Eurolyga: „Panathinaikos“ neprivertė nusileisti CSKA žaidėjų

[[ge:lrytas:lrytas:4320708]][[ge:lrytas:lrytas:4320711]][[ge:lrytas:lrytas:4320712]][[ge:lrytas:lrytas:4320703]]

Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius <br>G.Bitvinsko nuotr.

Jan 19, 2018, 7:09 PM, atnaujinta Jan 19, 2018, 11:48 PM

Eurolygoje penktadienį sužaisti paskutinieji keturi sunkiosios savaitės mačai: per šią savaitę visi klubai sužaidė po dvejas rungtynes. Svarbiausiu dienos akcentu tapo galingųjų susidūrimas: pirmaujančios Eurolygoje Maskvos CSKA komandos išvyka į Atėnus ir mūšis su Luku Lekavičiumi ir „Panathinaikos“.

Tačiau graikams nepasisekė kirtis rusams: „Panathinaikos“ pralaimėjo CSKA 70:75 (20:15, 9:16, 22:20, 19:24).

Lemiamo ketvirčio pradžioje CSKA pavyko atsiplėšti penkiais taškais 65:60, bet situaciją mėgino gelbėti Nickas Calathesas (63:65). Tada du tolimus metimus susmeigė Nando De Colo bei Cory Higginsas ir rusai pabėgo 8 taškais (71:63).

L.Lekavičius aikštėje praleido tik 2 minutes, per kurias spėjo pramesti dvitaškį, suklysti, gauti bloką ir mačą pabaigti su minus 3 naudingumo balais.

„Panathinaikos“: Nikos Pappas 14, Nickas Calathesas (11 rez. perd., 6 atk. kam.) ir Thanasis Antetokounmpo (6/7 dvit., 5 atk. kam.) po 13, K.C.Riversas 11 (6 atk. kam.).

CSKA: Sergio Rodriguezas 21, Cory Higginsas 14 (5 atk. kam.), Othello Hunteris 12, Nando De Colo 10.

Kur kas geresnį krepšinį Eurolygoje pradėjęs rodyti tris lietuvius savo gretose turinti Milano „Olimpia“ klubas išvykoje 83:82 (22:19, 25:17, 18:20, 18:26) patiesė Vitorijos „Baskonia“ krepšininkus.

Baigiantis mačui  rezultatas buvo lygus – 80:80. Jordanas Theodore'as pataikė vieną baudą, o Rodrigue‘as Beaubois atsakė dvitaškiu – 82:81. Lemiamos Milano ekipos atakos metu J.Theodore'as prasiveržimu pelnė dvitaškį – 83:82.

„Baskonia“ dar turėjo 0,6 sekundės ir buvo puikiai pakabintas kamuolys virš lanko T.Shengelijai, bet šis nepataikė.

Būtent „Baskonia“ šiuo metu turnyrinėje lentelėje yra arčiausiai lyderių aštuoneto – baskus ir Kauno „Žalgirį“ jau skiria keturių pergalių praraja, o reguliariajame sezone lieka žaisti 11 turų.

7 minutes žaidęs Mantas Kalnietis įmetė 2 taškus (1/1 dvitaškiai), sugriebė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, sykį prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

Mindaugas Kuzminskas per 22 minutes pelnė 10 taškų (2/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/3 baudos metimai), atkovojo 2, perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas, gavo bloką, prasižengė kartą ir surinko 11 naudingumo balų.

Artūras Gudaitis rungtyniavo 22 minutes, per kurias įmetė 12 taškų (3/3 dvitaškiai, 6/8 baudos metimai), sugriebė 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 pražangas, kartą suklydo, 3 sykius prasižengė ir surinko 18 naudingumo balų.

Turkų akistatoje kovojo du Stambulo klubai: „Fenerbahce“ svečiuose 89:84 (24:24, 22:11, 22:22, 27:21) susitvarkė su „Anadolu Efes“ ir iškovojo ketvirtąją pergalę paeiliui. Šis pralaimėjimas paliko „Anadolu Efes“ turnyrinės lentelės dugne.

Pralaimėjusiųjų neišgelbėjo nė karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs T.Douglasas, kuris per 23 minutes sumetė 29 taškus (7/8 dvit., 3/3 trit., 6/6 baud.), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“: Toney Douglasas 29, Errickas McCollumas 18, Zoranas Dragičius 9 (5 rez. perd.).

„Fenerbahce“: Bradley Wanamakeris 18 (8 rez. perd.), Melihas Mahmutoglu 16, Nicolo Melli 14 (7 atk. kam.), Marko Guduričius ir Janas Vesely po 12.

Paskutiniame dienos mače sulaukta netikėtumo: Malagos „Unicaja“ klubas savoje arenoje 80:75 (20:15, 18:12, 19:25, 23:23) pranoko Madrido „Real“ ekipą, kurios garbę gina Jonas Mačiulis.

18 minučių žaidęs J.Mačiulis pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai), atkovojo 5, perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, prasižengė 2 sykius ir surinko 4 naudingumo balus.

Nugalėtojams Ray‘us McCallumas ir Adamas Wačynskis (5 atk. kam., 22 naud. bal.) įmetė po 15 taškų, Nemanja Nedovičius – 11 (7 rez. perd.), Jeffas Brooksas pridėjo 10 taškų (6 atk. kam.).

Pralaimėjusiems 16 taškų surinko Luka Dončičius, po 10 – Rudy Fernandezas ir Jaycee Carrollas, 8 – Trey‘aus Thompkinso sąskaitoje.