NBA fantastika: 290 taškų vakarėlis Hjustone, J. Hardeno trauma ir pamoka žvaigždei

Taškų kraitį prikrovęs Jamesas Hardenas patyrė traumą, o Hjustone žingsnis į Naujuosius metus atnešė net 290 taškų fejerverkus. Russellas Westbrookas pridėjo dar vieną trigubą dviženklį, Kyrie Irvingas įteikė malonią dovaną Bostonui.

„Lakers“ ir „Rockets“ rungtynės.<br> AP nuotr.
 „Nets” ir „Celtics“ rungtynės.<br> AP nuotr.
 R.Westbrooko trigubo dviženklio pergalei neužteko.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (29)

Jan 1, 2018, 9:39 AM, atnaujinta Jan 1, 2018, 9:42 AM

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį NBA įvyko 7 mačai ir dramos čia tikrai netrūko. Karščiausia buvo Hjustone.

Tikras vakarėlis Hjustone

Du pratęsimai ir skambi „Houston Rockets“ pergalė 148:142 (44:37, 21:35, 25:29, 32:31, 11:11, 15:9) per susidūrimą su „Los Angeles Lakers“ krepšininkais.

Šios rungtynės tapo tikra įtampos fiesta, per kurią traumą patyrė „Rockets“ lyderis J.Hardenas, tačiau iš jo vadžias užtikrintai perėmė iš „Los Angeles Clippers“ atvykęs Chrisas Paulas.

J.Hardenas spėjo pelnyti 40 taškų, bet ketvirtojo kėlinio antrojoje pusėje susižeidė pakinklinę sausgyslę ir turėjo palikti aikštę. Jis taip pat atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Tuomet už jį dvigubai dirbti pradėjo Ch.Paulas, kuris per pratęsimus pelnė 15 savo taškų iš 28 surinktų. Jis atlio 10 rezultatyvių perdavimų.

Būtent Ch.Paulas pataikė du itin svarbius baudų metimus ir likus žaisti apie minutę išlygino rezultatą 142:142.

Per paskutines sekundes dvitaškį pataikė PJ.Tuckeris, kuris blokavo ir Kyle'o Kuzmos tritaškį, o Ch.Paulas pataikė dar keturis baudų metimus, parblokšdamas „Lakers“ komandą.

„Lakers“ šiose rungtynėse turėjo 17 taškų pranašumą, bet neišvengė kracho ir patyrė jau šeštąją nesėkmę iš eilės.

„Rockets“ prieš šias rungtynes planavo patausoti Ch.Paulą, nes tai buvo jo antrosios rungtynės po sugrįžimo dėl traumos. Tačiau iškritus J.Hardenui jam teko rungtyniauti 42 minutes.

„Pernelyg sunkiai dirbome, kad leistume jiems laimėti, – sakė Ch.Paulas. – Mes kovojome. Jamesas mus tempė beveik visas rungtynes, o tada į jo vietą reikėjo atsistoti kitiems vyrukams. Tiesiog turėjome sugalvoti, kaip laimėti.“

Pirmojo pratęsimo pabaigoje Ch.Paulas atliko rezultatyvų perdavimą Tarikui Blackui, kuris krovė į krepšį (131:131), o tada ir pats pataikė dvitaškį (133:131). Rezultatą išlygino paskutinę akimirką progą baudas mesti gavęs Brandonas Ingramas (133:133).

Tačiau į pratęsimą žengti komandas privertė būtent „Rockets“ krepšininkai. Likus žaisti 44 sekundes „Rockets“ atsiliko 119:122. Traumą patyrė J.Hardenas ir vietoje jo aikštėje pasirodė Geraldas Greenas.

Jau po akimirkos būtent jis gavęs perdavimą iš Ch.Paulo pataikė tritaškį, po kurio ir prireikė pratęsimų dramos.

T.Ariza prie pergalės pridėjo 26 taškus. Jis buvo ilgiausiai savo komandoje rungtyniavęs krepšininkas – žaidė 45 minutes.

„Lakers“ komandoje 29 taškus pelnė Julius Randle'as, kuris taip pat atkovojo 15 kamuolių. 26 taškus pridėjo Joshas Hartas.

Lonzo Ballas praleido ketvirtąsias rungtynes iš eilės dėl peties traumos.

„Celtics“ erzino savo gerbėjus

Drama vyko ir Bostone, kur „Boston Celtics“ krepšininkai iššvaistė keletą progų, galėjusių anksčiau užbaigti rungtynes. Tačiau tada savo žodį tarė Kyrie Irvingas ir „Celtics“ šventė pergalę 108:105 (38:28, 23:31, 21:17, 26:29).

K.Irvingas pelnė 28 taškus ir pataikė baudų metimus likus žaisti 7,7 sekundės. Šie metimai ir leido Bostonui džiaugtis pergale.

Alas Horfordas pelnė 10 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o Marcusas Morrisas pridėjo 15 taškų.

„Nets“ komandoje Rondae Hollisas-Jeffersonas pelnė 22 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

Tai buvo jau septintoji iš eilės „Celtics“ pergalė prieš „Nets“ komandą.

„Celtics“ krepšininkai per paskutines 4 minutes nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo ir netgi netaikliai mėtė baudas, kol galiausiai įsikišo K.Irvingas.

Naujokas sugadino šventė superžvaigždei

Dennisas Smithas prieš Naujuosius metus nusprendė suspindėti rungtynėse, kuriose dominavo R.Westbrookas. „Oklahoma City Thunder“ krepšininkai 113:116 (32:35, 31:22, 22:27, 28:32) pralaimėjo „Dallas Mavericks“ komandai savo aikštėje ir prie to labiausiai prisidėjo NBA naujokas.

2017 metų NBA naujokų biržoje „Mavericks“ klubo devintuoju šaukimu pakviestas 20 metų D.Smithas per paskutines 1:40 min. pelnė 11 taškų ir taip neleido „Thunder“ komandai švęsti.

Iš viso jis pelnė 19 taškų. „Mavericks“ komandoje Harrisonas Barnesas pelnė 24 taškus, o Dirkas Nowitzki pridėjo 13.

R.Westbrookas šioje dvikovoje užfiksavo jau 12-ąjį trigubą dviženklį šį sezoną. Šįkart jis pelnė 38 taškus, atkovojo 15 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Paulas George'as pelnė 25 taškus, o Carmelo Anthony 21.

Likus žaisti 1 minutę ir 17 sekundžių D.Smitho antrasis tritaškis iš eilės leido „Mavericks“ išsiveržti 111:108. Likus žaisti 30,4 sekundės būtent D.Smithas veržėsi po krepšiu ir pelnė taškus, po kurių Dalaso klubas pirmavo 113:110.

Tuomet jis dar atkovojo kamuolį po netaiklaus R.Westbrooko tritaškio ir sumetė abi baudas.

Likus žaisti 12,7 sekundės P.George'as baudos metimais skirtumą mažino iki 113:115, o kitoje pusėje prie baudų metimo linijos stojo D.Smithas. Jis pataikė vieną metimą iš dviejų.

Buvo likę žaisti 11,8 sekundžių, per kurias R.Westbrookas nepataikė tolimo metimo.