Eurolygos lietuviai: Mačų su „Unicaja“ ekspertas ir ketvirtadienio nusivylimai

Edgaras Ulanovas ir geriausio gruodžio mėnesio krepšininko prizą atsiėmęs Paulius Jankūnas penktadienį Kauno „Žalgiriui“ užtikrino dar vieną pergalę Eurolygos varžybose. Tuo tarpu užsienio klubuose žaidžiantiems lietuviams 17-asis turas nebuvo labai geras: dviejų laimėjusių komandų krepšininkai taškų nepelnė, o trijulei iš Milano „Olimpia“ vakarą apkartino triuškinamas pralaimėjimas.

Žalgiriečiai Eurolygoje vėl laimėjo.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jan 13, 2018, 12:24 AM, atnaujinta Jan 13, 2018, 12:26 AM

„Žalgiris“ antrą kartą šį sezoną tokiu pačiu 2 taškų skirtumu nugalėjo Malagos „Unicaja“ komandą 79:77 ir iškovojo 11-ąją pergalę. Kauniečiai dalijasi ketvirtąją vietą su Eurolygos čempiono vardą ginančiu Stambulo „Fenerbahče“ ir Madrido „Real“.
Kauno komandoje buvo registruoti šeši lietuviai, bet žaidė tik keturi. Jie pelnė 37 taškus: P.Jankūnas – 14, E.Ulanovas – 11, Artūras Milaknis – 8, Antanas Kavaliauskas – 4.

Paulius Valinskas ir į dvyliktuką grąžintas Martynas Sajus liko ant suolo, o Martynui Arlauskui ir Gyčiui Masiuliui vilktis sportinės aprangos šįkart nereikėjo.

Penktadienį smarkiai neprakaitavo „Real“ žaidėjas Jonas Mačiulis. Madrido komanda išvykoje be didelio vargo sudorojo „Chimki“ klubą 95:78, o 13 min. žaidęs J.Mačiulis taškų nepelnė (0/1 dvitaškio). Tai – jau šeštosios rungtynės, po kurių „baltųjų“ puolėjo įmestų taškų skiltyje buvo įrašytas 0. J.Mačiulio vidurkis – 3,1 taško.

Nors Atėnų „Panathinaikos“ ketvirtadienį namie įveikė „Barcelona“ komandą 84:75, Lukas Lekavičius tikriausiai norėtų šias rungtynes kuo greičiau pamiršti. Gynėjas neįvykdė jam skirtų užduočių, todėl žaidė labai trumpai ir nepelnė nė taško.

„Panathinaikos“ pasiekė 12-ąją pergalę ir dalijasi antrąją vietą su amžinu varžovu Pirėjo „Olympiakos“. Graikų grandai atsilieka tik nuo 13 rungtynių laimėjusio Maskvos CSKA klubo.

Pamiršti ketvirtadienio vakarą norėtų ir Milano „Olimpia“ krepšininkai, namie beviltiškai pralaimėję CSKA ekipai 81:107. „Olimpia“ lietuvių trijulė be taškų neliko, tačiau žaidė daug žemiau galimybių. Mantas Kalnietis pelnė 6 taškus (2/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 2/2 baudų) per 19 min., Mindaugas Kuzminskas – 6 taškus (0/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių) per 18 min., Artūras Gudaitis – 5 taškus (1/2 dvitaškių, 3/4 baudų) per 12 min.

A.Gudaitis atkovojo vos 2 kamuolius – mažiausiai šį sezoną (jo vidurkis – 5,6 atkovoto kamuolio). Nors vidurio puolėjo rezultatyvumo vidurkis vis dar yra gana solidus (9,6 taško), pastarosiomis savaitėmis jis sparčiai smunka. Per trejas pastarąsias rungtynes A.Gudaitis pelnydavo tik 5,3 taško.

Kadangi šiame ture pergalę iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“, „Olimpia“ tapo absoliučia Eurolygos autsaidere. Milano komanda laimėjo vos 4 kartus.

Savaitės lietuviai

Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). E.Ulanovas tapo rungtynių su „Unicaja“ ekspertu. Lapkričio viduryje Malagoje puolėjas paskutinę pratęsimo sekundę pataikė pergalingą dvitaškį, o penktadienį paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis blokavo svarbiausią varžovo metimą ir išsaugojo „Žalgiriui“ pergalingą persvarą. E.Ulanovas patikimai žaidė visas rungtynes. Jis taikliai atakavo ir per 27,5 min. pelnė 11 taškų (4/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 0/1 baudų). E.Ulanovas daugiau nei 10 taškų pelnė pirmą kartą nuo 9-ojo turo, kuriame pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą (22 taškai).

Paulius Jankūnas („Žalgiris“). Prieš rungtynes P.Jankūnas atsiėmė geriausio Eurolygos gruodžio mėnesio krepšininko prizą, bet pirmoje rungtynių pusėje atrodė išsekęs: pataikė vos 2 iš 7 metimų, padarė keletą šiurkščių klaidų gindamasis. Vis dėlto lemiamoje mačo dalyje 33 metų puolėjas vėl buvo energingas ir aktyvus – jis vien per ketvirtąjį kėlinį pelnė 8 taškus. P.Jankūnas žaidė net 31 min. (ilgiausiai komandoje), įmetė 14 taškų (6/11 dvitaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 9 kamuolius. Beje, antroje mačo pusėje „Žalgirio“ kapitonas pataikė visus metimus. P.Jankūno rezultatyvumas buvo dviženklis jau dešimtose rungtynėse iš eilės.

Artūras Milaknis („Žalgiris“). Iki pertraukos „Žalgirio“ snaiperio ranka drebėjo – jis pataikė vos 1 iš 5 tritaškių. Antroje rungtynių pusėje A.Milaknis į krepšį mėtė rečiau, bet jo tritaškis, po kurio skirtumas likus 2 min. padidėjo iki 7 taškų (tai buvo didžiausia kauniečių persvara), buvo vienas svarbiausių. A.Milaknis žaidė 28 min., pelnė 8 taškus (1/1 dvitaškio, 2/7 tritaškių) ir gavo 4 pražangas.

Savaitės nusivylimas

Lukas Lekavičius („Panathinaikos“). Antrojo kėlinio pradžioje L.Lekavičius gindamasis pralaimėjo visas mikrodvikovas Thomas Heurteliui (prancūzas per minutę pelnė 5 taškus). Treneris Xavieras Pascualis nedelsdamas pasodino lietuvį ant suolo ir antro šanso jam nebesuteikė. L.Lekavičius žaidė tik 3,5 min. (trumpiausiai šį sezoną) ir nė karto nemetė į krepšį. Atėnų komandos gynėjas trečią kartą paliko aikštę nepelnęs nė taško ir pirmą kartą per rungtynes nė sykio nemetė į krepšį. Jo rezultatyvumo vidurkis yra 4,7 taško.