Eurolygos lietuviai: ideali P. Valinsko atkarpa, J. Mačiulio sekundės ir užtemdyti aukštaūgiai

Po trumpos pertraukos atgijusioje Eurolygoje ketvirtadienį ir penktadienį buvo žaidžiamos 23-io turo rungtynės, per kurias dideliu rezultatyvumu nepasižymėjo nė vienas Lietuvos krepšininkas. Kita vertus, svarbiau buvo tai, kad Kauno „Žalgiris“ ir Jono Mačiulio atstovaujamas Madrido „Real“ iškovojo dar po vieną pergalę.

Paulius Valinskas.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Feb 24, 2018, 11:03 AM, atnaujinta Feb 24, 2018, 11:06 AM

„Žalgiris“ penktadienį išvykoje net neįjungdamas aukštos pavaros nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ klubą 86:70.

Treneris Šarūnas Jasikevičius namie paliko Martyną Arlauską, o septyni į didžiausią Turkijos miestą keliavę lietuviai pelnė 34 taškus. Stambulo ekipoje žaidę penki turkai (tarp jų – trys devyniolikmečiai) įmetė 7 taškus. Beje, „Anadolu Efes“ vieną Turkijos krepšininką Dogušą Balbay išleido į šalies rinktinę.

Kadangi skirtumas buvo didelis, rungtynių pabaigoje Š.Jasikevičius galėjo drąsiai į aikštę leisti visus krepšininkus. Likus 1,5 min. savo akimirkų sulaukė ir Gytis Masiulis, ir Martynas Sajus. G.Masiulis mesti į krepšį nespėjo, o M.Sajus pelnė 2 taškus.

Taip pat 2 taškus įmetė Paulius Jankūnas, 4 – Antanas Kavaliauskas, 7 – Paulius Valinskas, 8 – Edgaras Ulanovas, 11 – Artūras Milaknis.

„Žalgiris“ per 23 rungtynes iškovojo 14 pergalių ir dalijasi ketvirtąją vietą su dar trimis komandomis. Tarp žygiuojančių koja kojon su Lietuvos čempionais yra lietuvių atstovaujamos „Real“ bei Atėnų „Panathinaikos“.

„Real“ penktadienį išliejo pyktį ant „Barcelona“ ekipos, kuriai sekmadienį pralaimėjo Ispanijos taurės finale. Tiems patiems krepšininkams persikėlus į Eurolygos turnyrą „karališkasis“ klubas išvykoje sutraiškė Katalonijos komandą 101:74. Madridiečių puolėjas Jonas Mačiulis prie pergalės beveik neprisidėjo – jis žaidė tik 11 sek.

Labai vangiai žaidęs „Panathinaikos“ penktadienį išvykoje beviltiškai pralaimėjo „Chimki“ komandai 61:78. „Žaliųjų“ gynėjas Lukas Lekavičius šeštą kartą šį sezoną rungtynes baigė nepelnęs taškų.

Jau tik dėl statistikos žaidžianti Milano „Olimpia“ ketvirtadienį išvykoje nepasipriešino Eurolygos čempiono vardą ginančiam Stambulo „Fenerbahče“ klubui, kuriam pralaimėjo 70:89. Mindaugas Kuzminskas aikštėje bėgiojo 21 min. ir pelnė 11 taškų, Artūras Gudaitis per 15 min. įmetė 2 taškus, o Mantas Kalnietis liko ant suolo.

„Olimpia“ turi 7 pergales ir užima priešpaskutinę 15-ą vietą.

Savaitės lietuviai

Paulius Valinskas („Žalgiris“). P.Valinskas žaidė trumpai, bet labai efektyviai. Jis antrajame kėlinyje patikimai įvykdė visas užduotis abiejose aikštės pusėse ir vadovavo puolimui, kai „Žalgiris“ iš pradžių pavijo varžovus, o po to pradėjo nuo jų tolti. P.Valinskas per 8 min. pelnė 7 taškus (1/1 dvitaškio, 1/1 tritaškio, 2/2 baudų). 22 metų gynėjo sezono vidurkis yra 3,1 taško, karjeros rekordas – 11 taškų. Per dvejas pastarąsias rungtynes jis pataikė visus metimus.

Artūras Milaknis („Žalgiris“). Pirmo

je rungtynių pusėje A.Milaknis buvo silpniausia komandos grandis: trypčiojo prie tritaškio linijos puldamas, vėlavo gindamasis. Bet per pertrauką „Žalgirio“ snaiperį tarsi kažkas pakeitė ir nuo trečiojo kėlinio jis viską darė drąsiai ir tiksliai. A.Milaknis žaidė 18 min. ir pelnė 11 taškų (0/1 dvitaškio, 3/3 tritaškių, 2/2 baudų).

Edgaras Ulanovas („Žalgiris“). E.Ulanovas neatliko žygdarbių, tačiau ir gindamasis, ir puldamas padarė beveik viską, ko iš jo reikalaujama ir per 27,5 min. pelnė 8 taškus (4/6 dvitaškių) bei atkovojo 5 kamuolius.

Savaitės nusivylimai

Artūras Gudaitis („Olimpia“). Vienas prasčiausių sezono rungtynių sužaidęs A.Gudaitis buvo bejėgis prieš „Fenerbahče“ vidurio puolėją Jasoną Thompsoną. Antrojo kėlinio pradžioje lietuvis greitai gavo dvi pražangas, o jam esant aikštėje „Olimpia“ atsilikimas padidėjo nuo 3 iki 20 taškų. Vidurio puolėjas žaidė 15 min., pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškio, 2/2 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius. A.Gudaičio statistika prastesnė buvo tik per rungtynes su „Žalgiriu“, į kurio krepšį buvęs žalgirietis nepataikė nė karto. Jo sezono vidurkiai – 9,8 taško ir 5,7 atkovoto kamuolio.

Paulius Jankūnas („Žalgiris“). Kauno komandos kapitonui buvo juoda diena. Puolėjas labiausiai pasižymėjo beprasmėmis pražangomis (teisėjai jį nubaudė 4 kartus), žaidė tik 13 min. ir pelnė vos 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio). Tai buvo nerezultatyviausios P.Jankūno rungtynės šį sezoną. Jo vidurkis yra 12,1 taško, o iki šios savaitės per prasčiausias rungtynes jis pelnė 4 taškus.

Eurolygos lietuviai (žaidėjas, komanda, min. tšk. 2-tšk., 3-tšk. 1-tšk., atk. kam. rez. perdav.):