„Lietuvos rytas“ penktą kartą šį sezoną laimėjo prieš „Dzūkiją“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ šeštadienį viešėjo Alytuje, kur su vietos „Dzūkija“ žaidė LKL pirmenybių 29-ojo turo rungtynes. Vilniečiai, kurie dar turi vilčių tapti reguliariojo sezono čempionais, siekė tik pergalės. Ją pavyko iškovoti tik po labai sunkios kovos 81:73 (24:15, 23:23, 17:16, 17:19).

„Dzūkija“ – „Lietuvos rytas“.<br>G.Šiupario nuotr.

2018-03-31 19:24, atnaujinta 2018-03-31 20:13

Antroje turnyro lentelės vietoje esančių sostinės atstovų kraityje šiuo metu yra 23 pergalės ir 5 pralaimėjimai, o štai „Dzūkija“ su 9 pergalėmis ir 19 nesėkmių stovi ant aštuntojo LKL komandų rikiuotės laiptelio.

Abi ekipos šį sezoną tarpusavyje jėgas išbandė jau net keturis kartus ir visą laiką sėkmę lydėjo „Lietuvos rytą“. Vilniečiai rugsėjo mėnesį namuose laimėjo 78:54, gruodį jau svečiuose įrodė savo pranašumą 85:74, o sausį vėl įveikė dzūkus savo aikštėje 105:84. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro pusfinalyje vasario mėsnesį „Lietuvos rytas“ taip pat iškovojo pergalę 81:61.

„Lietuvos rytą“ šiose rungtynėse gelbėjo Rokas Giedraitis, kuris pelnė 17 taškų ir pataikė 4 tritaškius iš 8 galimų. Jam gerai talkino ketvirtajame kėlinyje puikiai atrodęs Benas Madgenas, kuris pelnė 13 taškų. Martynas Echodas ir Loukas Mavrokefalidis įmetė po 14.

„Dzūkijos“ gretose išsiskyrė amerikiečiai Parrishas Petty ir Charlesas Callisonas pelnę po 13 taškų. P.Petty taip pat sugriebė ir 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Po lygios rungtynių pradžios (2:2, 4:4), svečiai iš Vilniaus atitrūko (8:13, 11:17, 13:19). Po pirmųjų 10 minučių žaidimo „Lietuvos“ rytas pirmavo 9 taškų skirtumu (24:15).

Sostinės ekipa antrajame kėlinyje jau buvo susikūrę itin saugią persvarą, kai pirmavo 17 taškų pranašumu (46:29). Vis dėlto dar iki pertraukos aikštės šeimininkai deficitą sumažino iki vienženklio (38:47), o trečiajame kėlinyje buvo priartėję ir iki vieno metimo (52:55).

Nors ketvirtąjį kėlinį sostinės krepšininkai pradėjo dar turėdami dviženklę persvarą (64:54), sužaidus 4 minutes, dzūkai jau buvo priartėję iki vieno tolimo metimo 63:66. Vis dėlto po L.Mavrokevalidžio ir B.Madgeno 6 taškų iš eilės vilniečiai ir vėl turėjo saugų pranašumą (65:74).

Nors „Dzūkija“ ginklų sudėti nesiruošė, likus pustrečios minutės po dar vieno B.Madgeno tritaškio „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 79:68. „Dzūkijai“ dar kartą atkurti intrigos nepavyko ir vilniečiai parsivežė sudėtingą pergalę iš Alytaus.

„Dzūkija“ (9/19) – „Lietuvos rytas“ (23/5) – 73:81 (15:24, 23:23, 16:17, 19:17).

„Dzūkija“: Parrishas Patty ir Charlesas Callisonas po 13, Povilas Čukinas 11, Nikolaus Stylianou ir Paulius Petrilevičius po 7, Paulius Danisevičius ir Alanas Wigginsas po 6, Gediminas Žalalis ir Anatolijus Kaširovas po 4, Gediminas Navickas 2 taškai. Mindaugas Sušinskas (07:23 min.) taškų nepelnė.

„Lietuvos rytas“: Rokas Giedraitis 17, Martynas Echodas ir Loukas Mavrokefalidis po 14, Benas Madgenas 13, Mindaugas Girdžiūnas 7, Arnas Butkevičius ir Chrisas Krameris po 6, Artūras Jomantas ir Travisas Petersonas po 2 taškus. Egidijus Mockevičius (6:16) ir Jamesas Baronas (03:21) taškų nesurinko.