L. Lekavičius baigė sezoną Graikijoje, M. Gecevičiaus ekipa išgyveno pusfinalio trileryje

Lukas Lekavičius trečiadienį žaidė pirmąsias Graikijos lygos atkrintamųjų varžybų rungtynes, o jo vyresnysis brolis Linas tą patį vakarą skaudžia nesėkme baigė sezoną Rusijos antrojoje lygoje. Taip pat trečiadienį Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis su Milano ekipa trumpiausiu keliu žengė į Italijos lygos pusfinalį, Tomas Dimša nepalikęs jokio pėdsako atsisveikino su Varėze, o Martynas Gecevičius iš Zeliona Guros ir Povilas Gaidys iš Gmundeno dalyvavo dramatiškuose mūšiuose, kuriuos jų komandos laimėjo per pratęsimą.

Mindaugas Kuzminskas<br>G.Bitvinsko nuotr.

May 17, 2018, 12:18 AM, atnaujinta May 19, 2018, 1:01 PM

Italijos lyga. Ketvirtfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Kantu „Red October“ – Milano „Olimpia“ (A.Gudaitis 10, 4/5 dvitaškių, 2/2 baudų, 4 atk.kam., M.Kuzminskas 8, 0/4 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 2/2 baudų, 7 atk.kam.) 65:74 (serija 0:3), Varėzės „Openjobmetis“ (T.Dimša 0) – Brešos „Germani“ 64:69 (po pratęsimo; serija 0:3).

Milano komandai nė vieneriose ketvirtfinalio rungtynėse nekilo jokių problemų. „Olimpia“ pateko į pusfinalį, kuriame kovos su „Germani“ klubu.

Kita ketvirtfinalio dvikova buvo daug atkaklesnė. „Germani“ antrosiose rungtynėse pergalę išplėšė tik paskutinėmis ketvirtojo kėlinio akimirkomis, o trečiosiose rungtynėse „Openjobmetis“ komandą palaužė per pratęsimą.

Įdomu, kad „Openjobmetis“ atstovavęs Siimas Sanderis Vene trečiadienį per trečiąsias rungtynes nepataikė nė vieno iš 7 dvitaškių, bet tritaškiais bei baudos metimais surinko 8 taškus ir atkovojo net 12 kamuolių.

Visiškai nepasiteisino Varėzės klubo sprendimas pakviesti lietuvį Tomą Dimšą. Sutartį su Prienų-Birštono „Vytautu“ nutraukęs ir balandžio viduryje į Italiją išvykęs gynėjas „Serie A“ žaidė 8 rungtynes, bet per jas aikštėje praleido vos 33 min. ir pelnė 4 taškus (vid. 0,5 taško).

Graikijos lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Atėnų „Panathinaikos“ (L.Lekavičius 12) – Rodo „Kolossos“ 96:65, Pirėjo „Olympiakos“ – „Kymi“ 78:75, Salonikų PAOK – Atėnų AEK 78:74, Patrų „Prometheas“ – „Laurio“ 75:70.

Lyderių nevarginęs „Panathinaikos“ sutriuškino varžovus, o taikliai atakavusiam Lukui Lekavičiui užteko 15 min., kad pelnytų 12 taškų (6/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio).

Lenkijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Zeliona Guros „Stelmet“ (M.Gecevičius) – Vloclaveko „Anwil“ 107:104 (po pratęsimo; serija 2:1), Torūnės „Polski Cukier“ – Ostrovo „Stal“ 84:78 (serija 1:2).

Lenkijos čempiono vardą ginantis „Stelmet“ per pratęsimą palaužė reguliariojo sezono nugalėtoją „Anwil“ klubą ir išsiveržė į priekį pusfinalio serijoje.

Permainingoje dvikovoje „Stelmet“ turėjo puikią progą laimėti per pagrindinį laiką – likus vos 15 sek. pirmavo 6 taškų skirtumu 90:84. Tačiau per likusias akimirkas „Anwil“ gynėjas Jaylinas Airingtonas pataikė tritaškį, prie kurio pridėjo taiklų baudos metimą, o paskui Vloclaveko ekipa perėmė kamuolį ir Kamilis Laczynskis išlygino rezultatą 90:90.

Per pratęsimą Zeliona Guros krepšininkai klaidų nebekartojo ir išplėšė sunkią pergalę, prie kurios labiausiai prisidėjo net 34 taškus pelnęs amerikietis Jamesas Florence‘as. Martynas Gecevičius žaidė 29 min. ir pelnė 12 taškų (2/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 2/2 baudų).

Austrijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Traiskircheno „Lions“ – Gmundeno „Swans“ (P.Gaidys 11, 6 atk.kam.) 81:89 (po pratęsimo; serija 0:2), Kapfenbergo „Bulls“ – „Vienna“ 96:68 (serija 2:0).

Reguliariojo sezono pabaigoje prastai žaidusi Gmundeno komanda nustebino pusfinalio serijoje laimėdama jau antras rungtynes išvykoje. Trečiadienį „Swans“ teko smarkiai pasistengti, nes ketvirtojo kėlinio pradžioje ši komanda atsiliko net 13 taškų skirtumu 53:66. Vis dėlto Povilas Gaidys ir jo komandos draugai spėjo pavyti varžovus, o per pratęsimą buvo aiškiai stipresnė.

Rusijos antroji lyga. Finalo penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Samara“ (Lin.Lekavičius 14, 7 atk.kam.) – Vladivostoko „Spartak“ 63:83 (serija 2:3).

Atkrintamosiose varžybose aikštės pranašumą turėjusiai „Samara“ komandai, kurioje žaidė Linas Lekavičius, nepavyko tapti Rusijos antrosios lygos čempione. Samaros krepšininkai namie pralaimėjo lemiamas rungtynes Vladivostoko klubui.

Paskutinė sezono dvikova susiklostė netikėtai. Trečiojo kėlinio viduryje „Samara“ pirmavo 46:43, bet nuo tada žaidimas vyko vos ne į vieną krepšį ir „Spartak“ tiesiog nušlavė šeimininkus. Beje, vienas „Spartak“ lyderių buvo prieš kelis sezonus Vilniaus „Lietuvos ryte“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ rungtyniavęs amerikietis Darrelas Mitchellas.

Reguliariajame sezone „Samara“ užėmė pirmąją vietą (32 pergalės per 39 rungtynes), „Spartak“ – antrąją (30 pergalių).

33 metų Lin.Lekavičius pelnydavo vidutiniškai 9 taškus, atkovodavo 4,4 kamuolio ir atlikdavo 3,6 rezultatyvaus perdavimo.