Lietuviai svetur. Du mūsų krepšininkai jau pateko į finalą, vienas – į pusfinalį

Antradienio rezultatai

M.Grionis su ALBA ekipa kovoja Vokietijos atkrintamosiose.<br>D.Umbraso nuotr.

2018-05-08 22:44

Vokietijos lyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Oldenburgo EWE – Berlyno ALBA (M.Grigonis 11, 7 atk.kam., 4 kl., 5 praž.) 105:100 (po pratęsimo; serija 1:1).

Mariui Grigoniui ir kitiems ALBA krepšininkams nepavyks greitai pabaigti ketvirtfinalio serijos. Tiesa, per antrąsias rungtynes „albatrosai“ buvo arti tikslo – jie likus 5 min. iki ketvirtojo kėlinio pabaigos pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 85:74. Tačiau EWE ne tik išlygino rezultatą, bet paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis buvo arčiau pergalės. Jos iškovoti be papildomo laiko nepavyko, užtat per pratęsimą Oldenburgo krepšininkai, ypač jų ilgametis kapitonas 35-erių Rickey Pauldingas, žaidė daug solidžiau ir išlygino serijos rezultatą.

Turkijos lyga. 29-asis turas. Bandirmos „Banvit“ – Stambulo „Galatasaray“ (A.Juškevičius 13) 80:90, „Sakarya“ – Stambulo „Fenerbahče“ 79:83.

Pirmauja: 1. „Fenerbahče“ – 26, 2. Bursos „Tofaš“ – 22, ... 9. „Galatasaray“ – 13.
Abiem laimėjusioms Stambulo komandoms pergalės nieko nebelėmė. „Fenerbahče“ jau užsitikrino pirmąją vietą, „Galatasaray“ prarado galimybes patekti į atkrintamąsias varžybas.

Latvijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Ventspils“ (J.Jucikas 3) – „Ogre“ 98:77.

Estijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Tartu Ulikool“ (V.Čižauskas 13, 9 rez.perd., J.Kazakauskas 8, 11 atk.kam.) – Raplos „Avis“ 75:64 (serija 3:0), Talino „Kalev-Cramo“ (tr.D.Kairys) – Pernu „Sadam“ 95:74 (3:0).

Dvyliktąjį kartą per 14 pastarųjų sezonų Estijos lygos finale žais „Kalev-Cramo“ ir „Tartu Ulikool“. Nuo 2005 metų įprastas finalas buvo išardytas tik dukart: 2010 metais pusfinalyje suklupo „Kalev-Cramo“, pernai – „Tartu Ulikool“. Praėjusį sezoną „Kalev-Cramo“ finale nugalėjo „Avis“ krepšininkus.

Rumunijos lyga. Ketvirtfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Galacio „Phoenix“ – Klužo „Banca Transilvania“ (A.Drungilas 0) 67:71 (serija 0:3), „Craiova“ – „Sibiu“ 84:85 (0:3).

Čempionės vardą ginanti „Banca Transilvania“ ir „Sibiu“ pateko į pusfinalį.