„Lietuvos rytas“ penkioliktą pergalę LKL iškovojo Pasvalyje

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato reguliaraus sezono devyniolikto turo rungtynėse šeštadienį Vilniaus „Lietuvos rytas“ (15/4) išvykoje susitiko su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (6/13) komanda, nugalėjo varžovus 93:65 (21:14, 21:8, 24:15, 27:28) ir šventė septintą pergalę iš eilės. Vilniečiai su 15 pergalių ir 4 pralaimėjimais turnyro lentelėje užima trečią vietą, o pasvaliečiai – 6 pergalės ir 13 nesėkmių – rikiuojasi aštunti.

Rokas Giedraitis.<br> J.Stacevičiaus nuotr.
 Travisas Petersonas.<br> J.Stacevičiaus nuotr.
 „Lietuvos rytas“.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 14, 2018, 12:48 PM

Abi komandos 2017-2018 metų LKL sezone tarpusavyje jau žaidė du kartus. Abu sykius sėkmė lydėjo „Lietuvos rytą“. Sostinės atstovai rugsėjo 20 dieną namuose įveikė varžovus iš Pasvalio 102:90, o lapkričio 4 dieną jau svečiuose pranoko priešininkus – 87:73.

Rungtynių eiga

Vilniečiai pelnė pirmus taškus (0:4). Po keturių min. kovos svečiai pirmavo (2:7). Įpusėjus kėliniui „Lietuvos rytui“ atitrūkti nepavyko (6:9). Po Louko Mavrokefalidžio baudų ir Roko Giedraičio sėkmingo reido po krepšiu sostinės atsovai atitrūko 7 taškų skirtumu (6:13). Mindaugas Girdžiūnas dar daugiau padidino skirtumą (8:16). Večiaslavas Bobrovas galingu dėjimu sudrebino vilniečių krepšį (12:18). Dėjimų gausa pažymėtą pirmą kėlinį laimėjo „Lietuvos rytas“ – 14:21.

Antro ketvirčio pradžioje abi komandos kurį laiką negalėjo pelnyti taškų. Pradėję pataikyti vilniečiai kiek atitrūko (16:24). Po Arno Butkevičiaus baudų „Lietuvos rytas“ pabėgo 10 taškų skirtumu (16:26). Netrukus svečiai dar labiau nutolo (18:30, 20:38, 22:40). Sužaidus 20 min. vilniečiai pirmavo jau 20 taškų skirtumu – 22:42.

Trečias kėlinys prasidėjo Egidijaus Mockevičius 8 taškais iš eilės (22:50). Lisas Shoshi neleido svečiams dar toliau pabėgti (28:50, atkarpa – 6:0). Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė beveik 30 taškų – 29:57. Tačiau „Pieno žvaigždės“ galutinai nesutriko ir vėl kiek priartėjo (33:57). Žaidimo braižas nesikeitė (35:62). Vilniečiai ir esant tokiam skirtumui spaudė varžovus ir po R.Giedraičio dėjimo, prabėgus 30 min., pirmavo  – 37:66.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. Martynas Varnas pataikė pirmą pasvaliečių tritaškį po 20 bandymų (44:71). „Lietuvos rytas“ artėjo prie lengvos pergalės (47:75). Po Jameso Barono tritaškio vilniečių pranašumas išaugo iki triuškinamo (53:86). Svečiai ir šventė galutinę pergalę – 65:93.

Pasvalio klubo pralaimėjimas pratęsė Gedimino Petrausko agoniją. Treneris šį sezoną per 14 rungtynių patyrė jau 13 pralaimėjimų.

„Pieno žvaigždės“ pataikė tik 4 tritaškius iš 25 (16 proc.). Sostinės ekipa taip pat neblizgėjo: tikslą pasiekė 6 tolimi metimai iš 22 (27 proc.).

Skaudžiausiai aikštės šeimininkus baudė jų pačių klaidos. „Pieno žvaigždės“ prarado net 28 kamuolius, jų varžovai suklydo 11 kartų.

„Pieno žvaigždės“ (6/13) – „Lietuvos rytas“ (15/4) – 65:93 (14:21, 8:21, 15:24, 28:27).

„Pieno žvaigždės“: Lisas Shoshi 15 (10 atk. kam.), Martynas Varnas 9, Osvaldas Olisevičius, Arturas Ausejis ir Šarūnas Valunta po 7, Steponas Babrauskas, Viačeslavas Bobrovas ir Nikita Balašovas po 6, Tomas Lekūnas 2 taškai.

„Lietuvos rytas“: Egidijus Mockevičius 17, Rokas Giedraitis 13, Arnas Butkevičius 11, Chrisas Krameris, Jimmy Baronas ir Mindaugas Girdžiūnas po 10, Artūras Jomantas ir Travisas Petersonas po 9, Benas Magdenas 2 taškai. Mindaugas Lukauskis (14:13 min.) taškų nesurinko (0/3 tritaškiai).