LKL ketvirtfinalio rungtynėse „Lietkabelio“ patirtis padėjo pranokti „Šiaulių“ jaunystę

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienį žaidžiamos dvejos ketvirtfinalio rungtynės. Didžiausia ketvirtfinalio intriga – ar pavyks „Šiaulių“ ekipai iš kovos dėl medalių eliminuoti vicečempioną Panevėžio „Lietkabelį“. Bus sunku, nes pirmosiose rungtynėse panevėžiečiai pranoko svečius 103:86 (30:18, 27:23, 25:21, 21:24) ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 1-0.

Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai.<br> kklietkabelis.lt nuotr.
Antanas Sireika su savo auklėtiniais – „Šiaulių“ krepšininkais.<br> bcsiauliai.lr nuotr.

May 12, 2018, 5:07 PM, atnaujinta May 12, 2018, 8:31 PM

Pernai Panevėžio klubas žaidė LKL finale, o „Šiauliai“ liko paskutiniai – dešimti. Šį sezoną „Lietkabelis“ užėmė ketvirtąją vietą (20 pergalių ir 16 pralaimėjimų), o didžiausią sezono staigmeną pateikę ir keturiomis pergalėmis mažiau iškovoję šiauliečiai – penktąją (16/20).

Dėl tokio Šiaulių klubo šuolio iš autsaiderių į penketuką didžiausias nuopelnas priklauso vyriausiajam treneriui Antanui Sireikai, kuris praėjusią vasarą sutiko grįžti gelbėti gimtojo klubo. O aikštelėje prie tokio sėkmingo šiauliečių komandos pasirodymo reguliariajame sezone daugiausia prisidėjo 20-metis 2013 cm ūgio vidurio puolėjas Laurynas Birutis.

Jis buvo lyderis ne tik komandoje, bet ir lygoje – tapo rezultatyviausiu LKL reguliariojo sezono krepšininku (vid.14,9 taško). „Lietkabelis šį sezoną tris sykius pranoko „Šiaulius“ (85:73, 78:68, 94:83), o paskutinė šių komandų akistata baigėsi šiauliečių pergale (87:65).

Pirmojo ketvirčio pirmoje pusėje vyko lygus žaidimas (6:5, 12:11). Kėlinio viduryje „Lietkabelis“ nuo 5 taškų skirtumo savąjį pranašumą padidino iki 10 taškų (19:14 iki 24:14). Po pirmųjų 10 minučių kovos panevėžiečiai pirmavo 12 taškų skirtumu – 30:18.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkus nuo svečių jau skyrė 16 taškų (37:21). „Lietkabelis“ toliau diktavo savo sąlygas (37:24, 39:26, 43:28). L.Birutis tuo metu prasižengė trečiąjį kartą. „Lietkabelis“ nutolo ir susikrovė 18 taškų persvarą (53:35). Po 20 min. kovos aikštės šeimininkai pirmavo – 57:41.

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ jau ėmė triuškinti priešininkus (77:53, 80:56). Po 30 min. komandas skyrė 20 taškų – 82:62.

Paskutiniame ketvirtyje „Lietkabelis“ pavargo, o jaunieji šiauliečiai ėmė vyti aikštės šeimininkus 83:74, 86:78, 88:80).  Tačiau paskutinėmis minutėmis panevėžiečiai vėl mobilizavosi ir susigrąžino solidžią persvarą (91:80, 103:84). „Lietkabelis“ šventė galutinę pergalę – 103:86.

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos gegužės 15-ąją dieną Šiauliuose.

4-Panevėžio „Lietkabelis“ – 5-Šiaulių „Šiauliai“ – 103:86 (30:18, 27:23, 25:21, 21:24), – serija 1-0.

„Lietkabelis“: Kšyštofas Lavrinovičius 18 (4/4 tritaškiai), Žanis Peineris (4/5 dvitaškiai, 7 atk. kam.) ir Lorenzo Williamsas (7 rez. perdav.) po 17, Darjušas Lavrinovičius 9, Simas Jasaitis 8, Vaidas Čepukaitis ir Lukas Aukštikalnis po 7, Gintaras Leonavičius ir Dominikas Mavra po 6, Donatas Tarolis ir Žygimantas Skučas po 4 taškus.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis 22 (8/10 baudos), Vytautas Šarakauskas 12, Arminas Urbutis 11, Evaldas Šaulys 10 (8/8 baudos), Karolis Lukošiūnas 9, Nicas Zeisloftas 8 (1/5 tritaškiai), Šarūnas Beniušis ir Donatas Sabeckis po 4, Akeemas Wrightas ir Kristupas Žemaitis po 3 taškus. Giedrius Stankevičius (07:05 min.) ir Rytis Pipiras (01:33) taškų nesurinko.

Puikiai atakavę aikštės šeimininkai jau po pirmojo kėlinio turėjo 12 taškų pranašumą (30:18), o prieš pertrauką buvo įgijusi dar saugesnį pranašumą (57:41). „Lietkabelis“ vien per pirmuosius du kėlinius pataikė 14 dvitaškių iš 18 (78 proc.).

„Lietkabelis“ prieš lemiamą kėlinį pirmavo net 20 taškų skirtumu (82:62). Vis dėlto „Šiaulių“ ekipos krepšininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 16:4 ir sugrįžo į rungtynes (78:86).

Vis dėlto Kšyštofo Lavrinovičiaus ir Lorenzo Williamso vedamas „Lietkabelis“ savo varžovų arčiau neprisileido, išlaikė saugų atstumą ir iškovojo pirmąją pergalę atkrintamosiose.

„Šiauliams“ šiose rungtynėse koją kišo pataikymas iš dviejų tašų zonos. Svečiai pataikė tik 14 dvitaškių iš 38 (36 proc.), kai aikštės šeimininkai iš 44 dvitaškių realizavo 29 (65 proc.).