Eurolygos savaitė: bejėgiai čempionai, „Barcelona“ grėbliai ir apkartęs N. Kalačio rekordas

Eurolygos čempionas Stambulo „Fenerbahče“ buvo „sumindžiotas“ Pirėjuje, buvusių Eurolygos čempionų dvikovoje Maskvos CSKA keliomis galvomis pranoko Madrido „Real“ klubą, „Barcelona“ aštuntą kartą užlipo ant to paties grėblio, Aleksejus Švedas vieną kėlinį buvo vienintelis taškus pelnęs Maskvos srities „Chimki“ žaidėjas, Niko Kalačio asmeninį rekordą apkartino skaudus Atėnų „Panathinaikos“ pralaimėjimas, o Kauno „Žalgiris“ po dešimties metų pertraukos sukūrė planą, kaip įveikti garsiausią Izraelio klubą savo aikštėje.

Eurolygos kovos.<br> Twitter nuotr.
 Nickas Calathesas ir Nikos Zisis.<br> Euroleague.net nuotr.

Feb 3, 2018, 9:05 AM, atnaujinta Feb 3, 2018, 9:22 AM

Tai buvo įdomiausi krepšinio Eurolygos 21-o turo įvykiai.

Lyderiai ir autsaideriai

Šį sezoną Eurolygoje to dar nebuvo. Pirmoje vietoje įsitvirtinęs CSKA klubas pirmą kartą padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus iki trijų taškų ir pateikė itin rimtą paraišką tapti reguliaraus sezono nugalėtoju.

„Armiečiai“ per 21 rungtynes iškovojo 17 pergalių, o antrą vietą besidalijantys Pirėjo „Olympiakos“ ir „Fenerbahče“ klubai laimėjo po 14 kartų.

Užtat kova dėl antros vietos tapo dar įdomesnė, nes net penkias komandas skiria vos vienas taškas – po 13 pergalių iškovojo „Real“, „Panathinaikos“ ir „Žalgiris“. Nedaug atsilieka ir „Chimki“ (12 pergalių), Tel Avivo „Maccabi“ (11) ir prie pirmo aštuoneto priartėjusi, bet kol kas devintą vietą užimanti Vitorijos „Baskonia“ (10).

Nors šią savaitę iškovojo pergalę, iš paskutinės vietos nepakilo Stambulo „Anadolu Efes“ klubas. Jo sąskaitoje – 6 pergalės. Po 7 kartus laimėjo Milano „Olimpia“, „Valencia“ ir „Barcelona“, po 8 – Belgrado „Crvena Zvezda“, Bambergo „Brose“ ir Malagos „Unicaja“.

Savaitės skaičiai

1

Nikas Kalathis tapo pirmu 2018 metais ir vos penktu šį sezoną krepšininku, per Eurolygos rungtynes įmetusiu 30 ar daugiau taškų. Penktadienį karjeros rekordą pasiekęs „Panathinaikos“ lyderis atseikėjo 31 tašką „Brose“ klubui, tačiau atėniečiai patyrė žiaurų pralaimėjimą išvykoje 74:95.

Vokietijos čempionai beveik visas rungtynes žaidė daug geriau ir tik trečiame kėlinyje, per kurį N.Kalathis pelnė 15 taškų, svečiams buvo pavykę atkurti intrigą. Prieš paskutinį ketvirtį „Panathinaikos“ atsiliko tik 55:57, bet ketvirtame kėlinyje „Brose“ krepšininkai buvo nesustabdomi.

Šio sezono rezultatyvumo rekordas priklauso 33 taškus įmetusiam Lukai Dončičiui („Real“). Po 31 tašką yra pelnę Janas Vesely („Fenerbahče“) ir Errickas McCollumas („Anadolu Efes“), 30 – Curtisas Jerrellsas („Olimpia“).

1

Šią savaitę vienintelė svečiuose laimėjusi komanda buvo „Olimpia“. Milano krepšininkai nugalėjo „Barcelona“ ekipą 83:81.

3

CSKA per pirmą kėlinį pelnė triskart daugiau taškų negu „Real“ komanda ir jau po 10 minučių pirmavo 33:11. Nors namie žaidę „armiečiai“ pirmi praleido, iškart po to pelnė 15 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį 15:3. Tiesa, ketvirtame kėlinyje „baltieji“ pradėjo grėsmingai artėti, tačiau Maskvos klubas buvo įgijęs per didelę persvarą ir nugalėjo 93:87.

