Europos taurės savaitė: pirmieji pralaimėjimai įnešė daug intrigos

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai su pergalėmis Europos taurės turnyre šiais metais prasilenkia. Vilniečiai trečiadienį pralaimėjo trečiąsias „Top 16“ etapo rungtynes ir įspaudė save į kampą – „Lietuvos rytas“ į kitą etapą pateks tik tuo atveju, jei laimės likusius visus tris antrojo mačus. Panašaus galvos skausmo nejaučia Stambulo „Daruššafaka“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipos, kurios per pirmąjį ratą iškovojo po tris pergales ir yra „Top 16“ etapo lyderės.

Pirmąjį pralaimėjimą antrajame Europos taurės etape patyrė ir Sankt Peterburgo klubas.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vilniečiams dabar nėra kur trauktis. Reiks laimėtis visas likusias rungtynes.<br>V.Ščiavinsko nuotr.

Jan 18, 2018, 10:19 AM, atnaujinta Jan 18, 2018, 1:30 PM

Vilniečiai. „Lietuvos rytas“ trečiajame ture išvykoje pralaimėjo Turino „Fiat“ komandai 77:83. Vilniaus krepšininkai labai trumpai pirmavo tik pirmajame kėlinyje (5:4), o po didžiosios pertraukos bandė gelbėtis nuo sutriuškinimo – trečiojo kėlinio pradžioje atsiliko net 19 taškų skirtumu 30:49 ir 32:51.

Didelis atsilikimas dar nebuvo galutinis nuosprendis, „Lietuvos rytas“ keliskart mažino skirtumą iki 4 taškų, sykį – iki 2 taškų (63:65 – 32-ąją min.). Vis dėlto palaužti Turinos komandos nepavyko.

„Antrajame kėlinyje žaidėme labai blogai, - pripažino „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis. – Po pertraukos bandėme grįžti, bet pralaimėjome stipresnei komandai. Žvelgiant į statistiką atrodo, kad mūsų didžiausia bėda buvo baudos metimai.

Nepataikėme 8 baudų, o pralaimėjome 6 taškais. Ir žinoma, nesugebėjome sustabdyti Aleksandaro Vujačičiaus“.

Dukart NBA čempionas A.Vujačičius įmetė 21 tašką ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

Varžovai.  Kitose F grupės rungtynėse Miuncheno „Bayern“ namie įtikinamai susidorojo su Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa, kurią įveikė 95:78.

„Bayern“ gretose itin galingai žaidė Devinas Bookeris. 26 metų aukštaūgis vos per 24 min. pelnė 27 taškus (10/14 dvitaškių, 7/7 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus. Jis buvo pripažintas naudingiausiu turo krepšininku.

Rezultatyviausiai šią savaitę žaidė „Zenit“ snaiperis Kyle‘as Kuricas, pelnęs 31 tašką. „Top 16“ etape šio amerikiečio vidurkis yra 29,7 taško!

Situacija. Po trijų turų „Bayern“, „Zenit“ ir „Fiat“ turi po dvi pergales, o „Lietuvos ryto“ sąskaita yra tuščia. Kitą trečiadienį „Lietuvos rytas“ dar kartą žais su „Fiat“ klubu. Rungtynės vyks Vilniuje.

Aritmetiškai, „Lietuvos ryto“ likimas vis dar yra jo paties rankose. Jei vilniečiai reikiamu skirtumu laimėtų visas likusias rungtynes, jiems nereikėtų dairytis į kitų komandų rezultatus.

Kita vertus, „Lietuvos rytui“ bet kuris pralaimėjimas reikš atsisveikinimą net su aritmetinėmis galimybėmis patekti į ketvirtfinalį. Maža to, jei kitame ture vilniečiai įveiktų Turino komandą mažesniu skirtumu, negu pralaimėjo svečiuose, vien tai gerokai apsunkintų Lietuvos klubo padėtį.

Legionieriai. Trečiadienį pralaimėjo ir abi užsienio komandos, kurioms atstovauja Lietuvos krepšininkai. Berlyno ALBA po labai prasto trečiojo kėlinio išvykoje pripažino vieno geriausių Europos taurės klubų Stambulo „Daruššafaka“ pranašumą 70:82, o nuo antrojo kėlinio vis žemyn smigęs Limožo CSP irgi svečiuose nusileido kitai Prancūzijos ekipai Liono-Vilerbano ASVEL 78:92.

