Pergalę švenčianti Graikija nusilenkė „Žalgiriui“, A. Kavaliauską lygino su NBA legenda

Graikijos žiniasklaida po dramatiškų Eurolygos rungtynių, kuriose Atėnų „Panathinaikos“ paskutinę pratęsimo sekundę palaužė Kauno „Žalgirį“, lygino kauniečių vidurio puolėją Antaną Kavaliauską su legendiniu NBA milžinu Kareemu Abdul-Jabbaru, nežinia kelintą kartą kėlė į aukštumas lemiamą dvitaškį pataikiusį atėniečių lyderį Niką Kalathį, tačiau nedrįso teigti, kad Graikijos čempionai buvo labiau verti pergalės negu jų varžovai iš Lietuvos.

Savo žvaigždę išgyrę graikai negailėjo gerų žodžių A.Kavaliauskui bei kitiems žalgiriečiams.<br> lrytas.lt montažas.
 Graikijos žiniasklaida.
 „Žalgirio“ ir „Panathinaikos“ rungtynės.<br> euroleague.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 26, 2018, 11:50 AM, atnaujinta Jan 26, 2018, 12:33 PM

Penktadienį dauguma svarbiausių Graikijos sporto leidinių viršeliuose išspausdino neabejotino „Panathinaikos“ lyderio, graikų kilmės amerikiečio N.Kalathio nuotrauką. Nors šis gynėjas neretai klydo ir keturis kėlinius dažniausiai mėtė pro šalį (pataikė tik 3 iš 13 metimų), paskutinėmis akimirkomis būtent jo prasiveržimas baigėsi taikliu metimu, palaužusiu atkaklų „Žalgirio“ pasipriešinimą.

„Kol turi N.Kalathį, „Panathinaikos“ yra nepalaužiamas“, – dar vieno N.Kalathio žygdarbio įkvėpta nusprendė interneto svetainė contra.gr.

„Žalgiris“ dukart patiesė „Panathinaikos“ ant menčių, bet N.Kalathis iškovojo pergalę „žaliesiems“, – rašė kita interneto svetainė sport24.gr. Tiesa, sport24.gr kartu pabrėžė ir tai, kad N.Kalathio žaidime ketvirtadienio vakarą buvo daug didelių trūkumų: „Taip, jis klydo, jis dažnai nervinosi, bet galiausiai jis vis tiek buvo komandos lyderis ir gelbėtojas“.

Į didelius „Panathinaikos“ žaidimo trūkumus pirštu bedė ir kitos Graikijos žiniasklaidos priemonės. „Panathinaikos“ parodė savižudiškų savybių ir išbarstė 20 taškų persvarą“, – pastebėjo contra.gr. „Žalieji“ nebuvo nubausti už dideles klaidas per ketvirtadienio rungtynes“, – paantraštėje rašė dienraštis „Ta Nea“.

Rungtynių antrajame kėlinyje „Žalgiris“ nuo šeimininkų atsiliko net 20 taškų skirtumu. Tačiau didelis skirtumas Kauno komandai netapo nuosprendžiu, ir dvikovos baigtis paaiškėjo tik paskutinėmis akimirkomis.

Graikų apžvalgininkai dėl to, kad buvo atkurta intriga labiausiai kaltino netinkamą „Panathinaikos“ krepšininkų ir trenerio Xaviero Pascualio nusiteikimą.

„Atrodė, kad rungtynės taps lengvu pasivaikščiojimu. Kai švieslentėje įsižiebė skaičiai 43:23, net X.Pascualis patikėjo, kad pergalė pasiekta, – rašė interneto svetainė gazzetta.gr. – Tačiau Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamas „Žalgiris“ nebėra „maža komanda“, kokia buvo praėjusiais metais. Varžovai panaikino 20 taškų atsilikimą pamažu, nedarydami nieko didvyriško ar antgamtiško.

„Panathinaikos“ užlipo ant to paties grėblio dėl per didelio pasitikėjimo savimi ir tikėjimo savo neįveikiamumu.