4

Šiais metais jau ketvirtos „Olympiakos“ rungtynės baigėsi triuškinamu rezultatu. Sausio viduryje „raudonieji“ išvykoje net 32 taškais pralaimėjo „Baskonia“ komandai, paskui per vieną savaitę namie 30 taškų nugalėjo „Maccabi“ klubą ir 28 taškais pralaimėjo „Chimki“ ekipai, o pirmą vasario dieną nepaliko šlapios vietos iš Eurolygos čempiono vardą ginančio „Fenerbahče“ klubo, kurį sutriuškino 95:70. Nė karto nepirmavusių svečių dainelė buvo sudainuota jau pirmajame kėlinyje, kurį Pirėjo komanda laimėjo 34:18.

6

Visas šešerias iki šiol vykusias „Anadolu Efes“ ir „Valencia“ rungtynes laimėjo šeimininkai. Tradicija nebuvo sulaužyta ir ketvirtadienį, kai Stambulo krepšininkai pasiekė pergalę namie 82:66.

8

Žaisti apylygiai vykstančių rungtynių pabaigoje visai nemokanti „Barcelona“ jau aštuntą kartą pralaimėjo 1-6 taškų skirtumu. Ketvirtadienį „mėlynus-granatinius“ parbloškė Katalonijos sostinėje viešėjusi „Olimpia“, kurios pergalę 83:81 nulėmė paskutinėmis sekundėmis latvio Dairio Bertano pataikytas dvitaškis.

Milano krepšininkams reikėjo smarkiai pasistengti. Svečiai jau pirmame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu 15:25 ir šeimininkus pavijo tik trečiame ketvirtyje.

„Barcelona“ šį sezoną iškovojo septynias pergales, bet nė karto nelaimėjo vienženkliu skirtumu. Jei Sito Alonso vyrai nugalėdavo, jie pergalę užsitikrindavo dar likus gerokai laiko iki sirenos.

9

„Chimki“ lyderis A.Švedas rungtynių su „Unicaja“ pirmame kėlinyje pelnė 9 taškus. Krepšininkai dažnai per kėlinį įmeta ir daugiau taškų (vien šioje apžvalgoje paminėti du pavyzdžiai), bet A.Švedo rezultatas buvo ypatingas tuo, kad jis pelnė visus komandos taškus. „Chimki“ labai nerezultatyvų kėlinį pralaimėjo 9:11.

Antrame kėlinyje pataikyti į krepšį jau pavyko ir kitiems „Chimki“ žaidėjams, tačiau Pamaskvės ekipa beveik visą mačą vijosi varžovus, kurie atvyko be traumuotų Nemanjos Nedovičiaus ir Jeffo Brookso. Vis dėlto „Chimki“ spėjo pavyti, o pergalė 68:66 išplėšė Anthony Gillas, prieš pat sireną pataisęs netaiklų tolimą A.Švedo metimą.

10

Traumų išretinta „Valencia“ per rungtynes išvykoje su „Anadolu Efes“ klubu registravo tik 10 krepšininkų. Tarp jų buvo dar nė vienerių Eurolygos rungtynių nežaidęs Luisas Fernandesas (jis ir Stambule liko ant suolo) ir kol kas rimtose kovose komandai padėti dar nepasirengę 20-metis Tryggvi Hlinasonas ir 18-metis Josepas Puerto (jis iki šio turo buvo žaidęs vos 12 min., bet ketvirtadienį aikštėje praleido beveik 16 min.). Suprantama, smarkiai nukraujavusiai komandai buvo sudėtinga kovoti net ir su Eurolygos autsaideriais – „Valencia“ iškart atsiliko ir pralaimėjo „Anadolu Efes“ ekipai 66:82.

10

„Žalgiris“ po dešimties metų pertraukos nugalėjo „Maccabi“ ekipą savo aikštėje. Penki ankstesni garsiausio Izraelio klubo apsilankymai Kaune baigėsi svečių pergalėmis, tačiau ketvirtadienį Lietuvos čempionai varžovams nepaliko jokių šansų – „Žalgiris“ tik vieną kartą (2-ą min.) leido „Maccabi“ krepšininkams persverti rezultatą, nuo trečio kėlinio vidurio visą laiką pirmavo dviženkliu skirtumu ir nugalėjo 99:84.

