Lietuvos moterų taurę iškovojo „Sirenos“, paaiškėjo „Žvaigždžių dienos“ laureatai

Sekmadienį Druskininkuose vyko Lietuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) turnyro finalas kartu su Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) „Žvaigždžių diena“. Pastaruosius dvejus metus Lietuvos moterų krepšinio taurę iškovojusi Marijampolės „Sūduva“ lemiamame mače susitiko su Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda ir pralaimėjo – 67:71 (11:12, 22:18, 20:23, 14:18).

Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“.<br>D.Lukštos nuotr.
 Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“.<br> E.Šemioto nuotr.
 Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“.<br> Facebook nuotr.
 „Hoptrans-Sirenos“ – „Sūduva“.<br> LMKL.lt nuotr.
 Greta Tamašauskaitė.<br>D.Lukštos nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Mar 4, 2018, 12:59 PM, atnaujinta Mar 4, 2018, 5:18 PM

Finalo rungtynių naudingiausia krepšininke (MVP) išrinkta Ieva Šimkutė. Ji finale pelnė 18 taškų (6/8 dvitaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 6 kamuolius ir surinko +24 naudingumo balus.

Nugalėtojų taurę „Hoptrans-Sirenų“ ekipai įteikė renginio globėja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Rungtynių eiga

„Sirenos“ sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 7:0. Įpusėjus pirmam kėliniui „Sūduva“ priartėjo 4:7. Po Kauno rajono atstovių tritaškio (10:4) Marijampolės ekipos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius paprašė minutės pertraukėlės. 8-ą minutę po Neringos Skadaitės dvitaškio komandas skyrė vienas taškas (10:9). Po pirmų dešimties minučių kovos Garliavos klubas pirmavo – 12:11.

Antrame kėlinyje „Sūduva“ spurtavo 7:0 ir persvėrė santykį (18:12). Po šalto dušo atsigavusios „Sirenos“ netrukus išlygino rezultatą (21:21). Marijampolietės vėl perėmė iniciatyvą ir kiek atitrūko (25:22). „Sirenos“ nebuvo linkusios leisti varžovėms toli pabėgti (27:26) ir kėlinio pabaigoje vėl išsiveržė į priekį (28:27). Po 20 min. mūšio „Sūduva“ pirmavo 3 taškų persvara – 33:30.

Trečiame kėlinyje vyko atkakli kova taškas į tašką (37:35, 39:39, 41:42, 43:42, 46:46, 51:51). Po 30 min. grumtynių buvo lygu – 53:53.

Lemiamą kėlinį geriau pradėjo garliaviškės (61:53). Netrukus „Sirenos“ susikrovė jau 10 taškų pranašumą (65:55). „Sūduva“ sumažino atsilikimą iki 6 taškų (59:65). Likus žaisti 2 min. komandas skyrė 5 taškai (62:67). Marijampolietės atsilikdamos 64:68 keturis kartus iš eilės po savo krepšiu neatkovojo kamuolio. I.Šimkutė metimu su pražanga priartino „Sirenas“ prie pergalės (71:64, likus 35 sek.). Sūduviškių tritaškis dar atgaivino jų gerbėjų viltis (67:71), nes varžovės nepataikė baudų, bet dar vienas „Sūduvos“ tolimas metimas buvo netaiklus.

Pergalę šventė „Hoptrans-Sirenos“ rezultatu 71:67 ir iškovojo pirmą sezono trofėjų.

„Hoptrans-Sirenos“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 52-31, bet dažniau ir klydo (13 ir 7 klaidos).

Rezultatas:

„Sūduva“ – „Hoptrans-Sirenos“ – 67:71 (11:12, 22:18, 20:23, 14:18).

„Sūduva“: Lina Mikelevičienė 19, Kateryna Dobrikova 13, Neringa Skadaitė 10, Justina Matuzonytė ir Danielle McCray po 6, Stephanie Gardner 5, Greta Tamašauskaitė ir Sidney Cook po 3, Rita Mileškienė 2 taškai. Ligita Tamutytė (03:28 min.) taškų nesurinko.

„Hoptrans-Sirenos“: Ieva Šimkutė 18, Dovilė Saurazaitė 17, Gabija Šegždaitė 10, Arina Bilocerkivska 8, Rasa Knyzaitė ir Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė po 5, Kristė Druskytė 4, Olena Ogorodnikova (11 atk. kam.) ir Livija Sakevičiūtė (8 atk. kam.) po 2 taškus. Eglė Malašauskė (22:48) taškų nesurinko, o Evelina Januševičiūtė nežaidė.

Šį sezoną abi ekipos jau buvo jėgas išbandžiusios jėgas tris kartus. Vienerias rungtynes 75:70 laimėjo garliaviškės, o paskutinius du mačus „Sūduva“ – 81:74 ir 75:62.

Tritaškių konkursą laimėjo G.Tamašauskaitė

Renginio metu paaiškėjo ne tik taurės nugalėtojos, bet tritaškių ir trijulių konkursų laimėtojai.  Tritaškių metimų čempione tapo 23-ejų metų 177 cm ūgio gynėja Greta Tamašauskaitė iš „Sūduvos“. Atrankos etape ji surinko 15 taškų, o finale – 13. G.Tamašauskaitė apgynė šį titulą.