Kauno komanda pajuto pergalės dvelksmą, kurį sukėlė Kevinas Pangosas ir Vasilije Micičius, tačiau prie jo prisidėjo ir lengvai taškus pelnę aukštaūgiai Antanas Kavaliauskas, Aaronas White‘as ir Edgaras Ulanovas. „Panathinaikos“ klubui dar labai pasisekė, kad tarp varžovų nebuvo Pauliaus Jankūno“.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė 21 tašką pelnęs A.Kavaliauskas. Nors žalgiriečių vidurio puolėjas blyksteli labai retai ir ketvirtadienį pasiekė karjeros rekordą, graikų nenustebino tai, kad „Panathinaikos“ nukentėjo nuo priekinės linijos žaidėjo.

„Pergalė nepaslėpė didelių „Panathinaikos“ problemų po krepšiais. Aišku, kad jei „Panathinaikos“ nori patekti į finalo ketvertą, jam reikia stipresnių aukštaūgių. A.Kavaliauskas atrodė kaip Kareemas Abdul-Jabbaras ir kartais darė, ką tik norėjo, o A.White‘as atrodė visiškai nesustabdomas. Nors būtent jis padarė didžiausias klaidas per pratęsimą“, – rašė gazzetta.gr.

Šis portalas ypatingą dėmesį atkreipė į du „Panathinaikos“ rungtyniaujančius buvusius „Žalgirio“ krepšininkus: „Prieš savo buvusią komandą solidžiai žaidė Lukas Lekavičius ir Ianas Vougioukas, bet šias rungtynes laimėjo ne atsarginiai“.

„Šį sezoną visas „Panathinaikos“ žaidimas priklauso nuo N.Kalathio, – tvirtino sport24.gr. – Galima palyginti, kaip pagerėja L.Lekavičiaus ir Marcuso Denmono žaidimas, kai jie pastumiami į antrąją poziciją ir aikštėje būna kartu su N.Kalathiu. Kai N.Kalathis buvo atsakingas už sprendimus, tuo metu įžaidėjo pareigų nevykdęs L.Lekavičius pelnė kritinius taškus ketvirtajame kėlinyje“.

sport24.gr svetainės manymu, nors iki reguliariojo sezono pabaigos liko dar 10 turų, būtent šios rungtynės didele dalimi lėmė, ar „Panathinaikos“ turės aikštės pranašumą Eurolygos ketvirtfinalio serijoje. Pralaimėjimas to paties tikslo siekiančiam „Žalgiriui“ būtų nubloškęs Atėnų klubą iš pirmojo ketverto: „Nors pirmojoje pusėje atrodė, kad rungtynės taps formalumu, „žalieji“ atsidūrė sudėtingoje padėtyje – paskutinės 4,7 sekundės galėjo nulemti sezono baigtį“.

sport24.gr bandė paaiškinti, kodėl šeimininkai iššvaistė antrajame kėlinyje įgytą didelę persvarą: „Pirmoji priežastis – visiškai netinkamas požiūris po puikaus pirmojo kėlinio. „Žalieji“ patikėjo, kad to, ką pasiekė pirmajame kėlinyje, pakaks pergalei, bet „Žalgiris“ sutvarkė savo žaidimą, o galiausiai lietuviai persitvarkė, sustiprino pasitikėjimą savimi ir patys atsidūrė arčiau pergalės.

Antroji priežastis – agresyvus lietuvių planas. Jų pirmoji užduotis buvo sukurti situacijas A.Kavaliauskui, kuris pasinaudodavo pranašumu „Panathinaikos“ žaidėjams pasikeitus dengiamaisiais. Lietuvių vidurio puolėjas keletą kartų atsidūrė prieš žemesnius žaidėjus, o ir Jameso Gisto problemos ginantis prieš varžovus, žaidžiančius nugara į krepšį, nėra naujiena“.

sport24.gr pasidžiaugė bent dėl to, kad ne visi „Žalgirio“ krepšininkai žaidė pagal galimybes: „Jei Artūras Milaknis (pataikė 2 iš 6 tritaškių), būtų buvęs taiklesnis, „Panathinaikos“ tikriausiai nebūtų pasiekęs pratęsimo“.

Graikijos žiniasklaida pabrėžė dar vieną priežastį, dėl kurios „Panathinaikos“ ketvirtadienį prisidarė problemų. Kitą pirmadienį Graikijos lygoje vyks didysis mūšis tarp „Panathinaikos“ ir Pirėjo „Olympiakos“ komandų, o apžvalgininkų manymu, tiek „žalieji“, tiek „raudonieji“ jau dabar yra persismelkę derbio nuotaikomis.