Jono Valančiūno tritaškių salvių palaužti „Wizzards“ neužteko

„Washington Wizzards“ klubas sugebėjo sustabdyti „Toronto Raptors“ (34/16) pergalingą žygį NBA. Ketvirtadienį Jono Valančiūno atstovaujama Kanados komanda po dramatiškos kovos krito Vašingtono „Capital One“ arenoje nuo „Wizzards“ 119:122 (34:27, 28:28, 25:33, 32:34). Lietuvos krepšininkas Jonas Valančiūnas ekipai pelnė 17 taškų, tačiau per paskutiniąsias ir dramatiškiausias mačo minutes padėti negalėjo. Lietuvis dar prieš pertrauką įsūdė du tritaškius iš tiek pat galimų ir pratęsė savo tolimų metimų šou: dabar per pastaruosius ketverius mačus J.Valančiūnas yra pataikęs 5 trititaškius iš 6.

Jonas Valančiūnas<br> AP nuotr.
„Raptors“ krito prieš „Wizzards“ ekipą <br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Feb 2, 2018, 6:59 AM, atnaujinta Feb 2, 2018, 8:41 AM

Šį sezoną mūsų šalies rinktinės vidurio puolėjas pataikė jau 13 tolimų metimų iš 28 bandymų (46,4 proc.). Per pirmus penkis sezonus NBA lygoje J.Valančiūnas nuo trijų taškų zonos buvo metęs vos 4 kartus bei realizavęs tik vieną metimą. Būtent šis žaidimo aspektas ir buvo didžiausia kritikų stiprybė, kalbant apie Lietuvos krepšininką.

Savo geriausias žaidimo minutes J.Valančiūnas sužaidė per pirmuosius du kėlinius, sugebėjęs per juos pelnyti 16 taškų. Tačiau jau per likusias 24 minutes jis susirinko vos 1 tašką. Be to lietuvis po krepšiais atsikovojo 6 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Taip pat lietuvis 2 kartus suklydo ir triskart prasižengė.

„Raptors“ šiose rungtynėse pražudė Bradley Bealas. Jis sublizgėjo tuomet, kai J.Valančiūnas apsiramino – per lemiamus du ketvirčius. „Wizzards“ žaidėjas pelnė per juos 25 taškus iš visų surinktų 27.

Lemiamą spurtą Vašingtono ekipa surengė ketvirtajame kėlinyje, kai laimėjo atkarpą 9:0, o rezultatas tapo 115:110 šeimininkų naudai.

Likus žaisti 3 sekundes B.Bealas prarado kamuolį ir prasižengė prieš Kyle‘ą Lowry, suteikdamas jam galimybę išlyginti rezultatą , kai švieslentėje rodė skaičiai 120:118.

Vis dėlto gynėjas pataikė tik vieną metimą, o dviem taikliais šūviais atsilyginęs B.Bealas įtvirtino savo ekipos pergalę.

„Wizards“:B.Bealas 27 (9/20 met.), O.Porteris 16 (11 atk. kam.), M.Morrisas 15 (7 atk. kam.), M.Scottas 14, T.Satoransky, I.Mahinmi ir J.Meeksas po 10.

„Raptors“: K.Lowry 29, D.DeRozanas 23, J.Valančiūnas 17, S.Ibaka 16, O.Anunoby 11.

Ketvirtadienio rungtynių rezultatai.

Washington Wizards“ – „Toronto Raptors“ 122:119 (27:34, 28:28, 33:25, 34:32)

„Detroit Pistons“ – „Memphis Grizzlies“ 104:102 (27:25, 24:26, 31:25, 22:26)

„Minnesota Timberwolves“ – „Milwaukee Bucks“ 108:89 (23:17, 37:22, 19:22, 29:28)

„San Antonio Spurs“ – „Houston Rockets“ 91:102 (14:27, 24:27, 32:28, 21:20)

„Denver Nuggets“ – „Oklahoma City Thunder“ 127:124 (40:33, 32:24, 32:32, 23:35).