„Vytautas“ su silpnai žaidusiais Ballais namuose pralaimėjo „Lietkabeliui“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse šeštadienį čempionato absoliutus autsaideris Prienų-Birštono „Vytauto“ klubas savo aikštėje priėmė praėjusio sezono sidabro medalių laimėtojus Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus ir pralaimėjo svečiams rezultatu 76:91 (18:26, 16:18, 21:23, 21:25).

LiAngelo Ballas.<br> Facebook nuotr.

Mar 31, 2018, 7:24 PM, atnaujinta Mar 31, 2018, 8:15 PM

Tai buvo LKL reguliaraus sezono 28-ojo turo dvikova.

Panevėžiečiai su 18 pergalių ir 10 pralaimėjimų šalies pirmenybių turnyro lentelėje užima ketvirtąją vietą, o tuo metu prieniškiai (5/23) rikiuojasi paskutiniai – dešimti.

Abi komandos šį sezoną prieš tai tarpusavyje jau žaidė tris kartus. „Lietkabelis“ iškovojo dvi pergales namuose (87:69 spalį ir 95:86 sausį), o „Vytautas“ prieš varžovus taip pat laimėjo savo arenoje (88:74 gruodį).

Į pergalę svečius vedė 16 taškų pelnęs Vaidas Čepukaitis ir 14 taškų įmetęs Darjušas Lavrinovičius ir 13 taškų surinkęs Kšyštofas Lavrinovičius.

Rungtynės nesusiklostė vienam „Vytauto“ lyderių LiAngelo Ballui, kuris per 21 minutę pelnė tik 3 taškus (0/3 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 0/2 baudos). Amerikietis dar atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė. Kiek geriau sekėsi nLaMelo Ballui, kuris ant parketo pasirodė tik tada, kai nugalėtojai jau buvo aiškūs.

Šešiolikmetis per 5 minutes spėjo įmesti 5 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) ir atlikti 2 rezultatyvius perdavimus.

Prieniškiai rungtynes pradėjo susitelkę ir užsivedę. Pirmojo kėlinio viduryje jie pirmavo 13:9, bet tuomet „Lietkabelis“ spurtavo 16:3 ir išsiveržė į priekį 25:16.

Šeimininkai sugebėjo prisivyti antrojo ketvirčio pradžioje (28:30), bet panevėžiečiai netrukus vėl spurtavo 11:1 bei įgijo dviženklę persvarą 41:29.

Po didžiosios pertraukos „Vytauto“ duobė toliau gilėjo. Svečiai spurtavo 9:0 ir trečiojo ketvirčio pradžioje nutolo jau net 54:37.

Prieš lemiamą kėlinį Virginijaus Šeškaus kariauna dar sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (55:64), bet paskutiniosios 10 minučių išsigelbėjimu netapo.

Aukštaūgių vedamas „Lietkabelis“ neprisileisdamas varžovų arčiau lemiamu metu kontroliavo žaidimą ir nuskambėjus finalo sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Šiame mače į „Vytauto“ rikiuotę sugrįžo Denisas Lukašovas, kurį laiką negalėjęs rungtyniauti dėl įplyšusių čiurnos raiščių. Jis žaidė 7:40 min., bet taškų nepelnė.

Panevėžiečiai gerokai taikliau metė dvitaškius ir baudas bei laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 42-26.

„Vytautas“ (5/23) – „Lietkabelis“ (18/10)  – 76:91 (18:26, 16:18, 21:23, 21:25).

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 14, Egidijus Dimša 12, Rashaunas Broadusas 11, Regimintas Miniotas 8, Edvinas Šeškus ir Justas Sinica po 6, LaMelo Ballas 5, LiAngelo Ballas ir Martynas Linkevičius po 3, Kervinas Bristolis 2 taškai.

„Lietkabelis“: Vaidas Čepukaitis 16, Darjušas Lavrinovičius 14, Kšyštofas Lavrinovičius 13, Lukas Aukštikalnis 9, Simas Jasaitis, Žanis Peinaras ir Žygimantas Skučas po 8, Dominikas Mavra 6, Arnas Velička 2 taškai. Gintaras Leonavičius (17:13) taškų nesurinko.

Po šių rungtynių ne stipriausios sudėties „Vytautas“ išvyksta į Didžiąją Britaniją, kur Londone Velykų antrąją dieną (Balandžio 2-ąją) sužais draugišką kontrolinį mačą su Anglijos krepšinio čempionate ketvirtąją vietą užimančia „London Lions“ komanda (16/9). „Vytauto“ vyriausiuoju treneriu bus LaVaras Ballas. Tai – „Big Baller Brand“ projekto dalis.