LKL čempionate „Lietkabelis“ namuose pranoko „Dzūkiją“

LKL pirmenybėse trenerių kaitą išgyvenęs Panevėžio „Lietkabelis“ šeštadienį savo aikštėje susitiko su Alytaus „Dzūkija“. Ramūno Butauto auklėtiniai iškovojo dvyliktą pergalę reguliariame LKL sezone ir rezultatu 98:87 (20:17, 29:25, 24:21, 25:24) įveikė svečius. Tai buvo antras „Lietkabelis“ laimėjimas iš eilės po ilgo nesėkmių ruožo, nors jiems negalėjo padėti lyderis Adas Juškevičius.

„Lietkabelis“<br>K. Kavolėlio nuotr.

Jan 6, 2018, 10:53 PM

Panevėžiečiai su 12 pergalių ir 6 pralaimėjimais dabar turnyro lentelėje užima ketvirtą vietą. „Lietkabelis“ tik neseniai nutraukė savo dešimties nesėkmių visuose turnyruose seriją, kai įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ 100:91.

Alytiškiai (6/12) LKL komandų bendroje rikiuotėje stovi ant aštunto laiptelio.

Pirmą tarpusavio susitikimą dar rugsėjo 23-ią dieną Dzūkijos sostinėje rezultatu 69:55 taip pat laimėjo „Lietkabelis“.

„Lietkabelio“ ekipos strategui R.Butatui prieš šias rungtynes teko nemenka užduotis. Panevėžiečiams negalėjo padėti sinusitu susirgęs Adas Juškevičius, o dar neseniai komandą paliko ir Gary Taltonas. Vos su vienu įžaidėju likęs „Lietkabelis“ jau nuo rungtynių pradžios turėjo eksperimentuoti.

Vos po 10 minučių per rungtynes žaidžiantis Lukas Aukštikalnis šį susitikimą pradėjo starto penkete. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad Ž.Peineris galėtų kilti nuo suolo, keisti Lorenzo Williamsą ir užimti antro įžaidėjo vietą.

Pirmame kėlinyje abi ekipos žaidė greitą krepšinį, atliko daug metimų, tačiau didelio rezultatyvumo tai nereiškė. Nė vienai komandai nepavyko susikurti didesnio pranašumo. Tačiau jau antrame kėlinyje „Lietkabelio“ ekipa po dviejų iš eilės L.Williamso ir Kšyštofo Lavrinovičiaus tritaškių, panevėžiečiai pirmavo dviženkliu skirtumu – 32:21.

Vis dėlto, rekordinis 14 taškų „Lietkabelio“ pranašumas ilgai nesilaikė. Svečiai iš Alytaus kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 4 taškų (41:45), tačiau ketvirtį sėkmingiau vis tiek baigė aikštės šeimininkai.

„Dzūkija“ paleido varžovus į priekį po to, kai per 5-ias trečio kėlinio minutes sukrapštė tik 2 taškus. Situaciją šiek tiek sušvelnino Katino Reinhardto tritaškis likus 7 sekundėms iki trečio kėlinio pabaigos.

„Lietkabelis“ trečią kėlinį pradėjo turėdamas 7 taškų pranašumą, tačiau jo greitai neliko. Itin sėkmingai antrą rungtynių dalį pradėję dzūkai, įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą – 58:58. Tačiau „Lietkabelis“ į tokį „Dzūkijos“ išsišokimą atsakė spurtu 15:2 spurtu ir „Cido“ arenos šeimininkai turėjo jau 13 taškų pranašumą – 73:60.

Per pirmas dvi ketvirto kėlinio minutes „Lietkabelis“ pabandė atsakyti į visus likusius klausimus. Žygimantas Skučas pataikė baudos metimą, Žanis Peineris ir Simas Jasaitis įmetė po dvitaškį, o „Lietkabelis“ jau turėjo 15 taškų pranašumą (78:63). Nors „Dzūkija“ dar po to sumažino atsilikimą iki 8 taškų, „Lietkabelis“ arčiau savo varžovų nebeprisileido.

„Dzūkijos“ ekipoje šiose rungtynėse debiutavo praėjusį sezoną NCAA čempionate rungtyniavęs Charlesas Callisonas. Gynėjas per 6 minutes taškų nepelnė (0/2 dvitaškiai), atliko rezultatyvų perdavimą, užsidirbo bloką, dukart prasižengė ir surinko -4 naudingumo balus.

„Lietkabelis“ – „Dzūkija“ – 98:87 (20:17, 29:25, 24:21, 25:24).

„Lietkabelis“: Kšyštofas Lavrinovičius ir Žanis Peineris po 21, Darjušas Lavrinovičius 12, Gintaras Leonavičius 11, Simas Jasaitis 10, Vaidas Čepukaitis 9, Lukas Aukštikalnis 8, Lorenzo Williamsas ir Žygimantas Skučas po 3 taškus. Donatas Tarolis (2:37 min.) taškų nesurinko.

„Dzūkija“: Katinas Reinhardtas 19, Gediminas Navickas 14, Mindaugas Sušinskas 13, Paulius Petrilevičius 12, Anatolijus Kašyrovas 11, Alejandro Hernandezas 9, Domagojus Samacas ir Gediminas Žalalis po 4 taškus. Charlesas Callisonas (6 min.) taškų nesurinko.