Krepšinio šeštadienis: lygybė Latvijoje, „Tofas“ sugrįžimas ir beprotiškas siužetas Prancūzijoje

Julius Jucikas padėjo „Ventspils“ komandai išlyginti rezultatą Latvijos lygos finalo serijoje, buvęs Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjas Chrisas Loftonas džiaugėsi pergale prieš buvusius Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ legionierius, Bursos „Tofas“ po 18 metų pertraukos grįžo į Turkijos lygos finalą, o Ovidijaus Varanausko atstovaujamai ekipai trūko kelių sekundžių, kad panaikintų 30 taškų atsilikimą.

Bursos „Tofas“ po 18 metų pertraukos grįžo į Turkijos lygos finalą.<br>tofasspor.com nuotr.

Jun 3, 2018, 12:10 AM, atnaujinta Jun 3, 2018, 9:27 AM

Šeštadienio rezultatai

Turkijos lyga. Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Stambulo „Anadolu Efes“ – Bursos „Tofas“ 70:76 (E.McCollumas 15, ... B.Motumas 8, S.Weemsas 0/ J.Morganas 22, P.Henry 21, K.Kadji 13; serija 1:3).

Bursos krepšininkai patvirtino, kad geras jų žaidimas reguliariajame sezone nebuvo atsitiktinumas. Antrąją vietą reguliariajame sezone užėmęs „Tofas“ laimėjo pusfinalio seriją ir po 18 metų pertraukos pateko į Turkijos lygos finalą, kuriame bandys nuversti 2016 ir 2017 metų šalies čempioną Stambulo „Fenerbahce“ klubą.

Paskutinėse ketvirtfinalio rungtynėse „Tofas“ pranašumą įrodė tik paskutinėmis sekundėmis. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusę minutės rezultatas dar buvo lygus 70:70. Tačiau „Anadolu Efes“ žaidėjai nepataikė lemiamų metimų, o „Tofas“ šaltakraujiškai nubaudė varžovus.

Beje, šioje pusfinalio serijoje žaidė net keturi buvę LKL klubų legionieriai: Bursos ekipoje – buvęs „Lietuvos ryto“ žaidėjas Kennethas Kadji, Stambulo komandoje – buvę „Žalgirio“ krepšininkai Sonny Weemsas, Brockas Motumas ir Vladimiras Štimacas (tiesa, V.Štimacas pastaraisiais mėnesiais būdavo retai registruojamas dėl legionierių limito).

„Tofas“ praėjusio amžiaus pabaigoje dukart tapo Turkijos čempionu (1999 ir 2000 metais), bet paskui klubo savininkė, automobilius gaminanti „Tofas“ bendrovė uždarė profesionalų krepšinio komandą. Bursos klubas tik po kelerių metų vėl pradėjo dalyvauti profesionalų varžybose, keliskart pakilo į pirmąją lygą bei iškrito atgal į antrąją lygą ir tik šį sezoną vėl priartėjo prie lyderių.

Graikijos lyga. Mačo dėl 3-iosios vietos pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Patrų „Prometheas“ – Salonikų PAOK 79:81.

Prancūzijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Strasbūro SIG – Le Mano „Sarthe“ 71:80 (D.Bostas 21, ... D.Loganas 6/ R.Travisas 23, Ch.Loftonas 19; serija 1:1).

Latvijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Rygos VEF (A.Labuckas traumuotas) – „Ventspils“ (J.Jucikas 14, 5/7 dvitaškių, 4/7 baudų) 83:89 (serija 2:2).

Lenkijos lyga. Finalo penktosios rungtynės (iki 4 pergalių). Vloclaveko „Anwil“ – Ostrovo „Stal“ 84:80 (serija 3:2).

Prancūzijos antroji lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). Pajūrio Foso „Provence“ – „Rouen“ (O.Varanauskas 14, 1/2 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 3/4 baudų, 8 rez.perd.) 79:75.

Ovidijui Varanauskui ir jo komandos draugams trūko labai nedaug, kad laimėtų rungtynes, kuriose atsiliko 30 taškų skirtumu. „Provence“ tokiu skirtumu (46:16) pirmavo po dviejų kėlinių, tačiau po pertraukos „Rouen“ pradėjo gaudynes ir paskutinėmis sekundėmis sumažino atsilikimą iki 1 taško (75:76). Vis dėlto žengti paskutinį žingsnelį Ruano krepšininkai nebespėjo.