Po pergalės Rimas Kurtinaitis keičia „krepšinio ir sekso" frazę: gerai gali būti abiem

Nedaug trūko, kad praėjusį sezoną savo sugrįžimą į Vilniaus „Lietuvos rytą“ pralaimėjimu Utenos „Juventus“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje pradėjęs Rimas Kurtinaitis antrąjį dublį pažymėtu tokiu pačiu liūdnu akcentu.

Rungtynių akimirka.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (34)

Feb 14, 2018, 11:09 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 12:03 PM

Šįkart vilniečiai savų sirgalių akivaizdoje tik po pratęsimo rezultatu 89:88 palaužė Žydrūno Urbono auklėtinius ir iškovojo kelialapį į finalo ketvertą Klaipėdoje.

Šalia šoninės linijos vis strikinėjęs R.Kurtinaitis spaudos konferencijoje prisipažino, jog rungtynėse buvo nelengva valdyti emocijas.

„Nesuprantu tų trenerių, kurie atsisėda ir sėdi. Šiame gyvenime nepasikeisiu nei aš, nepasikeis ir Šarūnas Jaikevičius, nepasikeis ir Tomas Pačėsas. Mes žaidėme krepšinį ir viduje toliau žaidžiame.

Energija ir agresija šalia aikštės duoda gerą impulsą komandai. Nežinau, kaip aikštėje elgčiausi, jei treneris miegotų šalia suoliuko“, – kalbėjo gerai nusiteikęs R.Kurtinaitis.

Rungtynes prastai pradėję, tačiau iniciatyvą perėmę uteniškiai minimalią persvarą išlaikė iki paskutinių mačo sekundžių, o „Lietuvos rytui“ pratęsimą per plauką padovanojo šaltakraujiškas Chriso Kramerio metimas.

Pridėtos penkios minutės „Lietuvos rytui“ taip pat buvo tikras pragaras – teisėjai padalino keistokų pražangų puolime, kamuolys lyg tyčia vis atšokdavo važovams, o svarbūs tritaškiai skrido pro šalį.

„Prieš rungtynes žaidėjų prašiau, kad gerbtų ir įvertintų varžovus. Pradžioje tai ir buvome padarę, bet mačo viduryje praskydome.

Žinome, kaip Karaliaus Mindaugo taurėje buvo sunku žaisti visoms komandoms – ir Kauno „Žalgiriui“, ir Klaipėdos „Neptūnui“. Man džiugu dėl savo komandos, kad išmokome rungtyniauti tokioje įtampoje.

Pabaigoje nepakrikome ir nemėtėme nesąmonių. Aišku, pataikymas galėtų būti geresnis, bet tokiose nervų rungtynėse nėra lengva“, – kalbėjo R.Kurtinaitis.

Treneris taip pat pridūrė, jog daugiausiai problemų sukėlė ne keitinėjamos uteniškių gynybos schemos, o prastokas pataikymas auklėtinių (21/32 dvit. ir 10/36 trit.)

„Varžovų gynybai buvome pasiruošę – asistentas Mindaugas Brazys padarė labai gerą skautingą. Su žaidimu prieš aikštės gynybą tikrai neturėjome problemų, tik su savo pataikymu.

Aišku, man nepatinka, kad metėme net 36 tritaškius, bet komandoje turėdami tiek metikų, negalime neleisti mesti“, – komentavo jis.

Kadangi po rungtynių Vilniuje R.Kurtinaitis buvo patenktintas pergale, o Ž.Urbonas tikrai džiaugėsi auklėtinių kovingumu, „Lietuvos ryto“ treneris buvo paklaustas apie savo žymiąją frazę.

„Krepšinis ne seksas – abiems gerai nebus“, – yra sakęs R.Kurtinaitis.

Dabar jis juokaudamas kalbėjo, jog nuomonę pakeitė: „Pasirodo, gali būti ir abi pusės patenkintos. Keičiasi laikai, pasaulis liberalėja“.

Taurės pusfinalyje šeštadienį vilniečių laukia „Neptūną“ ketvirtfinalyje netikėtai išmetusi Alytaus „Dzūkija“.