Krepšinio šeštadienis. Išblėsę Milano lietuviai ir bronza A. Drungilui

Milano klubo lietuviai Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas buvo mažai pastebimi per pralaimėtas Italijos lygos finalo rungtynes, per pratęsimą spindėjęs Chrisas Loftonas vedė Le Mano klubą į Prancūzijos lygos finalą ir nutraukė Dee Bosto bei Davido Logano sezoną, Adomas Drungilas su Klužo komanda džiaugėsi Rumunijos pirmenybių bronza, Kennetho Kadji dvitaškis pradėjo „Fenerbahče“ krepšininkus palaužusį spurtą, o Jameso Feldeine‘o šou užtikrino „Crvena Zvezda“ pergalę.

Lietuviams su Milano ekipa šį kartą nesisekė gerai.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jun 9, 2018, 11:48 PM, atnaujinta Jun 9, 2018, 11:49 PM

Šeštadienio rezultatai

Italijos lyga. Finalo trečiosios rungtynės (iki 4 pergalių). Trento „Dolomiti Energia“ – Milano „Olimpia“ 72:65 (D.Suttonas 19, D.Hogue‘as 18/ D.Bertanas ir C.Jerrellsas po 13, ... A.Gudaitis 7, 2/3 dvitaškių, 3/5 baudų, 6 atk.kam., 23 min., M.Kuzminskas 7, 2/3 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 23 min.; serija 1:2).

Nors Milano krepšininkai pralaimėjo nedideliu skirtumu, per pirmąsias išvykoje žaistas finalo rungtynes neturėjo jokių šansų. Trento komanda jau antrajame kėlinyje pradėjo diktuoti savo sąlygas, trečiajame ketvirtyje įgijo dviženklę persvarą, o paskutinėje mačo dalyje tik trumpam įstrigo puldama, bet greitai atsigavo ir neleido varžovams pavojingai priartėti.

Turkijos lyga. Finalo trečiosios rungtynės (iki 4 pergalių). Bursos „Tofaš“ – Stambulo „Fenerbahče“ 91:88 (S.Mejia 23, K.Kadji 21, T.Crockeris 20/ B.Wanamakeris 20, B.Dixonas 16; serija 1:2).

Čempiono vardą ginantis „Fenerbahče“ po pirmosios triuškinamos pergalės, ko gero, buvo patikėjęs, jog gali laimėti finalo seriją sausu rezultatu, tačiau „Tofaš“ krepšininkams toks scenarijus netiko. Tiesa, šeštadienį svečiams iš Stambulo trūko labai nedaug, kad iškovotų trečiąją pergalę – likus žaisti vos 3 min. „Fenerbahče“ įgijo didžiausią rungtynėse 8 taškų persvarą 86:78. Tačiau tada buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėjas Kennethas Kadji pradėjo „Tofaš“ spurtą, per kurį šeimininkai aplenkė varžovus ir sumažino atsilikimą finalo serijoje.

Serbijos lyga. Finalo antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Belgrado FMP – Belgrado „Crvena Zvezda“ 62:68 (D.Apičius 16/ J.Feldeine‘as 24, A.Omičius 15; serija 0:2).

Neabejotinas „Crvena Zvezda“ vedlys finalo serijoje yra Jamesas Feldeine‘as. Šis amerikietis per pirmąsias rungtynes pataikė lemiamą metimą, o šeštadienį pakeitė įvykių eigą antrajame kėlinyje. 12-ąją min. „Crvena Zvezda“ atsiliko 14:24, bet J.Feldeine‘as per likusią kėlinio dalį pelnė net 14 taškų, o jo komanda išsiveržė į priekį 39:34. Po pertraukos FMP neleido varžovams smarkiai nutolti, bet ir jų pavyti nesugebėjo.

Prancūzijos lyga. Pusfinalio penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Strasbūro SIG – Le Mano „Sarthe“ 79:85 (po pratęsimo; D.Loganas 20, D.Bostas 15/ Ch.Loftonas 25, 5/9 tritaškių; serija 2:3).

Le Mano komanda beveik visas rungtynes pirmavo, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje paleido pergalę iš rankų. Vis dėlto per pratęsimą svečiai vėl žaidė geriau ir po šešerių metų pertraukos žengė į „Pro A“ finalą, kuriame susikaus su „Monaco“.
Pratęsimo didvyriu tapo buvęs Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjas Chrisas Loftonas. Jis pataikė net tris tritaškius, o paskutinėmis sekundėmis įtvirtino „Sarthe“ pergalę keturiais iš eilės taikliais baudos metimais. Iš viso C.Loftonas per pratęsimą pelnė 13 taškų!

Graikijos lyga. Mačo dėl 3-iosios vietos trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Patrų „Prometheas“ – Salonikų PAOK 79:91 (serija 0:3).

PAOK po trejų metų pertraukos iškovojo bronzos medalius. Nors „Prometheas“ mažajame finale pralaimėjo, šis klubas pasiekė geriausią rezultatą jo istorijoje.

Rumunijos lyga. Mačo dėl 3-iosios vietos trečiosios rungtynės (iki 2 pergalių). Klužo „Banca Transilvania“ (A.Drungilas 8, 1/1 dvitaškio, 6/7 baudų) – „Sibiu“ 91:77 (serija 2:1).

Klužo ekipai laimėti bronzos medalius padėjo lietuvis Adomas Drungilas ir buvęs „Lietuvos ryto“ gynėjas Aleksandaras Rašičius. 27 metų A.Drungilas per sezoną žaidė 34 rungtynes ir pelnydavo 7,8 taško.

Pernai „Banca Transilvania“ tapo Rumunijos čempione, o aukso medaliu buvo apdovanotas ir Vaidas Kariniauskas. Gynėjas šį sezoną irgi pradėjo Klužo ekipoje, bet sausio mėnesį buvo atleistas ir netrukus papildė „Oradea“ ekipą, su kuria šiuo metu kovoja Rumunijos lygos finalo serijoje.

Austrijos lyga. Finalo penktosios rungtynės (iki 4 pergalių). Kapfenbergo „Bulls“ – Gmundeno „Swans“ (P.Gaidys 3, 1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų, 18 min.) 69:53 (serija 3:2).