„Vytautas“ išplėšė pergalę Šiauliuose ir nutraukė įspūdingą pralaimėjimų seriją

Prienų-Birštono „Vytautas“ sekmadienį iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nuo gruodžio 9-osisos ir nutraukė 9 pralaimėjimų seriją.

Broliai Ballai.<br>G.Bivinsko nuotr.
LaMello Ballas.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Feb 11, 2018, 5:10 PM, atnaujinta Feb 11, 2018, 5:22 PM

Solidžios pagalbos tik iš vyresniojo brolio Ballo sulaukusi „Vytauto“ ekipa 97:95 (24:32; 23:19; 26:18; 24:26) sugebėjo palaužti namuose rungtyniavusią „Šiaulių“ komandą.

„Šiaulių“ ekipa ketvirtąjį kėlinį pradėjo turėdama 4 taškų deficitą (69:73), tačiau po Kristupo Žemaičio tritaškio, Nicko Zeislofto dviejų tolimų bombų ir Ryčio Pipiro dvitaškio šiauliečiai jau pirmavo 80:75.

Tiesa, tokį varžovų spurtą nutraukė LiAngelo Ballas pataikęs tritaškį su pražanga. O po dar vieno LiAngelo tolimo metimo po kelių atakų, „Vytautas“ pirmavo 87:82.

Nors „Šiauliai“ taip lengvai savo varžovų paleisti nenorėjo, likus kiek daugiau negu 2 minutėms, „Vytautas“ pasinaudojo Donato Sabeckio technine pražanga ir jau pirmavo 96:89.

D. Sabeckis jau prieš tai buvo užsidirbęs nesportinę pražangą ir todėl buvo priverstas palikti aikštę ir anksčiau patraukti į rūbinę iš kur ir stebėjo savo ekipos pralaimėjimą.

Likus kiek mažiau negu 4 sekundėms po Deniso Lukašovo baudos metimo svečiai pirmavo 4 taškais, o Laurynas Birutis šią persvarą dar spėjo sumažinti per pusę, tačiau tai nieko nepakeitė. Per likusias 1,7 sek. šeimininkai nesugebėjo sukurti stebuklo ir net prasižengti: svečiai išlaikė kamuolį ir nugalėjo.

Šios rungtynės broliams Ballams tapo pirmosios LKL čempionate, kurias jie pradėjo startiniame penkete. Tačiau ir tai nelėmė geros susitikimo pradžios, o sužaidus kiek mažiau negu 6 minutes „Šiauliai“ jau pirmavo 22:10.

Iš viso LaMelo Ballas aikštėje praleido kiek daugiau negu 8 minutes, o per jas spėjo pramesti du dvitaškius ir du tritaškius. Jis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau kartą prasižengė, du kartus suklydo ir surinko -6 naudingumo balus. Jam esant aikštėje „Šiauliai“ įmetė 17 taškų daugiau už „Vytautą“.

Tuo metu LiAngelo per 24 minutes pelnė 13 taškų (2/4 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo, tris kartus prasižengė ir surinko 14 naudingumo balų.

Pirmuosiuose dviejuose komandų susitikimuose įtampos taip pat netrūko, bet pergales abu kartus iškovojo „Šiauliai“ – 79:73 ir 61:59.

„Vytautas“: Denisas Lukašovas 21 (4/4 tritaškių), Regimantas Miniotas 16 (7 atk. kam.), Edvinas Šeškus 15 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Tomas Dimša 14 (2/7 tritaškių, 5 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir LiAngelo Ballas (4 atk. kam.) po 13.

„Šiauliai“: Vytautas Šarakauskas 23 (12 atk. kam., 3/6 tritaškių), Laurynas Birutis 21 (9/11 dvitaškių, 8 atk. kam.), Nickas Zeisloftas 19 (6/11 tritaškių), Šarūnas Beniušis (9 minutės, 5 pražangos) ir Akeemas Wrightas (10 atk. kam., 4 rez. perd., 3/11 dvitaškių) po 7, Kristupas Žemaitis (2/6 tritaškių, 5 rez. perd.) ir Evaldas Šaulys (6 atk. kam.) po 6.