Krepšinio pirmadienis. J. Juciko veiksnys, galinga „Baskonia“ ir nauji Lenkijos čempionai

Trys Lietuvos krepšininkai Julius Jucikas, Vaidas Kariniauskas ir Artūras Valeika pirmadienį svariai prisidėjo prie Ventspilio ir Oradios komandų pergalių finalo rungtynėse, netaikliai atakavęs Ovidijus Varanauskas baigė sezoną Prancūzijoje, Vitorijos „Baskonia“ sutriuškino varžovus pirmojoje Ispanijos lygos pusfinalio dvikovoje, o Lenkijos čempiono vardą po ilgos pertraukos susigrąžino Vloclaveko „Anwil“ klubas.

Julius Jucikas.<br>G.Šiupario nuotr.

Jun 5, 2018, 12:00 AM

Pirmadienio rezultatai

Ispanijos lyga. Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Vitorijos „Baskonia“ – „Barcelona“ 86:61 (T.Šengelija, P.Garino ir J.Timma po 13/ P.Koponenas 12).

Varžovus tritaškiais užmėčiusi „Baskonia“ jau antrajame kėlinyje įgijo 19 taškų persvarą ir pasiekė nesunkią pergalę.

Lenkijos lyga. Finalo šeštosios rungtynės (iki 4 pergalių). Ostrovo „Stal“ – Vloclaveko „Anwil“ 65:73 (serija 2:4).

Vloclaveko klubas po 15 metų pertraukos iškovojo Lenkijos čempiono vardą. „Anwil“ net 10 kartų žaidė šalies pirmenybių finale, bet anksčiau dažniausiai likdavo už Vroclavo „Šląsk“ arba Sopoto „Prokom“ nugaros ir aukso medalius laimėjo vos antrąjį kartą.

Pirmą kartą istorijoje sidabro medalius laimėjusioje Ostrovo ekipoje žaidė du buvę LKL klubų legionieriai Adamas Lapeta ir Marcas Cartertis.

Naudingiausiu finalo krepšininku išrinktas šį sezoną ryškiai atsiskleidęs „Anwil“ įžaidėjas Kamilis Lączynskis. Šiame amžiuje jis tapo vos trečiuoju lenku, gavusiu finalo naudingiausiojo prizą (anksčiau juo buvo apdovanoti Adamas Wojcikas ir Filipas Dylewiczius).

Latvijos lyga. Finalo penktosios rungtynės (iki 4 pergalių). „Ventspils“ (J.Jucikas 18, 5/8 dvitaškių, 8/12 baudų, 7 atk.kam., 9 išpr.praž., 20 min.) – Rygos VEF (A.Labuckas traumuotas) 96:73 (serija 3:2).

Nors traumų praretintoje Ventspilio komandoje buvo registruoti vos devyni krepšininkai, ji padarė viską, kad galinčių žaisti nuovargis neturėtų didelės įtakos, ir jau antrajame kėlinyje triuškino varžovus 21 taško skirtumu. VEF nepajėgė atsitiesti, tad „Ventspils“ finalo serijoje išsiveržė į priekį.

Prie pergalės svariai prisidėjo ir Julius Jucikas, kuris daugumą taškų pelnė, kai rungtynių baigtis nebuvo aiški. Lietuvis vien iki antrojo kėlinio vidurio surinko 11 taškų.

Rumunijos lyga. Finalo pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Oradea“ (V.Kariniauskas 19, 6/10 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 1/2 baudų, 5 atk.kam., 32 min., A.Valeika 11, 5/7 dvitaškių, 1/4 baudų, 27 min.) – Bukarešto „Steaua“ (M.Runkauskas 5, 1/1 dvitaškio, 0/4 tritaškių, 3/3 baudų, 26 min.) 86:73.

Puikiai atkrintamosiose varžybose žaidžiantis Vaidas Kariniauskas per pirmąsias finalo rungtynes buvo vienas rezultatyviausių krepšininkų ir kartu su Artūru Valeika svariai prisidėjo prie įtikinamos pergalės. „Oradea“ jau nuo pirmojo kėlinio pirmavo dviženkliu skirtumu ir neleido varžovams nė pagalvoti apie persilaužimą.

Izraelio lyga. Ketvirtfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Nes Ziona“ – Tel Avivo „Maccabi“ 79:96 (serija 1:3), Tel Avivo „Hapoel“ – Ašdodo „Maccabi“ 79:74 (serija 3:1).

Abi Tel Avivo komandos „Maccabi“ ir „Hapoel“ pateko į finalo ketvertą.

Prancūzijos antroji lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Rouen“ (O.Varanauskas 3, 0/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 6 rez.perd., 32 min.) – Pajūrio Foso „Provence“ 70:92 (serija 0:2).

Ruano komanda pasitraukė iš kovos dėl kelialapio į pirmąją lygą.