„Lietkabeliui“ sezonas Europos taurėje baigtas: žūtbūtinio mūšio nelaimėjo

[[ge:lrytas:lrytas:4019746]]

Panevėžio klubo laukia lemiamas išbandymas Europos taurėje<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Dec 27, 2017, 7:54 PM, atnaujinta Dec 27, 2017, 10:36 PM

Panevėžio „Lietkabelio“ kelias Europos taurės turnyre ir tarptautinėje arenoje baigtas. Lietuvos komanda Podgoricoje trečiadienį žaidė žūtbūtinį B grupės mačą su vietos „Budučnost“ ir buvo priversta kapituliuoti 62:76 (17:14, 12:21, 20:22, 13:19). Panevėžiečiai šį sezoną liko ne tik be trenerio, bet ir galimybės pasirodyti Europoje: praėjusiame sezone „Lietkabelis“ žaidė „Top 16“ etape.

Vienoje iš sunkiausių Europos taurės turnyro – B – grupėje panevėžiečiai kapanojosi, kaip galėjo.

Net ir praradę dėl kelių pralaimėjimų iš eilės savo trenerį latvį Artūrą Štalbergą, komanda bandė stabilizuoti situaciją ir jai beveik pavyko – iki „Top 16“ etapo Lietuvos klubui pritrūko vieno laimėjimo.

Trečiadienį Juodkalnijos sostinėje panevėžiečiams reikėjo tik pergalės: dėl likusių dviejų grupės kelialapių į kitą etapą kovojo Emilijos Redžo „Grissin Bon“, „Budučnost“ ir „Lietkabelis“, tačiau Lietuvos ekipos situacija buvo sunkiausia. Ji neturėjo jokių išlygų – arba pergalė ir patekimas į „Top 16“, arba tarptautinio sezono pabaiga.

Užduotį sunkino ir tai, kad Podgoricos komanda namie daužė daugelį svečių.

Buvusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerio Aleksandaro Džikičiaus vadovaujami krepšininkai namie pralaimėjo tik vienerias rungtynes – Europos taurės grupės lyderiui „Bayern“ klubui.

Visos kitos komandos, atvykusios žaisti Europos taurės ar Adrijos lygos rungtynių, iš Juodkalnijos sostinės buvo išlydėtos tuščiomis.

Antrame kėlinyje „Lietkabelis“ tragiškai sužaidė pradžią, kai per 5 minutes nepelnė nė taško, o šeimininkams leido spurtuoti 10:0 ir įgyti persvarą 24:17.

Trečio kėlinio pradžioje visas panevėžiečių pastangas mažinti skirtumą „Budučnost“ ir vėl nubraukė: įgijo net 10 taškų persvarą – 39:29.

Per likusį laiką svečiai bergždžiai siekė išsiveržti į priekį, o po trijų kėlinių „Budučnost“ pirmavo 57:49.

Ketvirtą kėlinį itin galingai pradėję svečiai beveik panaikino varžovų persvarą – 56:57. Bet tas lietuvių blyksnis buvo lyg meškos paslauga jiems patiems: „Budučnost“ pradėjo rimčiau gintis, „Lietkabelis“ padarė kelias klaidas ir Juodkalnijos komanda nurūko 68:57. Per likusį laiką Lietuvos klubas stebuklo nesukūrė, o viskas baigėsi solidžia šeimininkų pergale 76:62.

„Budučnost“: Kyle‘as Gibsonas 17 (5 rez. perd.), Nikola Ivanovičius 12, Suadas Šehovičius ir Zoranas Nikoličius po 10.

„Lietkabelis“: Žanis Peineris 13, Adas Juškevičius (8 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius, Kšištofas Lavrinovičius, Vaidas Čepukaitis ir Žygimantas Skučas po 7, Simas Jasaitis 6, Lorenzo Williamsas 4 (tritašk. 0/7).