Vilniuje – nevykęs Panevėžio „Lietkabelio“ bandymas lenktyniauti su „Lietuvos rytu“

Rungtynių Vilniuje akimirka.<br> M.Ambrazo nuotr.
A.Juškevičius (Nr. 5, dešinėje) jau neatvyko su Panevėžio ekipa į Vilnių.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
 A.Juškevičius atsisveikino su komanda.
Daugiau nuotraukų (32)

Jan 20, 2018, 6:08 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 7:28 PM

LKL čempionate šeštadienį sužaistos dvejos 20-ojo turo rungtynės. Dėmesio centre buvo dvikova Vilniuje, kur kovėsi du Europos taurės turnyro dalyviai: „Top 16“ etape klumpantis „Lietuvos rytas“ įtikinamai 96:67 (19:17, 29:11, 19:18, 29:21) įveikė šio etapo visai nepasiekusį Panevėžio „Lietkabelį“.

Beveik pilna „Siemens“ arena atkaklios kovos nepamatė, nes daug geresnės sportinės formos esantys vilniečiai nuo pirmųjų minučių parodė, kas yra šeimininkas.

Kitose šeštadienio rungtynėse Utenoje „Juventus“ (8 ir 12) net 110:81 sutriuškino Kėdainių „Nevėžį“ (5 ir 15).

Atitrūko trimis pergalėmis

Tik trumpai pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai kabinosi į atlapus vilniečiams, o paskui jie buvo bėjėgiai prieš „Lietuvos ryto" greitį ir taiklumą.

Po dviejų kėlinių komandas jau skyrė 20 taškų (48:28), o po pertraukos intriga net nekvepėjo.

„Labai norėjome reabilituotis po nesėkmingų Europos taurės rungtynių“, – sakė 18 taškų pelnęs Mindaugas Girdžiūnas, kuris atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Vilniečiai pataikė net 17 iš 31 mesto tritaškio.

LKL čempionate vilniečiai (16 pergalių ir 4 pralaimėjimai) dabar lenkia panevėžiečius jau trimis pergalėmis (13 ir 7). Įgiję saugų atotrūkį vilniečiai dėl antrosios vietos kovos su Klaipėdos „Neptūnu“ (15 ir 3).

Atsisveikino su Penevėžiu

Nors „Lietuvos rytas“ Europoje krito į duobę, iš kurios beveik neįmanoma išsikapstyti, vilniečių žaidimas pastaruoju metu atrodo įdomesnis nei „Lietkabelio“, kuris pakeitė trenerį, o šią savaitę neteko pagrindinio įžaidėjo Ado Juškevičiaus – jis išvyksta į Stambulo „Galatasaray“, kuris perpirko sutartį.

„Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę būti kartu su šita chebra ir kartu ginti „Lietkabelio“ garbę! Palieku Panevėžį su skaudančia širdimi, bet žinodamas, kad tikrai atidaviau visą save šiai komandai vardan pergalių ir gerų akimirkų! Visiems sakiau ir sakysiu tik teigiamus ir pozityvius dalykus apie šią organizaciją ir miestą! Nesakau „viso gero“, sakau „iki pasimatymo, Panevėžy!“, – instagrame atsisveikindamas parašė 29 metų A.Juškevičius.

Tad gynėjų grandyje žaidėjų stokojančiam „Lietkabeliui“ buvo itin kautis su „Lietuvos rytu“, kurio treneris Rimas Kurtinaitis kaskart suka galvą, kaip suteikti žaidėjams minučių, nes rinktis turi iš ko.

Rungtynių statistika

„Lietuvos rytas“: T.Petersonas 24 (5/8 tritaškių), M.Girdžiūnas 18 (7 rez. perd.), J.Baronas 12 (4/7 tritaškių), M.Echodas 11 (7 atk. kam.), A.Butkevičius 8 (7 atk kam.).

„Lietkabelis“: Ž.Peineris 12 (8 rez. perd.), L.Aukštikalnis ir D.Tarolis po 11, K.Lavrinovičius ir S.Jasaitis po 8.