[[ge:lrytas:lrytas:4287741]][[ge:lrytas:lrytas:4287743]][[ge:lrytas:lrytas:4287746]][[ge:lrytas:lrytas:4287748]]

M.Kuzminskas pelnė 17 taškų.<br>Klubo nuotr.
CSKA krepšininkai kol kas yra vienvaldžiai Eurolygos lyderiai<br>Euroleague.net nuotr.

2018-01-17 19:10, atnaujinta 2018-01-18 00:36

Trečiadienį Eurolygoje buvo žaidžiami dar keturi 18-ojo turo mačai. Taip vadinamosios sunkios savaitės – kai klubai privalo sužaisti per keturias dienas net du mačus – vienoje iš akistatų galingoji Maskvos CSKA siekė įveikti vieną iš autsaiderių Stambulo „Anadolu Efes“, kad išliktų vienvaldže turnyro lyderie. Ir tai jai pavyko.

CSKA klubas namuose 110:79 (35:21, 23:25, 23:15, 29:18) sutriuškino „Anadolu Efes“, o savo jėgą parodė jau pirmajame kėlinyje, kai pirmavo 35:21.

Įpusėjus mačui šeimininkai buvo pelnę 58 taškus, o per antrą susitikimo dalį apsukų nemažino, todėl pasiekė daugiau nei užtikrintą pergalę.

Nugalėtojams Cory Higginsas pelnė 21 tašką (3/3 tritaškiai), Sergio Rodriguezas – 16 (4/6 tritaškiai), Nando De Colo – 15 (7 rez. perd.), Willas Clyburnas – 13 (6 atk. kam.), Andrejus Voroncevičius, Semionas Antonovas ir Vitalijus Fridzonas pridėjo po 9 taškus.

Pralaimėjusiems 19 taškų įmetė Brockas Motumas, 11 – Zoranas Dragičius, 10 – Vladimiras Štimacas (12 atk. kam.), po 9 surinko Errickas McCollumas ir Krunoslavas Simonas.

Nesėkmę trečiadienį patyrė Luko Lekavičiaus atstovaujama Atėnų „Panathinaikos“ ekipa, kuri išvykoje 62:67 (20:18, 10:17, 20:12, 12:20) nusileido Stambulo „Fenerbahce“.

Nerezultatyviame mūšyje likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes graikai priartėjo 60:61, bet tada Bradas Wanamakeris pataikė svarbų dvitaškį, o apsigynusios „Fenerbahce“ pranašumą įtvirtino Luigi Datome baudų metimai.

10 minučių žaidęs L.Lekavičius pelnė 3 taškus (0/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą prasižengė ir surinko 3 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems 14 taškų įmetė Chrisas Singletonas (12 atk. kam.), 13 – Nickas Calathesas (7 rez. perd.), po 8 pridėjo KC Riversas ir Nikos Pappas.

Nugalėtojams Jasonas Thompsonas surinko 14 taškų (7 atk. kam.), Janas Vesely – 12 (8 atk. kam.), Kostas Sloukas – 11 taškų.

Trijų lietuvių - Mindaugo Kuzminsko, Artūro Gudaičio ir Manto Kalniečio - atstovaujama Milano „Olimpia“ namuose 101:87 (31:22, 19:22, 29:27, 22:16) nukovė Malagos „Unicaja“ ir taip nutraukė keturių nesėkmių turnyre seriją.

Ši pergalė padėjo Milano krepšininkams pasivyti 15-oje vietoje turnyrinėje lentelėje esančius Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus.

M.Kuzminskas galiausiai buvo panašus į save: per 24 minutes įmetė 17 taškų (2/4 dvit., 2/3 trit., 7/7 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

A.Gudaičio sąskaitoje per 19 minučių – 6 taškai (2/3 dvit., 2/5 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, klaida, 3 išprovokuotos pražangos, 2 asmeninės pražangos bei 10 naudingumo balų. M.Kalnietis aikštėje praleido tik 8 minutes, per kurias į krepšį nežiūrėjo, atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, dukart prasižengė ir mačą baigė su 0 naudingumo balų.

Milano krepšininkai fantastiškai atakavo iš toli – pataikė 15 iš 24 tritaškių (63 proc.).

„Olimpia“: Andrew Goudelockas 18 (6/8 trit.), Mindaugas Kuzminskas 17, Vladimiras Micovas 16, Jordanas Theodore'as 14 (7/8 dvit., 11 rez. perd.), Amathas M'Baye 10.

„Unicaja“: Nemanja Nedovičius 22 (6 rez. perd.), Jeffas Brooksas 19 (6/7 dvit.), Jamesas Augustine'as 12 (7 atk. kam.).

Dramatišką šeštąją pergalę iš eilės trečiadienį iškovojo Jono Mačiulio atstovaujama Madrido „Real“, kuri namuose 75:73 (18:17, 16:17, 25:27, 16:12) paskutinėmis sekundėmis palaužė Vitorijos „Baskonia“.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Vitorjos persvarą siekė 8 taškus (72:64). Tačiau tuomet „Real“ iš duobės ėmė tempti Trey'us Thompkinsas ir Luka Dončičius, kurie pakaitomis metė taškus ir išlygino rezultatą 73:73.

„Baskonia“ galėjo vėl susigrąžinti pranašumą, tačiau pro šalį skriejo Jaysono Grangerio, R.Beaubois ir Tornike Shengelia metimai.

„Real“ didvyriu tapo Rudy Fernandezas. Jis likus kovoti 2 sek. pataikė lemiamą dvitaškį – 75:73.

Paskutinėje atakoje J.Grangeris metė desperatišką metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė.

J.Mačiulis per 10 sužaistų minučių taškais nepasižymėjo (0/2 trit.), atkovojo ir perėmė po kamuolį, prasižengė ir mačą baigė su minus 1 naudingumo balu.

„Real“: Trey'us Thompkinsas (7 atk. kam.) ir Fabienas Causeur po 13, Rudy Fernandezas ir Luka Dončičius po 12, Walteris Tavaresas 11 (6 atk. kam.).

„Baskonia“: Rodrigue'as Beaubois 18, Johannesas Voigtmannas ir Mattas Janningas po 10.