Dviejų pratęsimų trileryje Klaipėdoje – M. Petrauskaitės benefisas ir „Aisčių“ triumfas

Dramatišką pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo lemiamu metu Monikos Petrauskaitės tempiamos Kauno „Aistės-LSU“ (7-8). Roko Kondratavičiaus auklėtinės centriniame turo mūšyje uostamiestyje 74:68 (9:19, 18:17, 13:10, 13:7, 21:15) tik per antrąjį pratęsimą palaužė Klaipėdos „Fortūnos“ (6-9) krepšininkes ir įsitvirtino ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

"Aistės" įveikė "Fortūną"<br> V.Petriko nuotr.

Jan 17, 2018, 12:09 AM

Pirmajame ketvirtyje galingai startavusios šeimininkės spurtavo atkarpa 19:6 ir greitai susikrovė dviženklę persvarą, tačiau kauniečių tai nepalaužė – jos atsakė septyniais taškais paeiliui ir išliko rungtynėse – 13:19.

Visas rungtynes varžoves besivijusios „Aistės“ šeimininkėms ant kulnų pradėjo lipti ketvirtajame kėlinyje, kurį pradėjo penkiais taškais iš eilės ir prie „Fortūnos“ priartėjo per tašką – 45:46. Prieš prasidedant paskutinei ketvirčio minutei, Erika Kregždytė pataikė dvitaškį ir padidino klaipėdiečių pranašumą iki trijų taškų – 53:50.

Visgi tada kitoje atakoje M. Petrauskaitė atsakė dviem taškais, Roberta Mizgerytė suklydo, Sandra Baliutavičiūtė prametė abi baudas, o prie baudų metimų linijos pasiųsta Klaudija Serkevičiūtė pataikė antrąjį metimą ir išlygino rezultatą – 53:53.

Įsibėgėjus pirmajam pratęsimui, „Aistės“ buvo atitrūkusios per penkis taškus – 63:58, bet tada S. Baliutavičiūtė ir R. Mizgerytė pelnė po du taškus, Andra Gabalytė lemiamoje atakoje pelnė taškus iš po krepšio ir išplėšė antrąjį pratęsimą – 64:64.

Pastarajame aštuonis taškus iš eilės surinkusi M. Petrauskaitė išvedė Kauno klubą į priekį – 72:68, o „Fortūna“ išsigelbėjimui turėjo kiek mažiau nei pusantros minutės. Per likusį laiką E. Kregždytė prametė abu metimus ir finalinė sirena skelbė viešnių triumfą – 74:68.

Trečdalį „Fortūnos“ kamuolių atkovojusi S. Baliutavičiūtė po krepšiais sugriebė net 18 kamuolių bei užfiksavo naują asmeninį karjeros ir šio LMKL sezono rekordus. Praėjusiame ture iki tol geriausią rezultatą užfiksavusi Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ atstovė Enrika Matiukaitė buvo atkovojusi 16 kamuolių.

„Fortūna“: Erika Kregždytė 19, Roberta Mizgerytė 17 (10 atk. kam.), Sandra Baliutavičiūtė 14 (18 atk. kam.), Andra Gabalytė 12 (13 atk. kam., 7 rez. perd., 9 kld.).

„Aistės“: Klaudija Serkevičiūtė 18 (8 rez. perd., 6 per. kam.), Monika Petrauskaitė 14 (11 atk. kam.), Karolina Kazočiūnaitė 13 (8 atk. kam.), Gintarė Jasiunskaitė 12, Kristina Masionytė 10.