„Suteikė motyvacijos nors parsivežti nors vieną prizą, – pripažino G.Tamašauskaitė, kartu „Sūduva“ LMKT finale 67:71 pralaimėjusi „Hoptrans-Sirenoms“. – Ela Briedytė tikrai patarimų nestokoja, dalijo juos ne tik šiandien, bet ir susitinkant salėje. Tai – didelis juos nuopelnas.“

„Manau, kad šiais metais buvo sunkiau, kadangi šių metų varžovės buvo šiek tiek pajėgesnės. Jaučiau spaudimą metant antra finale, pirmi metimai neįkrito, tada prasidėjo dar didesnis jaudulys, bet viskas gerai baigėsi“, – sakė dukart iš eilės snaiperės titulą iškovojusi G.Tamašauskaitė.

Tritaškių konkursas:

Finalas:

Greta Tamašauskaitė (23, 177 cm, Marijampolės „Sūduva“ 30,9 proc.) – 13 tšk.;

Andra Gabalytė (37-erių metų, 179 cm ūgio, Klaipėdos „Fortūna“, 35,3 proc.) – 10 tšk.;

Pirmas etapas:

Greta Tamašauskaitė (23, 177 cm, Marijampolės „Sūduva“ 30,9 proc.) – 15 tšk.;

Rita Žilinskaitė (25, 175 cm, Ukmergės „Vilkmergė“ 31,9 proc.) – 12 tšk.;

Gintarė Jasiunskaitė (23, 182 cm, Kauno „Aistės-LSU“ 31,3 proc.) – 11 tšk.;

Dovilė Saurazaitė (25, 174 cm, Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ 29,8 proc.) – 10 tšk.;

Urtė Bukauskaitė (23, 178 cm, Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“, 37,2 proc. pataikymas iš toli) – 8 tšk.;

Laurita Jurčiūtė (20, 173 cm, Vilniaus „Kibirkštis“, 36,9 proc.) – 6 tšk.

Tritaškių konkursų daugkartinė čempionė ir rekordininkė Ela Briedytė draugiškame pasimėtyme pralaimėjo jaunajam Druskininkų krepšininkui (1:2).

Šiemet snaiperių konkurso nugalėtojai atiteko 500 eurų piniginis prizas ir 200 eurų dovanų čekis išskirtinių papuošalų gamintojos produkcijai.

Trijulių varžybose triumfavo G.Gusto vedama ekipa

Trijulių varžytuvėse susirungė LMKL žaidėjų, įžymių vyrų ir sporto auklėtinių pagrindu sudarytos komandos.

Varžybose žaidė: olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, Eurovizijos konkurse Vienoje Lietuvai atstovavęs Vaidas Baumila, režisierius ir dainininkas Vidas Bareikis, vienas geriausių visų laikų Lietuvos futbolininkų, UEFA taurės laimėtojas Deividas Šemberas, buvęs krepšininkas, Atlantos olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas ir treneris Tomas Pačėsas, Europos ir Eurolygos čempionas Giedrius Gustas ir politikas bei diplomatas Vygaudas Ušackas.

Iš viso buvo sudarytos aštuonios trijulių komandos – po vieną, atstovauvusią kiekvienai LMKL ekipai ir renginio šeimininkų Druskininkų ekipa. Pastarajai atstovavo legendinės Vilniaus „Statybos“ žaidėjas, o dabar Druskininkų sporto centro vadovas Vilmanats Matkevičius ir du jaunieji Druskininkų krepšininkai. Jie konkurse surinko 20 taškų ir liko antri.

Komandos varžėsi metimų į krepšį konkurse, kai buvo atakuojama iš po krepšio, nuo baudų metimo linijos ir iš tritaškio zonos.

Čempione tapo Marijampolės „Sūduva“, kurią sudarė Giedrius Gustas, Stephanie Gardner ir Rosita Rusovičiūtė. Nugalėtojai surinko 28 taškus, o G.Gustas pataikė 4 tritaškius iš 5.

Trijulių varžybos:

Marijampolės „Sūduva“: Giedrius Gustas, Stephanie Gardner ir Rosita Rusovičiūtė – 28 tšk.;

Druskininkų miesto komanda: Vilmantas Matkevičius, Domantas Glavinskas ir Benas Čepulis – 20 tšk.;

Šiaulių „Šiauliai-Universitetas“: Virgilijus Alekna, Ieva Šerpytytė ir Augustė Gusarovaitė – 17 tšk.;

Kauno r. „Hoptrans-Sirenos:“ Deividas Šemberas, Kristė Druskytė ir Miglė Kisarauskaitė – 17 tšk.;

Kauno „Aistės-LSU“: Tomas Pačėsas, Karolina Kazočiūnaitė ir Eglė Kisarauskaitė – 15 tšk.;

Vilniaus „Kibirkštis“: Vaidas Baumila, Gabija Meškonytė ir Urtė Ratavičiūtė – 13 tšk.;

Klaipėdos „Fortūna“: Vidas Bareikis, Justė Veronika Jocytė ir Erika Kregždytė – 12 tšk.;

Ukmergės „Vilkmergė“: Vygaudas Ušackas, Martyna Petrėnaitė ir Brigita Dainoraitė - 12 tšk.;

Šventėje žiūrovams dainavo Inga Valinskienė, šoko didžiausiuose krepšinio renginiuose pasirodančios Kauno „Žalgirio“ šokėjos ir vaikų šokių kolektyvai.