Neįtikėtina Beno Udriho patirtis: triskart įveikė „Olympiakos“ ir visus – po pratęsimų

Nenumaldomai artėja penktadienio intriguojanti antroji dvikova tarp „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ komandų Eurolygos ketvirtfinalio serijoje. Dabartinis kauniečių žaidėjas 35-erių Beno Udrihas iš Slovėnijos, panašu, žino kaip laimėti prieš graikus. Šį sezoną su „Žalgirio“ ekipa jis triumfavo Pirėjuje jau du kart. Prieš tai buvusi akistata slovėnui su „Olympiakos“, dar žaidžiant Liublianos „Union Olimpija“ komandos sudėtyje 2002 metais,  buvo ne ką mažiau įspūdinga. Tuomet B. Udrihas į graikų krepšį įsūdė 29 taškus, pataikydamas 5 tritaškius, o jo klubas Pirėjo atstovus taip pat įveikė po pratęsimo.

Žalgiriečiai iškovojo pergalę prieš „Olympiakos“<br>G.Bitvinsko nuotr.
Žalgiriečiai iškovojo pergalę prieš „Olympiakos“<br>Euroleague.net nuotr.
Žalgiriečiai iškovojo pergalę prieš „Olympiakos“<br>Xinhua nuotr.
Žalgiriečiai iškovojo pergalę prieš „Olympiakos“<br>euroleague.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Apr 20, 2018, 12:10 PM, atnaujinta Apr 20, 2018, 5:34 PM

Apie savo pergalingą seriją su „Olympiakos“ bei mintimis prieš artėjančias rungtynes Graikijoje žalgirietis pasidalino su eurohoops.net tinklalapiu.

„Tikiuosi, kad ir penktadienį nenutrūks ši maloni pergalių serija prieš „Olympiakos“ komandą“, – teigė B. Udrihas.

Nors pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių pradžioje trečiadienį „Žalgiris“ turėjo 15 taškų deficitą, tačiau vėliau jį sugebėjo panaikinti ir šventė dramatišką pergalę po pratęsimo 87:78.

„Rungtynių pradžioje mes strigome visuose aspektuose, tačiau išlikome susikaupę. „Olympiakos“ tikrai nuostabi komanda, titulus laimintis klubas, bet mes negalėjome nuleisti galvų. Turėjome išlikti susikoncentravę bei laikytis savojo žaidimo plano ir toliau“, – apie rungtynių eigą kalbėjo slovėnas.

„Mes kantriai ir po truputį mažinome atsilikimą. Žinojome, kad galime laimėti šias rungtynes. Vassilis Spanoulis įspūdingu metimu sugebėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jau jame mes buvome geresni. Sužaidėme kelis gerus epizodus puolime. Tačiau svarbiausi momentai buvo saugant savąjį krepšį: sugebėjome blokuoti kelis jų svarbius metimus. Gynyba laimėjo rungtynes“, – pergalę lėmusius faktorius išskyrė B. Udrihas.

„Žalgirio“ slovėno visi trys pastarieji apsilankymai Pirėjuje buvo pergalingi po pratęsimų - tiek 2002 metais, tiek abu kartus su Kauno komanda.

Tačiau 13 sezonų NBA lygoje praleidęs B. Udrihas supranta, kad būsimose penktadienio rungtynėse nuo to lengviau nebus: „Po pirmųjų rungtynių žaidėjams aš pasakiau, kad privalome išlikti susikaupę ir nenuvertinti varžovų. Tą patį pakartojo ir Šarūnas Jasikevičius. Turime toliau galvoti apie savo veiksmus ir nekreipti dėmesio kokios bėdos ar kiti dalykai kamuoja „Olympiakos“ klubą. Taip, mes laimėjome, bet tai tik vienerios rungtynes serijoje, o norint patekti į finalo ketvertą reikia laimėti dar dvejas. Mes turime pamiršti šią pergalę. Rungtynėse klydome tikrai nemažai, tą patį darė ir „Olympiakos“. Tačiau jie išanalizuos viską ir bus pasiruošę sekančiai dvikovai. Privalome ištaisyti savo daromas klaidas, geriau pradėti rungtynes ir tikėkimės pavyks išvažiuoti iš Graikijos su dvejomis pergalėmis.“

Paklaustas apie realią galimybę pirmą kartą savo karjeroje patekti į finalo ketvertą, B. Udrihas sakė apie tai negalvojantis: „Mes dar nepasiekėme finalo ketverto. Tikrai nenoriu visko sugadinti iš anksto pradėdamas galvoti apie teorinius dalykus. Laimėjome tik vienerias varžybas, reikia laimėti dar dvejas. Smagu išsiveržti serijoje į priekį, bet turime išlikti susikaupę.“