Krepšinio trečiadienis. J. Juciko auksas, grimztanti „Barcelona“ ir lygybė „lietuviškuose“ finaluose

Julius Jucikas padėjo Ventspilio klubui iškovoti jubiliejinį dešimtąjį Latvijos čempiono titulą, puiki pradžia neišgelbėjo „Barcelona“ nuo dar vieno pralaimėjimo Ispanijos lygos pusfinalyje, o Rumunijos ir Austrijos lygų finalo serijose rezultatas tapo lygus.

Ventspilio komandą į viršūnę sugrąžino Lietuvoje ilgai gyvenęs treneris Robertas Štelmaheris (buvęs „Lietuvos ryto“ žaidėjas bei „Lietuvos ryto“, „Perlo“ ir „Pieno žvaigždžių“ treneris).
Julius Jucikas tapo Latvijos čempionu.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jun 7, 2018, 7:01 AM, atnaujinta Jun 7, 2018, 4:56 PM

Trečiadienio rezultatai

Latvijos lyga. Finalo šeštosios rungtynės (iki 4 pergalių). Rygos VEF (A.Labuckas traumuotas) – „Ventspils“ (J.Jucikas 15, 7/13 dvitaškių, 1/3 baudų, 26 min.) 78:81 (serija 2:4).

Julius Jucikas per paskutines finalo rungtynes buvo rezultatyviausias „Ventspils“ žaidėjas ir padėjo šiam klubui iškovoti jubliejinį dešimtąjį Latvijos čempiono titulą. Nors „Ventspils“ yra labiausiai tituluotas Latvijos klubas, jis daugiausiai pergalių iškovojo 2000-2009 metais, o šį dešimtmetį aukso medalius laimėjo tik antrąjį kartą (pirmąjį – 2014 metais).

Pernai čempionu tapo VEF klubas, kuriam šį sezoną reikėjo tenkintis sidabro medaliais.

Ventspilio komandą į viršūnę sugrąžino Lietuvoje ilgai gyvenęs treneris Robertas Štelmaheris (buvęs „Lietuvos ryto“ žaidėjas bei „Lietuvos ryto“, „Perlo“ ir „Pieno žvaigždžių“ treneris). Jis per trenerio karjerą gimtosios šalies čempionu tapo trečiąjį kartą (praėjusius titulus iškovojo 2014 m. su „Ventspils“ ir 2016 m. su „Valmiera“).

Trečiadienį per šeštąsias finalo rungtynes nedaug trūko, kad Ventspilio krepšininkai paleistų jų rankose buvusią pergalę. Po trijų kėlinių „Ventspils“ pirmavo 69:55, bet per anksti nusiramino ir priešpaskutinę minutę leido varžovams persverti rezultatą (77:78). Vis dėlto jau kitoje atakoje buvęs „Šiaulių“ puolėjas Maris Gulbis sugrąžino Ventspilio komandai minimalų pranašumą, o paskutinę minutę „Ventspils“ sugebėjo atremti visas VEF atakas.

Sidabrą laimėjusiai Rygos komandai šį sezoną atstovavo Arnas Labuckas, tačiau jis nuo sausio mėnesio negalėjo žaisti dėl sunkios traumos. VEF aprangą taip pat vilkėjo buvęs „Žalgirio“ žaidėjas Kasparas Vecvagaras.

Bronzos medalius šiais metais pirmą kartą iškovojo „Jūrmala“, kurioje žaidė Denisas Krestininas.

Ispanijos lyga. Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Vitorijos „Baskonia“ – „Barcelona“ 85:79 (M.Janningas 19, M.Huertasas 15/ A.Moermanas 18, A.Hanga 13; serija 1:1).

„Barcelona“ grasino išlyginti serijos rezultatą ir antrųjų rungtynių pirmajame kėlinyje pirmavo net 22:8. Tačiau katalonai greitai išsikvėpė ir baskai pradėjo artėti, o ketvirtajame kėlinyje jau „Baskonia“ buvo aiški padėties šeimininkė.

Prancūzijos lyga. Pusfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Limožo CSP – „Monaco“ 76:71 (B.Conklinas 16/ E.Kikanovičius ir P.Lacombe‘as po 12; serija 1:2).

Graikijos lyga. Mačo dėl 3-iosios vietos antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Salonikų PAOK – Patrų „Prometheas“ 100:61 (serija 2:0).

Rumunijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Oradea“ (V.Kariniauskas 14, 0/1 dvitaškio, 4/7 tritaškių, 2/2 baudų, 27 min., A.Valeika 5, 1/2 dvitaškių, 3/4 baudų, 28 min.) – Bukarešto „Steaua“ (M.Runkauskas 6, 1/2 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/5 baudų) 70:75 (serija 1:1).

Mačo dėl 3-iosios vietos antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Sibiu“ – Klužo „Banca Transilvania“ (A.Drungilas 2, 1/1 dvitaškio, 15 min.) 93:90 (serija 1:1).

Nors Marius Runkauskas vėl nebuvo rezultatyvus ir neįprastai retai mėtė į krepšį, „Steaua“ išlygino finalo rezultatą. Pirmajame kėlinyje atrodė, jog tai bus neįmanoma – namie žaidusi „Oradea“ pirmavo net 29:12. Tačiau „Steaua“ greitai pradėjo ropštis iš duobės, jau antrojo kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 4 taškų (40:44), o 36-ąją min. pirmą kartą išlygino rezultatą (67:67) ir tiksliau žaidė dvikovos pabaigoje.

Austrijos lyga. Finalo ketvirtosios rungtynės (iki 4 pergalių). Gmundeno „Swans“ (P.Gaidys 13, 2/4 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 3/5 baudų, 21 min.) – Kapfenbergo „Bulls“ 75:79 (serija 2:2).

Beveik visas rungtynes atsilikęs „Swans“ nesugebėjo pavyti varžovų ir finalo serijos rezultatas tapo lygus.