„Barcelona“ fiasko Ispanijoje: neįveikė pusfinalio etapo barjero

Ispanijos čempionato atkrintamųjų varžybų etapo pusfinalio ketvirtosiose rungtynėse Vitorijos komanda „Baskonia“ svečiuose po pratęsimo rezultatu 88:82 (21:16, 23:18, 15:19, 17:23, 12:6) nugalėjo „Barcelona“ ekipą. Seriją iki trijų pergalių 3-1 laimėjo „Baskonia“ ir finale susitiks su Madrido klubu „Real“.

„Baskonia“ komanda eliminavo „Barceloną“ ekipą Ispanijos lygos pusfinalyje. <br> Twitter nuotr.

2018-06-10 22:54, atnaujinta 2018-06-10 23:43

Gruzinas Tornikė Šengelija per 35 minutes nugalėtojams pelnė 22 taškus (4/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 8/10 baudos), surinko +33 naudingumo balus ir buvo baskų pergalės vedlys. Finale žais ir latvis Janis Timma, kuris įmetė 11 taškų.

„Baskonia“ per keturis kėlinius nė karto neleido varžovams iišsiveržti į priekį, o ketvirtajame kėlinyje pirmavo 11 taškų skirtumu (35-ąją min. – 70:59). Vis dėlto „Barcelona“ spėjo pavyti – likus 20 sek. rezultatą išlygino Victoras Claveris.

Tačiau „Barcelona“ pastangos nuėjo perniek – per pratęsimą vėl truputį tiksliau žaidė Vitorijos krepšininkai.

ACB lygos finale „Baskonia“ susitiks su reguliariojo sezono nugalėtoju „Real“. „Karališkasis“ klubas į finalą pateko jau septintąjį kartą iš eilės, o per praėjusius šešis sezonus triskart tapo čempionu (2013, 2015 ir 2016 metais) ir taip pat triskart – vicečempionu.

Tuo tarpu „Baskonia“ per visą istoriją finale žaidė tik septynis kartus. Pastarąjį sykį – 2010 metais, kai lemiamoje serijoje nugalėjo „Barcelona“ komandą ir trečiąjį kartą tapo čempione.

„Real“ ir „Baskonia“ finale buvo susitikę tik kartą – 2005 metais. Tada pergalę rezultatu 3:2 šventė madridiečiai.

„Barcelona“ – „Baskonia“ – 82:88 (16:21, 18:23, 19:15, 23:17, 6:12), – serija 1-3.

„Barcelona“: Thomas Heurtelis 16, Victoras Claveras 14, Adamas Hanga 12, Ante Tomičius ir Petteri Koponenas po 11 taškų.

„Baskonia“: Tornikė Šengelija 22, Mattas Janningas 14, Janis Timma ir Luca Vildoza po 11 taškų.