Lietuvos sporto savaitė: S. Krupeckaitės bronza ir krepšinio rinktinės pasivaikščiojimas

Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio pirmenybių atrankos rungtynėse pasiekė vieną didžiausių pergalių, dviratininkė Simona Krupeckaitė papildė medalių kolekciją planetos čempionate, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę Eurolygoje, Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas buvo nubaustas už neapdairumą, tenisininkas Laurynas Grigelis iškovojo pirmą titulą šiais metais, „Šiaulių“ krepšininkas Nickas Zeisloftas pasiekė LKL rezultatyvumo rekordą, Kauno rajono „Sirenos“ pirmą kartą iškovojo Lietuvos moterų krepšinio taurę, o Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Mačiulis atsisveikino su klubu, kuriame iškovojo skambiausias karjeros pergales.

Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė Kosovą be didesnio vargo<br>G.Šiupario nuotr.
Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė Kosovą be didesnio vargo<br>T.Gaubio nuotr.
Lietuvos krepšinio rinktinė įveikė Kosovą be didesnio vargo<br>M.Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

2018-03-05 15:02

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 26 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje nugalėjo Kosovą 106:50. Tai – didžiausia Lietuvos pergalė oficialiose rungtynėse šiame amžiuje ir ketvirta pagal dydį per visą istoriją. C grupės lyderė Lietuvos rinktinė per 4 turus iškovojo 4 pergales ir užsitikrino kelialapį į atrankos turnyro antrąjį etapą.

Vasario 27 d. Europos komandų stalo teniso čempionato B pakopos turnyro pirmajame ture Lietuvos vyrų rinktinė Vilniuje nugalėjo Azerbaidžaną 3:0, Lietuvos moterų rinktinė – Suomiją 3:1.

Vasario 27 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Akapulke (Meksika; „ATP 500“) pirmajame rate pralaimėjo prancūzui Adrianui Mannarino 5:7, 1:6.

Vasario 27 d. Geriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vasario mėnesio krepšininku išrinktas Lorenzo Williamsas (Panevėžio „Lietkabelis“).

Vasario 27 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Fort Loderdeile (Florida, JAV; penkios žvaigždutės) vyrų atrankos antrajame rate Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis pralaimėjo brazilams Pedro Solbergui ir George‘ui Wanderley 0:2. Moterų atrankos pirmajame rate Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė pralaimėjo norvegėms Ingrid Lunde ir Odai Ulveseth 1:2.

Vasario 28 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės komitetas panaikino A lygos rungtynių tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir „Kauno Žalgirio“ rezultatą (Vilniaus „Žalgiris“ laimėjo 2:0) ir įskaitė „Kauno Žalgiriui“ techninę pergalę 3:0, nes Vilniaus „Žalgiryje“ žaidė diskvalifikuotas futbolininkas Diego Oyarzunas.

Vasario 28 d. Apeldorne (Nyderlandai) pasaulio dviračių treko čempionato skrečo varžybose Olivija Baleišytė užėmė 14-ąją vietą.

Kovo 1 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo „Barcelona“ 90:74. „Žalgiris“ per 24 rungtynes iškovojo 15 pergalių ir užima ketvirtąją vietą.

Kovo 1 d. Pasaulio dviračių treko čempionato sprinto varžybose Simona Krupeckaitė pralaimėjo ketvirtfinalyje ir galutinėje lentelėje užėmė 7-ąją vietą, Miglė Marozaitė pralaimėjo šešioliktfinalyje ir užėmė 17-ąją vietą. Vyrų keirino varžybose Vasilijus Lendelis užėmė 13-ąją vietą.

Kovo 2 d. Kaire šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės pirmajame etape Gintarė Venčkauskaitė užėmė 4-ąją vietą, Ieva Serapinaitė – 17-ąją, Lina Batulevičiūtė – 20-ąją. Lietuvos vyrai varžybose nedalyvavo.

Kovo 2 d. Birmingeme pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų pasaulio čempionate Agnė Šerkšnienė pagerino 400 m bėgimo Lietuvos rekordą (52,62 sek.), bet nepateko į finalą. Galutinėje rikiuotėje A.Šerkšnienė užėmė 7-ąją vietą.

