Penktadienio Eurolyga: „lietuviško“ Milano klubo nesėkmė namuose ir lyderių pergalės

Eurolygos turnyre penktadienį buvo baigtos reguliaraus sezono dvidešimto turo kovos. Vėliausiai prasidėjo Lietuvoje didžiausią susidomėjimą kėlusi dvikova. „Lietuviška“ Milano komanda „AX Armani Exchange Olimpia“ (Italija, 6/14) savo žiūrovų akivaizdoje kovėsi su Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis, 11/9). „AX Armani Exchange Olimpia“ mače be gynybos pralaimėjo 102:111 (26:30, 24:27, 20:26) ir nutraukė savo dviejų pergalių seriją.

Milano „Olimpia“.<br> Twitter nuotr.
 Mindaugas Kuzminskas trukdo varžovui.<br> Twitter nuotr.
 CSKA – „Brose Basket“.<br> cskabasket.com nuotr.
 CSKA – „Brose Basket“.<br> Twitter nuotr.
 „Fenerbahče“ – „Barcelona“.<br> Twitter nuotr.
 Eurolygos 20-as turas.<br> Twitter nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2018-01-27 00:49

Italų klubo sąraše yra net trys lietuviai – Mindaugas Kuzminskas, Artūras Gudaitis ir Mantas Kalnietis, bet šįkart neregistruotas buvo M.Kalnietis.

Milaniečiai neblogai pradėjo susitikimą ir trumpai pirmavo (3:2, 7:6). Netrukus svečiai iš Izraelio perėmė iniciatyvą ir pradėjo diktuoti jau savo sąlygas (7:10, 11:17, 17:24). Po pirmų dešimties minučių „Maccabi“ pirmavo tik 4 taškų skirtumu (26:30).

Antrame ketvirtyje aikštės šeimininkai kurį laiką dar kvėpavo varžovams į nugarą (28:34, 36:40, 41:47), bet pastarieji greitai nutolo dviženkliu pranašumu (45:55). Po dviejų kėlinių „Maccabi“ persvara buvo 7 taškai (50:57).

Trečią ketvirtį svečiai vėl pradėjo spurtu 2:9 ir „Olimpia“ deficitas išaugo (52:62). Netrukus komandas jau skyrė 16 taškų (58:74). Iki kėlinio pabaigos ji tik nežymiai aptirpo (70:83).

Lemiamoje dešimties minučių atkarpoje milaniečiai dar buvo priartėję iki vienženklio skirtumo (79:88, likus 7 min.). „Maccabi“ vėl susikūrė solidų pranašumą (84:98), tačiau aikštės šeimininkai dar kartą sumažino deficitą (90:98, 96:100, 98:102). Deja, Deshauno Thomaso du tritaškiai iš eilės sužlugdė visas italų viltis – 102:111.

Puikiai puolime sužaidė A.Gudaitis. Jis per beveik 23 minutes (23:12) pelnė 18 taškų (6/6 dvitaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 6 pražangas ir surinko +27 naudingumo balus. Tiesa, mūsiškiui ne visada pavyko patikimai kovoti dėl kamuolio.

M.Kuzminskas pasirodė kukliau. Jis žaidė beveik 15 minučių (14:45 min.), pelnė 5 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą  du kartus suklydo, prasižengė vieną sykį ir pats išprovokavo 3 pražangas. Vilnietis pataikė 2 dvitaškius iš 7, prametė vienintelį tritaškį ir pataikė 1 baudą iš dviejų.

Dėl pakilusios temperatūros rungtynes praleido M.Kalnietis.

„AX Armani Exchange Olimpia“ (6/14) – „Maccabi“ (11/9) – 102:111 (26:30, 24:27, 20:26).

„AX Armani Exchange“: Jordanas Theodore‘as 22, Artūras Gudaitis 18, Andrew Goudelockas 13, Amathas M'Baye 11, Andrea Cinciarini 10, Vladimiras Micovas 9, Dairis Bertanis 6, Mindaugas Kuzminskas ir Kalebas Tarczewskis po 5, Curtis Jerrellsas 3 taškai.

„Maccabi“: Norrisas Cole‘as 19, Deshaunas Thomasas 18 (3/4 tritaškiai), Pierre‘as Jacksonas 16, Artsiomas Parakhouski ir Alexas Tyusas po 14, Michaelas Rollas 12, Deandre Kane'as ir Jonah Boldenas po 9 taškus.

Pirmi į aikštę penktadienį išbėgo Maskvos CSKA (Rusija) ir Bambergo „Brose Basket“ (Vokietija) krepšininkai. Pergalę 81:72 (19:19, 21:11, 16:16, 26:26) šventė Rusijos sostinės klubas. Varžybų lyderiai maskviečiai yra iškovoję 16 pergalių ir patyrę 4 pralaimėjimus. Tuo metu Vokietijos atstovai su 7 pergalėmis ir 13 pralaimėjimų rikuojasi trylikti.

Svečiai iš Vokietijos armiečius pasiuntė į negilų nokdauną (0:5), kurį laiką pirmavo (5:9) ir net laimėjo pirmą dešimties minučių atkarpą (18:19). Antro kėlinio pradžioje jau aikštės šeimininkai spurtavo 13:4 ir išsiveržė į priekį 9 taškų skirtumu (39:30). Antrą kėlinį jau maskviečiai laimėjo 10 taškų (21:11).

