NBA: juodą LeBrono dieną – S. Curry magiškas skrydis ir griežta Lietuvos arbitro ranka

„Golden State Warriors“ vėl pervažiavo savo praėjusių metų finalo varžovus, Stephenas Curry netikėtai įdėjo į krepšį, kitose rungtynėse į trigubą dviženklį nusitaikęs Russellas Westbrookas buvo išvarytas, o savo žodį tarė ir lietuvis teisėjas Gediminas Petraitis.

„Cavaliers“ komanda ir vėl nusileido „Warriors“ krepšininkams<br> lrytas.lt montažas.
 „Warriors” ir „Cavaliers“ rungtynės.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Jan 16, 2018, 7:44 AM, atnaujinta Jan 16, 2018, 8:17 AM

NBA įvyko 11 rungtynių.

Sunkus laikotarpis LeBronui

Martino Lutherio Kingo dieną labiau šventine nuotaika spindėjo „Golden State Warriors“ krepšininkai. „Warriors” LeBrono Jameso mieste 118:108 (35:37, 22:27, 36:27, 25:17) nugalėjo „Cleveland Cavaliers“ krepšininkus ir taip pratęsė išvykų pergalių seriją iki trylikos.

Kevinas Durantas pelnė 32 taškus, o Stephenas Curry prie pergalės prieš stringančius finalo serijos varžovus surinko 23.

„Cavaliers“ komanda pralaimėjo jau ketvirtąsias rungtynes iš eilės. „Warriors“ krepšininkai dukart iš eilės šventė pergalę prieš L.Jameso komandą.

Pastarasis pelnė 32 taškus, o Kevinas Love surinko 17.

Pirmą kartą šio mūšio skonį pajutęs Isaiah Thomas pelnė 19 taškų per 32 minutes.

„Cavaliers“ į ketvirtąjį kėlinį žengė atsilikdama tik 91:93, tačiau ketvirtį pradėjo pramesdama 17 metimų.

„Atrodė, kad krepšys mažėjo ir mažėjo, – sakė L.Jamesas. – Tačiau man patiko mūsų pastangos. Jeigu taip kovosime ir per kitas rungtynes, tuomet būsiu patenkintas tuo, kur esame.“

„Warriors“ šioje kovoje parodė, kad gali puikiai žaisti ir be K.Duranto ar S.Curry. Ketvirtajame kėlinyje skirtumą didino penketas, kurį sudarė Andre Iguodala, Draymondas Greenas, Dawidas Westas ir Klay Thompsonas.

„Šis būrys laimėjo rungtynes dėl energijos ir pastangų. Jie spaudė ir padarė taip, kad mums per tris paskutines minutes būtų lengviau žaisti. Taip ir daro visapusiškos komandos“, – kalbėjo K.Durantas.

Šiose rungtynėse aistruoliai išvydo ir labai neįprastą vaizdą. S.Curry trečiajame kėlinyje abejomis rankomis dėjo į krepį.

„Tai – tarytum sapnas. Maniau, kad atsibusiu viešbučio lovoje, tačiau tai nutiko iš tikrųjų. Kažkas sakė, kad atrodė, lyg būtų išvydęs vienaragį“, – juokėsi S.Curry.

Netrukus jis vėl išgirdo klausimų apie dėjimą. „Septyni klausimai apie dėjimą. Tai – beprotybė“, – juokėsi 29 metų 191 cm ūgio krepšininkas.

Už karštą charakterį baudė ir lietuvis

„Oklahoma City Thunder“ krepšininkai 95:88 (20:24, 26:28, 31:16, 18:20) nugalėjo „Sacramento Kings“ komandą ir iškovojo jau antrąją pergalę iš eilės. R.Westbrookas ir vėl taikėsi į trigubą dviženklį, tačiau karštas charakteris pakišo koją.

Jis pelnė 19 taškų, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, tačiau tada buvo išvarytas iš aikštės.

Tai nutiko likus žaisti beveik 3 minutes. Teisėjas Mattas Bolandas skyrė dvi greitas technines pražangas R.Westbrookui, kuris aršiai aiškino, kad prieš jį buvo prasižengta, nors teisėjas fiksavo žingsnius.

Netrukus teisėjavęs lietuvis Gediminas Petraitis techninę pražangą skyrė ir „Thunder“ treneriui Billy Donovanui, kuris emocingai protestavo prieš sprendimą išvaryti R.Westbrooką.

Carmelo Anthony prie pergalės pridėjo 20 taškų, o Paulas George'as – 18.

„Kings” komandoje Buddy Hieldas pelnė 16 taškų.