„Lietuvos rytas“ Europos taurėje atsidūrė ties praraja – pralaimėjo ir „Fiat“

Sostinės klubas sieks pergalės Turine.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Sostinės klubas sieks pergalės Turine.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Sostinės klubas sieks pergalės Turine.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jan 18, 2018, 12:16 AM, atnaujinta Jan 18, 2018, 9:38 AM

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas įstūmė save į nepavydėtinai beviltišką situaciją Europos taurės turnyre: sostinės krepšininkai pralaimėjo visus tris pirmuosius turnyro „Top 16“ etapo mačus. Trečiadienį „Lietuvos rytas“ krito ir Turine, kur jį ant menčių paguldė „Fiat“ komanda 83:77 (18:14, 30:16, 17:29, 18:18). Dabar „Lietuvos rytui“ belieka tik teoriniai šansai prasibrauti į atkrintamuosius mačus – reikia triuškinamai laimėti visas tris likusias akistatas ir tikėtis sėkmės bei varžovų malonės.

Vilniečiai jau žūtbūtinio mačo pradžioje pradėjo buksuoti – lyg stabo ištikti jie tik stebėjo dukart NBA čempiono serbo Sašos Vujačičiaus pelnomų taškų kraičio didėjimą. Sužaidus pusę kėlinio jis jau buvo pelnęs 9 taškus, o „Fiat“ pirmavo 16:6.

Rimo Kurtinaičio kariauna dar surado jėgų sumažinti atsilikimą iki 14:18, tačiau antrame ketvirtyje įsismaginęs Turino klubas skirtumą padidino iki triuškinamo – 37:22, 40:24, 48:30.

Trečiame ketvirtyje sužibo vilties žvaigždutė, kai sostinės žaidėjai per kelias minutes sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 41:51. Tačiau ją drastiškai pervažiavo „Fiat“, per kitas keturias minutes ir vėl susigrąžinęs persvarą 57:41.

Rankų nenuleidęs Vilniaus klubas vis dėlto siekė palaužti italus ir ketvirtojo kėlinio viduryje ekipas teskyrė vos 2 taškai – 63:65.

Tačiau atsibudę „Fiat“ krepšininkai ir vėl spurtavo bei susikrovė dviženklę persvarą 77:65.

Po to R.Kurtinaičio kariauna tik vijosi, tačiau surasti vaistų nuo varžovų pergalės nesugebėjo.

„Fiat“: Saša Vujačičius 21 (5 atk. kam.), Lamaras Petersonas 20 (1/5 tritaškių, 10 atk. kam.), Diante Garrettas 12 (6 rez. perd.), Antonio Iannuzzi 9 (6 atk. kam.). „Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 20 (2/7 tritaškių, 3 klaidos), Chrisas Krameris 14 (8 rez. perd., 4 per. kam.), Jimmy Baronas 10 (5 atk. kam.), Loukas Mavrokefalidis 8 (1/9 dvitaškių, 9 atk. kam.).

Statistika: Turino „Fiat – Vilniaus „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai: 19/38 (50 proc.) – 19/42 (45,2 proc.)

Tritaškiai: 8/32 (36,4 proc.) – 7/20 (35 proc.)

Baudų metimai: 21/29 (72,4 proc.) – 18/26 (69,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 35 (4) – 36 (6)

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 14

Perimti kamuoliai: 4 – 9

Klaidos: 13 – 12

Kitose F grupės rungtynėse Miuncheno „Bayern“ nuo savo kelio nušlavė Sankt Peterburgo „Zenit“ 95:78.

„Lietuvos rytas“ į Italiją iškeliavo „Top 16“ etape neturėdamas pergalių. Vilniečiai per pirmuosius du turus pralaimėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ komandai 96:98 (namie) ir Miuncheno „Bayern“ klubui 68:81 (svečiuose).

Turino krepšininkų padėtis buvo geresnė. „Fiat“ pirmajame ture savo aikštėje nelauktai įtikinamai nugalėjo „Bayern“ ekipą 90:76. Tačiau praėjusią savaitę kelionė į Rusiją susiklostė nesėkmingai – „Zenit“ klubui buvo pralaimėta 84:95.