Trečias ketvirtis vyko lygioje kovoje, bet po 30 minučių kovos CSKA turėjo 9 taškų pranašumą (55:46). Lemiamame kėlinyje maskviečiams priklausė iniciatyva ir jie pamažu nutolo nuo varžovų (68:50). CSKA saugojo saugų pranašumą (75:61, 75:63, 77:66) ir nugalėjo galutiniu rezultatu 81:72.

CSKA ekipai Nando De Colo pelnė 20 (2/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 13/13 baudos, +28 naud. bal.), Sergio Rodriguezas – 13, Cory Higginsas – 12, Semionas Antonovas – 9, Othelo Hunteris – 8, Willas Clyburnas ir Kyle'as Hinesas – po 6, Vitalijus Fridzonas – 5, o Nikita Kurbanovas – 2 taškus.

„Brose“ gretose išsiskyrė Dorellas Wrightas (11 tšk., 7 atk. kam.), Lo Maodo, Augustine‘as Rubitas ir Leonas Radoševičius (po 10), Nikos Zisis (9), Lucca Stageris (8), Ricky Hickmanas ir Dejanas Musli (po 5) ir Patrickas Heckemannas ir Aleksejus Nosičius (po 2 tšk.).

Kitose rungtynėse Stambulo komanda „Fenerbahče“ namuose priėmė „Barcelona“ ekipą ir nugalėjo svečius po atkaklios kovos rezultatu 86:82 (22:18, 20:26, 23:13, 21:25). Turkijos klubas (14 pergalių ir 6 pralaimėjimai) pakilo į antrą vietą, o šį sezoną Eurolygoje buksuojantys katalonai (7/13) ir yra tik dvylikti.

Stambule aikštės šeimininkai po atkaklios kovos laimėjo pirmą kėlinį (22:18), bet antrame ketvirtyje svečiai iš Katalonijos sužaidė sėkmingą atkarpą (20:26) ir po 20 minučių žaidimo pirmavo nežymia dviejų taškų persvara (42:44).

Trečiame kėlinyje „Fenerbahče“ nusprendė nejuokauti, spurtavo 23:13 ir kiek atitrūko nuo priešininkų (65:57). Katalonai prisivijo Stambulo atstovus (82:80, 84:82), bet Bradas Wanamakeris ir Kostas Sloukas taikliomis baudomis įtvirtino pergalę 86:82.

„Fenerbahče“ komandai Bradas Wanamakeris pelnė 24 (9/9 baudos, 7 rez. perdav., +33 naud. bal.), Nicolo Melli – 23 (8/9 dvitaškiai), Janas Vesely – 12, Melihas Mahmutoglu ir Marko Guduričius – po 7, Kostas Sloukas 6, Jasonas Thompsonas – 5, Luigi Datome – 2 taškus.

„Barcelona“ klubui Thomasas Heurtelis surinko 21 (4/5 tritaškiai), Ante Tomičius – 20, Adamas Hanga, Petteri Koponenas ir Victoras Claveras – po 12, Pierre'as Oriola – 3, Pau Ribasas – 2 taškus.

Vienuoliktoje pozicijoje esanti Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda (Serbija, 8/12) savo aikštėje susitiko su Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija, 13/7) ekipa ir nelauktai nugalėjo priešininkus 11 taškų skirtumu – 89:78 (24:20, 19:14, 14:29, 32:15). Graikai turnyro lentelėje yra penkti.

Serbijos atstovai sėkmingiau pradėjo mūšį ir gal kiek netikėtai prieš didžiąją pertrauką susikrovė 9 taškų pranašumą (43:34). Tačiau svečiai iš Graikijos trečiame kėlinyje atsitiesė (14:29) ir persvėrė rezultatą (57:63). Lemiamame ketvirtyje serbai visiškai dominavo aikštėjė ir pelnytai iškovojo pergalę 89:78.

„Crvena Zvezda“ klubui Dylanas Ennisas pelnė 21, Nemanja Dangubičius ir Tayloras Rochesteris – po 11, Milko Bjelica, Dejanas Davidovacas ir Mathiasas Lessortas – po 9, Stefanas Jankovičius ir Alenas Omičius – po 6, Ognjenas Dobričius – 5, Branko Lužičius – 2 taškus.

„Olympiakos“ ekipoje rezultayviausi buvo Vasssilis Spanoulis (16), Brianas Robertsas (14), Kostas Papanikolaou (12), Kyle'as Wiltjeras (10), Georgios Printezis (9), Nikola Milutinovas (7), latvis Janis Strelniekas (5) ir Vangelis Mantzaris (4 tšk.).

Vėlų penktadienio vakarą jėgas tarpusavyje išmėgino „Valencia“ (Ispanija, 7/13) ir Maskvos srities „Chimki“ (Rusija, 11/9). Kauno „Žalgiriui“ naudingą pergalę rezultatu 85:83 (23:24, 23:20, 17:20, 22:19) iškovojo Valensijos ekipa. Ispanijos komanda Eurolygos turnyro lentelėje užima tryliktą vietą, o Pamaskvės klubas rikiuojasi tuoj pat už žalgiriečių, yra septintas ir turi viena pergale mažiau už mūsiškius.

„Valencia“ klubui Tiboras Pleissas pelnė 15 (9 atk. kam.), Erickas Greenas – 11, Alberto Abalde – 10 taškų.

„Chimki“ gretose rezultatyvūs buvo Aleksejus Švedas 22 (6/13 tritaškiai), Tyleris Honeycuttas 15, Jamesas Andersonas 12 taškų (7 atk. kam.)