Kovo 2 d. Pasaulio dviračių treko čempionato sprinto varžybose Vasilijus Lendelis pralaimėjo aštuntfinalyje ir užėmė 12-ąją vietą, Svajūnas Jonauskas atrankos etape užėmė 33-iąją vietą ir į atkrintamąsias varžybas nepateko. Olivija Baleišytė daugiakovės varžybose užėmė 18-ąją vietą.

Kovo 2 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Mačiulis nutraukė sutartį su Madrido „Real“. Šiame klube J.Mačiulis žaidė nuo 2014 m. ir du kartus tapo Ispanijos čempionu bei kartą – Eurolygos čempionu.

Kovo 2 d. Baigėsi Lietuvos ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas. Pirmąją vietą užėmė Elektrėnų „Energija“, laimėjusi 19 iš 20 rungtynių ir surinkusi 57 taškus. „Energija“ ir antrąją vietą užėmęs „Kaunas“ (41 taškas) iškart pateko į atkrintamųjų varžybų pusfinalį.

Kovo 2 d. Lietuvos klubai sužaidė paskutines rungtynes Baltijos vyrų tinklinio lygoje ir prarado galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas. Raseinių „Norvelita“ užima 9-ąją vietą (28 taškai per 26 rungtynes), Šiaulių „Elga“ – 13-ąją (14 taškų).

Kovo 3 d. Pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų pasaulio čempionato trišuolio varžybose Dovilė Dzindzaletaitė užėmė 12-ąją vietą. Čempionate dalyvavo tik dvi Lietuvos sportininkės.

Kovo 3 d. Lietuvos vyrų vandensvydžio rinktinė Alytuje pralaimėjo Europos čempionato atrankos atkrintamojo etapo atsakomąsias rungtynes Nyderlandams 6:14 (pirmosios rungtynės 7:28).

Kovo 4 d. Baigėsi Baltijos vyrų rankinio lygos grupių etapas. A grupėje antrąją vietą užėmė Klaipėdos „Dragūnas“ (10 taškų per 10 rungtynių), penktąją – Vilniaus „Šviesa“ (7 taškai), B grupėje ketvirtąją vietą užėmė Kauno „Granitas“ (7 taškai). „Dragūnas“ ir „Granitas“ pateko į atkrintamąsias varžybas.

Kovo 4 d. Simona Krupeckaitė iškovojo pasaulio dviračių treko čempionato bronzos medalį. Ji užėmė trečiąją vietą keirino varžybose. Miglė Marozaitė užėmė 21-ąją vietą. 35-erių S.Krupeckaitė per karjerą pasaulio čempionatuose laimėjo 13 medalių (2 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos), bet prizininke tapo po šešerių metų pertraukos.

Kovo 4 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Trente (Italija; „ITF Futures“) finale nugalėjo austrą Maximilianą Neuchristą 6:4, 6:4. L.Grigelis iškovojo pirmąjį titulą šiais metais ir 23-iąjį karjeroje.

Kovo 4 d. „Šiaulių“ krepšinio klubo žaidėjas Nicholasas Zeisloftas per rungtynes su Utenos „Juventus“ pelnė 41 tašką ir pasiekė šio Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono rezultatyvumo rekordą. „Šiauliai“ namie nugalėjo 120:84.

Kovo 4 d. Druskininkuose Lietuvos moterų krepšinio taurės finale Kauno rajono „Sirenos“ nugalėjo titulą gynusią Marijampolės „Sūduvą“ 71:67. Naudingiausia finalo žaidėja išrinkta Ieva Šimkutė („Sirenos“).

Kovo 4 d. Vilniuje Lietuvos stalo teniso čempionais pirmą kartą tapo Ingrida Preidžiūtė ir Medardas Stankevičius. I.Preidžiūtė finale nugalėjo Korneliją Riliškytę, M.Stankevičius – Rimą Lesivą. Čempionų vardus gynę Eglė Stuckytė ir Alfredas Udra iškrito ketvirtfinalyje.