10

Slaptu „Brose“ ginklu tapo 10 taškų pelnęs Louisas Olinde. 19-metis puolėjas iki šios savaitės Eurolygoje buvo žaidęs tik 30 minučių (per 7 rungtynes) ir pelnęs 6 taškus. Tačiau iš rikiuotės iškritus Leonui Radoševičiui, laikinasis „Brose“ treneris Ilias Kantzuris ryžosi įleisti jaunuolį starto penkete ir nesuklydo. L.Olinde penktadienį žaidė 24,5 min., ne tik pelnė 10 taškų, bet ir atkovojo 5 kamuolius bei padėjo Bambergo klubui nutraukti šešių pralaimėjimų seriją tarpusavio dvikovose su „Panathinaikos“

14

„Baskonia“ varikliukas Rodrigue‘as Beaubois per rungtynes su „Crvena Zvezda“ iki pirmo keitimo 7-ą min. pelnė 14 taškų. Prancūzas įžiebė ir galingą spurtą, per kurį namie žaidę Vitorijos krepšininkai pelnė 11 taškų be atsako ir įgijo 11 taškų persvarą 22:11. Nors laiko buvo likę labai daug, Belgrado komanda nesugebėjo nieko pakeisti ir „Baskonia“ pasiekė įtikinamą pergalę 103:84.

18

Ispanas Sergio Rodriguezas į buvusios komandos krepšį įmetė 18 taškų. S.Rodriguezas ryškiausius karjeros metus praleido atstovaudamas „Real“ klubui, su kuriuo tapo 2015 metų Eurolygos čempionu, bet nuo šio sezono vilki CSKA aprangą. Ketvirtadienį per šių komandų rungtynes 31 metų gynėjas buvo rezultatyviausias nugalėtojų žaidėjas.

34

Naudingiausiu savaitės krepšininku pripažintas „Brose“ puolėjas Augustine‘as Rubitas surinko 34 balus. 27-erių metų amerikietis per 21,5 min. pelnė 26 taškus (7/8 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 9/12 baudos), atkovojo 8 kamuolius ir išprovokavo 8 pražangas.

Eurolyga. 21-as turas.

Kauno „Žalgiris“ – Tel Avivo „Maccabi“ 99:84. P.Jankūnas 17, K.Pangosas 16, 11 atk. kam., A.Toupane‘as 15, A.Milaknis ir V.Micičius po 12/ M.Rollas 17, A.Parachovskis 14, D.Thomasas, J.Boldenas ir ir P.Jacksonas po 12. 14844 žiūrovai.

Stambulo „Anadolu Efes“ – „Valencia“ 82:66. E.McCollumas 24, Z.Dragičius 18/ E.Greenas 18, T.Pleissas 10. 2673 žiūrovai.

Maskvos CSKA – Madrido „Real“ 93:87. S.Rodriguezas 18, C.Higginsas 16, W.Clyburnas 11, 10 atk .kam./ L.Dončičius 21, J.Carrollas 16, T.Thompkinsas 13. 12322 žiūrovai.

„Barcelona“ – Milano „Olimpia“ 81:83. A.Tomičius 14, P.Koponenas 11/ A.Goudelockas 20, A.Gudaitis 16, D.Pascolo 12, ... M.Kalnietis 0; M.Kuzminskas nežaidė. 4002 žiūrovai.

Pirėjo „Olympiakos“ – Stambulo „Fenerbahče“ 95:70. V.Spanoulis ir J.Strėlniekas po 19, J.McLeanas ir G.Printezis po 12/ B.Dixonas 24. 10500 žiūrovų.

„Chimki“ – Malagos „Unicaja“ 68:66. A.Švedas 22, T.Honeycuttas 11, 15 atk. kam., J.Andersonas 11/ A.Waczynskis 16, R.McCallumas 10. 6624 žiūrovai.

Bambergo „Brose“ – Atėnų „Panathinaikos“ 95:74. A.Rubitas 26, D.Wrightas 15, M.Lo 12, L.Olinde 10/ N.Kalathis 31, N.Pappas 11, ... L.Lekavičius 3. 6150 žiūrovų.

Vitorijos „Baskonia“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 103:84. R.Beaubois 25, M.Janningas 18, P.Garino 12, T.Šengelija 11/ D.Ennisas 22, D.Davidovacas ir N.Dangubičius po 10. 9622 žiūrovai.