vienvaldžiai lyderiai – 13 pergalių ir 2 pralaimėjimai. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai su 4 pergalėmis ir 11 nesėkmių rikiuojasi priešpaskutinis devintas.