Gana netaikliai atakavęs ALBA gynėjas Marius Grigonis per 22 min. pelnė 7 taškus (2/6 metimų), o CSP vidurio puolėjas Tautvydas Lydeka per 24,5 min. įmetė 12 taškų (5/8 dvitaškių, 2/2 baudų) ir pasiekė karjeros rekordą Europos turnyruose.

Limožo klubas yra tokioje pačioje padėtyje kaip „Lietuvos rytas“. CSP pralaimėjo visas trejas rungtynes.

ALBA viltys didesnės. Berlyniečiai yra iškovoję vieną pergalę.

Lyderiai ir autsaideriai. Per tris turus po tris pergales iškovojo tik dvi komandos: „Daruššafaka“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“.

Po pirmųjų dviejų turų nuostolių nebuvo patyrę ir Kazanės „Uniks“ bei „Zenit“. Tačiau šią savaitę varžovai sustabdė šiuodu Rusijos klubus.

Pergalių neiškovojusių komandų sąrašas dukart ilgesnis. „Top 16“ etape dar nė sykio nelaimėjo „Lietuvos rytas“, Stambulo „Galatasaray“, Zagrebo „Cedevita“ ir CSP.

Savaitės lietuvis

Rokas Giedraitis („Lietuvos rytas“). R.Giedraitis bandė gelbėti „Lietuvos rytą“ jei ne nuo pralaimėjimo, tai nuo sutriuškinimo. Agresyviai žaidęs puolėjas per 29,5 min. pelnė 20 taškų (4/5 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 6/6 baudų) ir išprovokavo 5 pražangas. R.Giedraitis, kurio vidurkis 12,3 taško, šį sezoną rezultatyviau žaidė tik vieneriose rungtynėse.

Europos taurė. „Top 16“ etapo 3-iasis turas.

E grupė

Stambulo „Galatasaray“ – Las Palmaso „Herbalife“ 86:108. D.Summersas 21/ D.Seeley 19. 715 žiūrovų.

Stambulo „Daruššafaka“ – Berlyno ALBA 82:70. S.Wilbekinas 15/ P.Siva 21, L.Sikma 13, ... M.Grigonis 7. 2466 žiūrovai.

Rikiuotė: 1. „Daruššafaka“ – 3, 2. „Herbalife“ – 2, 3. ALBA – 1, 4. „Galatasaray“ – 0.

F grupė

Turino „Fiat“ – Vilniaus „Lietuos rytas“ 83:77. A.Vujačičius 21, L.Pattersonas 20, 10 atk.kam., D.Garrettas 12/ R.Giedraitis 20, Ch.Krameris 14, J.Baronas 10. 2315 žiūrovų.

Miuncheno „Bayern“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ 95:78. D.Bookeris 27, M.Mačvanas 14/ K.Kuricas 31, S.Karasiovas 15. 5257 žiūrovai.

Rikiuotė: 1. „Bayern“ – 2, 2. „Fiat“ – 2, 3. „Zenit“ – 2, 4. „Lietuvos rytas“ – 0.

G grupė

Krasnodaro „Lokomotiv“ – Zagrebo „Cedevita“ 69:64. F.Elegaras 20, T.Lacey 19/ D.Markota ir D.Nicholsas po 14. 2205 žiūrovai.

Podgoricos „Budučnost“ – Trento „Dolomiti Energia“ 79:66. K.Gibsonas 17, N.Ivanovičius 16/ D.Suttonas 26. 2896 žiūrovai.

Rikiuotė: 1. „Lokomotiv“ – 3, 2. „Budučnost“ – 2, 3. „Dolomiti Energia“ – 1, 4. „Cedevita“ – 0.

H grupė

Kazanės „Uniks“ – Emilijos Redžo „Grissin Bon“ 69:71. J.Smithas 15/ J.White‘as 16. 3348 žiūrovai.

Liono-Vilerbano ASVEL – Limožo CSP 92:78. D.Watkinsas 17, J.Robersonas 13/ T.Lydeka, A.Bouteille‘is ir B.Conklinas po 12. 5485 žiūrovai.

Rikiuotė: 1. „Grissin Bon“ – 2, 2. ASVEL – 2, 3. „Uniks“ – 2, 4. CSP – 0.