[[ge:lrytas:lrytas:4047820]]

Uteniškių treneris Ž.Urbonas komandai vadovauja emocingai.<br> G.Šiupario nuotr.
 M.Kupšas pelnė tik 2 taškus taškus.<br> G.Šiupario nuotr.

Dec 30, 2017, 7:16 PM, atnaujinta Dec 30, 2017, 8:26 PM

LKL čempionai užbaigė metus sunkiai, bet pergalingai. Kauno „Žalgiris“ šeštadienį Utenoje 78:74 (19:21, 16:11, 19:17, 24:25) įveikė „Juventus“ ekipą ir iškovojo 15-ąją pergalę per 17 rungtynių.

„Juventus“ sąskaitoje liko 6 pergalės.

Per šį mačą Utenos arenoje buvo pasiektas naujas lankomumo rekordas – 3100 žiūrovų: buvo užpildyta ne tik pastatoma galinė tribūna, bet ir parduota 300 stovimų bilietų.

„Turbūt pritrūko patirties žaisti tokias atkaklias rungtynes, kai varžovai įgijo 5-6 taškų persvarą. „Žalgiris“ – labai patyrusi komanda“, – BTV sakė vienas „Juventus“  lyderių Arvydas Šikšnius.

„Žinojome, kad Utenoje bus sunku, kad visi bilietai parduoti. Bet smagu žaisti, kai yra toks susidomėjimas“, – kalbėjo „Žalgirio“ snaiperis Artūras Milaknis.

Eurolygoje blizgantys kauniečiai į Uteną atvyko kiek pavargę ir fiziškai, ir emociškai, todėl beveik pusę rungtynių turėjo vytis kovingai nusiteikusius šeimininkus.

Po Axelio Toupane'o tritaškio „Žalgiris“ tikėjosi lengvo gyvenimo (5:2), tačiau „Juventus“ staigiai persvėrė rezultatą. Šeimininkai pirmavo 13:9, o 7-ąją min, atitrūko net 19:13 ir kėlinį laimėjo 21:19.

Antrajame kėlinyje „Juventus“ pirmavo iki 17-osios min. (29:28), o tada jau ėmė taškus rinkti „Žalgirio“ legionieriai – 32:35.

Po pertraukos kauniečiai ėmė pataikyti ir iš toli – 37:42, 39:47. Tačiau rekordinės žiūrovų minios raginamas „Juventus“ vėl pakilo į kovą Dovis Bičkauskis baudų metimais rezultatą išlygino – 49:49. Kauniečiai ir toliau nebrangino kamuolio, tarsi tikėdami, kad vistiek laimės. Po trijų kėlinių šeimininkai buvo atsilikę 49:54.

Bet ketvirtojo kėlinio pradžioje rezultatas vėl tapo lygus - 54:54. Kauniečius gelbėjo kiek skubotos šeimininkų atakos, neleidusios rinkti taškų - 54:58 likus 5 min. O lengviau atsikvėpti svečiams leido Arūro Milaknio tritaškis - 54:61.

Skirtumas jau buvo dviženklis (58:69), bet šeimininkai kovojo ir likus 56 sek. dar gaivino viltį - 65:71.

Likus 36 sek. uteniškiai neatkovojo kamuolio po pramestų A.Toupane'o baudų metimų ir už tai sumokėjo - 69:75. Mačas baigėsi jau nieko nelėmusiu Dovio Bičkauskio tritaškiu - 74:78.

Statistika

„Juventus“: Dovis Bičkauskis, Anthony Irelandas ir Laronas Dendy po 13, Simas Buterlevičius 11, Arvydas Šikšnius 10.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas 15, Axelis Toupane'as 13, Artūras Milaknis 11, Aaronas White'as 10.